Lietuvos mokslininkų sukurtam kišeniniam lazeriniam gydymo aparatui LMP-010M suteiktas Europos sertifikatas ir EC kokybės ženklas.

     Kaip Eltai sakė aparato išradėjas profesorius Rimantas Kanapėnas, naujos gydymo technologijos pripažinimas Vilniaus lazerinės technologijos centrui leis aparatą realizuoti visose Europos Sąjungos šalyse.
     Gydymas aparatu LMP-010M pagrįstas neinvaziniu, steriliu kompleksiniu lazerio ir magnetinio lauko poveikiu į biologinius audinius, kuris siekia iki 100 milimetrų gylį. Jis gali būti naudojamas daugiau kaip 15 medicinos sričių - be skausmo ir vaistų gydyti sąnarių ir stuburo susirgimus, žvynelinę ir dermatitus, bronchinę astmą, parodontozę, prostatitus ir kitus susirgimus.
     115 gramų sveriantis prietaisas prie skaudamos vietos tvirtinamas lipnia pagalvėle.
     Ekspertų atlikti tyrimai parodė, kad lazerio spindulių poveikis slopina uždegimus, aktyvina chemines ir fotochemines reakcijas, biostimuliuoja įvairias žmogaus funkcijas, pagerina deguonies įsisavinimą ir ląstelių mitybos mikrocirkuliaciją, skatina medžiagų apykaitą, pagreitina gijimo, ląstelių regeneracijos, organizmo apsaugos procesus.
     Patentuotas ir sertifikuotas prietaisas gali būti naudojamas gydymo įstaigose, tačiau, lazerinės technologijos centro direktoriaus R. Kanapėno teigimu, jis buvo kurtas daugiau individualiam naudojimui.
     "Ligoninėse, poliklinikose plačiau naudojami anksčiau mūsų centre sukurti lazeriniai gydymo aparatai, tačiau jie didesni, todėl privatiems asmenims ne tokie patogūs, kaip kompaktiški LMP-101M", - pažymėjo mokslininkas.
     R. Kanapėno teigimu, ankstesniuose lazeriniuose gydymo prietaisuose dažniausiai buvo naudojami helio, neono ir argono lazeriai. Pagrindiniai šių prietaisų trūkumai - palyginti mažas, iki 1,5 centimetro paviršinis poveikis į biologinius audinius ir dideli gabaritai bei energijos sąnaudos.
     "Vystantis šiuolaikinėms technologijoms atsirado galimybė gydymui naudoti naujos kartos mažagabaričius kišeninius neinvazinius aparatus. Didžiuojamės, kad vienintelis Baltijos šalyse juos gaminantis Vilniaus lazerinės technologijų centras įvertintas tarptautiniu mastu", - sakė gydymo aparato išradėjas.

Šaltinis: ELTA