Žinomi Lietuvos iliuzionistai - brolis ir sesuo Arvydas ir Diana Gaičiūnai pasiryžo mesti iššūkį pasaulio magams ir rizikuodami savo sveikata pasiekti šalčio rekordą - išbūti ledo luite beveik tris paras, iki 63 valandų. Nors tokie savanoriški bandymai pasaulyje vyksta beveik šimtą metų, pirmą kartą pasaulyje tokiame eksperimente dalyvaus moteris.

Kovo 31-osios vakarą sostinės Rotušės aikštėje iliuzionistai bus aklinai uždaryti dvylikos tonų svorio ledo kube ir jame turės ištverti kuo ilgesnį laiką, mėgindami aplenkti vieną žymiausių pasaulio magų Deividą Bleiną (David Blane), 2000 metais Niujorko centre užsišaldžiusį ledo luite ir be maisto ištvėrusį beveik 62 valandas. Po eksperimento nušalusiomis kojomis jis buvo išvežtas į reanimaciją.

Kaip spaudos konferencijoje Eltoje sakė vienas LNK televizijos ir magijos teatro "DiArchy" pristatomo eksperimento dalyvių Arvydas Gaičiūnas, visą laiką ledo kubo viduje jiedu su seserimi stovės, negalės nei miegoti, nei valgyti, tik gerti vandenį. Abu vilkės vasariškus drabužius, tačiau abiejų galvas dengs kepurės, kad kūnai prarastų mažiau šilumos ir dalyviai pavargę galėtų kakta atsiremti į ledo sieną. Kubo viduje temperatūra sieks mažiausiai penkis-šešis laipsnius žemiau nulio.

Visą eksperimento eigą fiksuos LNK televizijos laikinoji studija Rotušės aikštėje. Iš jos viso projekto metu televizijos žiūrovai tiesiogiai bus informuojami apie abiejų dalyvių savijautą, taip pat galės gyvai stebėti eksperimento eigą.

Ištverminguosius savanorius nuolat stebės ir medikų bei psichologų komanda, seksianti judviejų pulsą ir širdies veiklą, psichikos būklę. Lede bus įrengta kamera ir mikrofonai, per kuriuos bus bendraujama su užsišaldžiusiais iliuzionistais, o jiems blogai pasijutus, eksperimentas bus nedelsiant nutrauktas.

Pasak A. Gaičiūno, rengdamiesi šiam neeiliniam triukui, abu su seserimi dabar jie palaiko fizinę formą, daug sportuoja, plaukioja, grūdinasi daugelį valandų stovėdami šaltyje, vartoja maistingus produktus ir vitaminus, o psichologinį nusiteikimą stiprina bendraudami su žinomu psichologu Eugenijumi Laurinaičiu.

"Treniruodamiesi neišvengiame ir sveikatos problemų - aš buvau peršalęs kaklo nervą, nuo šalčio skauda rankos, o Dianai nuo badavimo sopa galvą", - prisipažino sudėtingų triukų meistrai, neseniai išbandę save užrištom akim vairuodami automobilį Vilniaus gatvėmis.

LNK televizijos kūrybos direktoriaus Lauryno Šeškaus teigimu, šis rizikingas projektas, kuris gali būti ir nutrauktas dėl dalyvių savijautos, yra vienas brangiausių finansine prasme, tačiau abiejų dalyvių noras ir ryžtas išbandyti savo jėgas ir ištvermę buvo nepalaužiami.

Savo vaikų drąsa didžiuojasi ir Druskininkų magijos teatro "DiArchy" direktorius Arvydas Gaičiūnas vyresnysis, vis dėlto neslepiantis nerimo dėl sūnaus ir dukros sveikatos. "Pasitikiu jais, nes abu yra trečios kartos cirko artistai, palikuonys šeimos dinastijos, kurią pradėjo jų senelis 1935 metais privačiame lietuviškame cirke "Oktavija", - sakė eksperimento dalyvių tėvas.

Sunkaus ledo kubo nerizikuota statyti senojoje Savivaldybės aikštėje arba Europos aikštėje prie naujosios savivaldybės dangoraižio, nes šios aikštės, esančios virš automobilių stovėjimo aikštelių, galėtų įgriūti. Kubas bus statomas ant specialios konstrukcijos scenos, po kuria bus tuščia erdvė, kad žiūrovams nekiltų abejonių dėl eksperimento tikrumo. D. Bleino atvejis sukėlė įtarimų, kad jis galėdavęs trumpam pasišalinti iš eksperimento vietos per kubo apačioje esantį išėjimą.

Brangiai kainuoja ir paties 3x3x2 ledo kubo - paruošimas - ledas jau šaldomas milžiniškuose žuvies šaldytuvuose, o jo sienos bus montuojamos pagal Kauno architektų projektą.

ELTA