Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centre krizių ištiktiems žmonėms ir jų šeimoms pradėta teikti nemokama pagalba.

Privataus medicinos centro specialistai konsultuoja hiperaktyvius vaikus ir jų tėvus, teikia psichologinę pagalbą bandantiems atsisakyti narkotikų, padeda bandžiusiems žudytis ir jų artimiesiems. Atskira programa skirta šeimos krizėms spręsti.

"Kai žmogus kenčia dėl psichologinių problemų, sunkumus išgyvena visa jo šeima, todėl gydant tik vieną asmenį, bet nekeičiant psichologinę krizę iššaukusios aplinkos, teigiami rezultatai būna laikini", - pabrėžė Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro vadovas Raimundas Alekna.

Daktaro teigimu, nemokamos konsultacijos ypač reikalingos socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms - pensinio amžiaus žmonėms, jaunoms šeimoms.

Valstybinėse gydymo įstaigose ne visada pakanka tinkamą kvalifikaciją turinčių specialistų. Privačiam medicinos centrui pradėjus teikti nemokamą pagalbą, psichologų-psichoterapeutų paslaugas galės gauti daugiau žmonių.

Siekiant, kad profesionali pagalba būtų prieinama kuo didesniam pacientų skaičiui, Grigiškių poliklinikos patalpose bus atidarytas Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro filialas.

Nemokamai kreiptis į psichologą, psichiatrą, socialinį darbuotoją ar psichikos sveikatos slaugytoją, gauti receptą kompensuojamiems vaistams galės visi, prisirašiusieji Grigiškių poliklinikoje.

Nedarbo valandomis Grigiškių gyventojai ekstrinę pagalbą galės gauti Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centre. Pacientams paslaugos nekainuos, nes už jas sumokės Valstybinė ligonių kasa.

Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro programą, skirtą priklausomiems nuo narkotikų vaikams ir jų šeimoms, parėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

ELTA