{mosimage}Paskaičiuota, kad žmogus per 50 savo gyvenimo metų, gerdamas vandenį iš čiaupo, suvalgo vinį ir aliuminį šaukštelį! Vandenyje leidžiamas tam tikras cheminių junginių skaičius. Tačiau ne visi jie naudingi žmogaus organizmui. Žmogus per parą suvartoja vidutiniškai 2,5 l vandens. Susipažinkite, kiek „chemijos“ papuola į žmogaus organizmą su vandeniu per 50 metų  (beje, per tą laiką žmogus išgeria daugiau nei 45,5 tonos vandens!):

• 16 kg chloridų (2 kibirai „chlorkių“). Chloruotas vanduo veikia virškinimo traktą, sukelia astmos paaštrėjimus, aterosklerozę, kelia kraujospūdį ir pan.
Ką daryti? Įsigykite vandens filtrą arba virinkite geriamą vandenį. Nevartokite nefiltruoto vandens tiesiai iš čiaupo.
 
• 2 kg nitratų. Gausiai susikaupę vandenyje nitratai gali sukelti žmogui deguonies badą, skrandžio vėžį, neigiamai veikia nervų bei širdies kraujagyslių sistemas, embriono vystymąsi moters įsčiose. Be to, dantys gauna nereikalingų „trąšų“ kiekvieną rytą. Tai sukelia kariesą, ima skaudėti dantenas.
Ką daryti? Gamindami valgį naudokite švarų šaltinio vandenį iš butelių, gėrimui taip pat. Pirkite dantų pastas su fluoru.

• 14 g geležies (vinis). Geležies perteklius organizme veikia inkstus. Tokio vandens skonis labai prastas ir spalva neskaidri.
Ką daryti? Virinkite vandenį! O jo valymui naudokite vandens filtrą, pašalinantį iš vandens geležį, kietas druskas bei netirpstančias priemaišas.

• 23 g aliuminio (šaukštelis). Aliuminis kaupiasi kepenyse, taip pat gyvybiškai svarbiose galvos smegenų srityse. Tai ypač pavojinga vyrams virš 30 m. amžiaus, kurių kepenys jau yra paveiktos alkoholio.
Ką daryti? Jei negalavimai jau išryškėjo, vandens virinimas jau nepadės, vartokite gydomuosius mineralinius vandenis bei šaltinio vandenį iš butelių.

Šaltinis: medafarm.ru