{mosimage}Pasak italų mokslininkų, iškart po gimimo, kūdikis ima kalbėti akimis, suvokti, vėliau jomis įsimena, pažįsta aplinką. Akimis mažylis kontaktuoja su jį supančiu pasauliu. Žurnale Proceedings of the National Academy of Sciences skelbiama: naujagimis turi gebėjimų bendrauti akimis nuo pat gimimo ir gali priimti visus jam siunčiamus signalus.
Tyrimą atliko grupė mokslininkų, psichologų bei pediatrų. Žvilgsnių susitikimas pati stipriausia bendravimo forma. Būdami trejų mėnesių, kūdikiai ima šypsotis mažiau, jei suaugusieji ima žiūrėti į juos vis rečiau. Mama bendrauja su kūdikiu žindydama, kai jiedu žvelgia vienas kitam į akis.
Ekspertai videokameros pagalba stebėjo 105 naujagimių žvilgsnius, kai jiems tebuvo 2-3 dienos. Tyrimo rezultatai parodė, kad net pačiomis pirmomis gyvenimo dienomis kūdikis dažniausiai orientuojasi į veidą to, kuris su juo bendrauja. Šis stulbinantis gebėjimas fiksuoti žvilgsnį yra fundamentali prielaida vystytis tolimesniam individo gebėjimui bendrauti. Tyrimo rezultatai liudija apie tai, kad žmonės gimsta jau turėdami socialines smegenis, kitaip tariant, pasiruošę priimti stimulus iš išorės, priimti patirtį ir sąveikauti.
Šaltinis: medinfo.ru