Pavasaris bei vasara ne tik džiugina, bet alergiškiems žmonėms kelia ir nerimą. Žydint augalams jie suserga šienlige sloga: užgula nosį, bėga ašaros, kosėjama ir čiaudima. Žiedadulkėms sklandant ore, nėra ramybės net namuose. Kai kurių žiedadulkių dydis yra tik 13 mikrometrų, jos lenda visur – į patalynę, drabužius, kilimus, baldų apmušalus. Gydytojai primena, kad reikia sekti augalų žydėjimo kalendorių ir likus dviem savaitėms iki alergiją sukeliančio augalo žydėjimo pradėti gerti vaistus. Nespėjus to padaryti, reikėtų stengtis kuo mažiau būti atvirame ore. Pavasaris bei vasara ne tik džiugina, bet alergiškiems žmonėms kelia ir nerimą. Žydint augalams jie suserga šienlige sloga: užgula nosį, bėga ašaros, kosėjama ir čiaudima.

Žiedadulkėms sklandant ore, nėra ramybės net namuose. Kai kurių žiedadulkių dydis yra tik 13 mikrometrų, jos lenda visur – į patalynę, drabužius, kilimus, baldų apmušalus.

Gydytojai primena, kad reikia sekti augalų žydėjimo kalendorių ir likus dviem savaitėms iki alergiją sukeliančio augalo žydėjimo pradėti gerti vaistus. Nespėjus to padaryti, reikėtų stengtis kuo mažiau būti atvirame ore.

Tačiau ir pasibaigus žydėjimui, negalima nusiraminti. Mokslininkų tyrimai rodo, kad tokiam žmogui reikia vengti kai kurių maisto produktų.

Labai svarbu – dieta

Žydėjimo laikotarpis – kankinantis laikas, varginamiems polinozės, žmonėms. Ligoniui labai svarbu laikytis dietos. Gegužę, kai žydi medžiai, reikia visiškai atsisakyti nuo turinčių kauliukus vaisių (persikų, abrikosų, vyšnių), riešutų (ypač lazdyno), medaus, morkų, pomidorų, negerti konjako (jis laikomas ąžuolinėse statinėse).

Birželio – liepos mėnesiais, kai žydi varpinės ir laukų žolės, reiktų iš raciono išbraukti košes (ypač grikių), duoną, medų, negerti kvietinės degtinės.

Rugpjūtį – rugsėjį žydi daugiažiedžiai augalai. Šiuo metu būtina susilaikyti nuo saulėgrąžų vartojimo ir produktų iš jų, medaus.

Pavojų kelia ne tik žiedadulkės

Alergija – organizmo imuniteto iškreipta reakcija į svetimkūnį. Jei be aiškios priežasties pradėjote čiaudėti, kosėti ar net dusti, išbėrė odą, galima įtarti alergiją.

Ją gali sukelti ne tik žiedadulkės ar maisto produktai. Pavojingi alergenai grybeliai neretai klesti žmonių gyvenamosiose patalpose.

Reikia atkreipti dėmesį, kad jei alergiją sukelia, pavyzdžiui, kiaušiniai, tam žmogui pavojingi visi maisto produktai, kuriems pagaminti naudojami kiaušiniai.

Kitas alergijos šaltinis – pramonės gaminiai. Tyrimai rodo, kad alergiją sukelia net kvepalai, plaukų dažai, blakstienų tušas, dantų pastos, plovikliai, net akinių rėmeliai.

Alergeną išaiškina kraujo tyrimas

Žinant alergijos priežastį, ją galima kontroliuoti ir gydyti. Tam reikia išsiaiškinti, kokios žiedadulkės ar kitos medžiagos sukelia alergiją. Nustačius konkrečią negalavimų priežastį, galima išvengti susidūrimo su alergenu arba laiku pradėti vartoti vaistus.

Reikėtų žinoti:
- jei įkvėpus dulkių, žiedadulkių ar kitų ore esančių dalelių vargina kosulys, dusulys, būtina tirtis įkvepiamų alergenų paletę;
- jei atsigėrus pieno, suvalgius kurios nors mėsos ar vaisių išberia, vargina virškinimo sutrikimai, būtina tirtis maistinių alergenų paletę;
- jei nežinote, kas sukelia alergiją, bet vargina bėrimai, kosulys, tirkitės mišrią alergenų paletę.

Alergijos simptomus palengvina Zyrtec!

DAUGIAU APIE SVEIKATĄ