Tie mažyliai, kurie mažai miega dieną ir naktį, dažnai verkia, klykia, kenčia padidėjusį smegenų spaudimą. Vadinasi, jo mamos nėštumas buvo sudėtingas, gal ji išgyveno toksikozę, arba gimdė labai ilgai ir sunkiai. Vaikutis, dar būdamas įsčiose, išgyveno deguonies trūkumą, arba jo smegenims trūko deguonies gimdymo metu. Nuo to vaikučiui skauda galvą, jį viskas erzina, prastai jaučiasi, todėl jis nuolat verkia ir mažai miega.
Ši diagnozę gydytojui nustatyti nesudėtinga. Pakanka sužinoti, kaip praėjo moters nėštumas, kaip ji gimdė. Bet yra ir objektyvesnių tyrimo metodų. Pirmiausiai, reikia atkreipti dėmesį į raumenų tonusą (paprastai tokių mažylių tonusas būna padidėjęs) ir į tai, ar ne per greit didėja mažylio galvytės apimtis. Taip nutinka, kai kaupiasi skysčiai. Dar galima padaryti mažylio smegenų ultragarso tyrimą, kuris parodo kiek padidėjęs spaudimas.
Kad naujagimio smegenys vystytųsi normaliai, mažylis turėtų daug miegoti. Todėl tokiems naujagimiams skiriami raminantys preparatai. Jie negydo, bet palengvina mažylio savijautą. Taip pat mažyliui skiriami preparatai, išvarantys iš organizmo skysčių perteklių, juos vartoti reikia ilgai keletą mėnesių. Per pirmuosius gyvenimo metus žmogaus smegenys padidėja tiek pat, kiek vėliau per visą gyvenimą, todėl labai svarbu gydymą pradėti kuo anksčiau. Jei to visai negydytumėte, vidinis smegenų spaudimas lieka padidėjęs dar ilgus metus, vaikas auga kaprizingas, nepastovus, neklusnus, jį dažnai kamuoja galvos skausmai, jis gali būti atsilikęs savo vystymusi nuo bendraamžių, iš jo sunku sulaukti adekvačių reakcijų.
Tėvams patariama nelaukti ir nekentėti visus metus kūdikio verksmo. Nuolat verkiančių ir mažai miegančių kūdikių gimsta ne vienas (paskutiniais duomenimis, 60-68 proc. vaikų!), bet tai nėra norma. Apie šias problemas būtinai papasakokite gydytojui.
Tokiems naujagimiams krūties čiulpimas yra sunkus fizinis darbas. Jiems, kaip niekam kitam, be galo svarbus grynas oras. Ilgai gryname ore vežiojami ir migdomi kūdikiai žymiai greičiau sveiksta ir atsigauna. Ir nebijokite vaistų. Greičiau sulauksite gydymo efekto ir pamiršite, ką reiškia neišmiegotos naktys ir valandų valandas klykiantis kūdikis ant rankų...
Šaltinis: aif.ru
{mosimage}Dauguma suaugusiųjų mano, kad kūdikiai tokie jau yra: jie vis nemiega ir daug verkia. Taip galvojantys klysta. Nuolatinis kūdikio verksmas nėra norma. Verksmo priežastis deguonies trūkumas.