Pagal Švietimo įstatymą, į I klasę tėvai privalo išleisti vaiką, kuriam tais kalendoriniais metais sukanka septyneri. Jei tėvai pageidauja ir jei vaikas yra subrendęs mokyklai, galima jį leisti į I klasę ir nuo šešerių. Vaiko brandą ir pasirengimą mokyklai, jei jis nelankė priešmokyklinės grupės, nustato pedagoginių psichologinių tarnybų specialistai, o jei lankė tokią grupę - rekomendaciją teikia vaiką ugdęs pedagogas arba darželio, mokyklos specialiojo ugdymo komisija.

"Į savivaldybės mokyklą-darželį, pradinę ar kitokią mokyklą pirmumo teise priimami vaikai, gyvenantys toje savivaldybės teritorijoje. Jeigu tėvai pageidauja leisti vaiką į tolimesnę mokyklą, esančią ne toje savivaldybėje, vaikas priimamas tuo atveju, jei mokykloje yra laisvų vietų. O jeigu į likusias laisvas vietas yra daugiau norinčiųjų nei galima priimti, pirmiausia priimami tie vaikai, kurių broliai ar seserys jau mokosi toje mokykloje ir kurių tėvai dirba netoli mokyklos, jos aptarnaujamoje teritorijoje", - sako Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.

Būsimųjų pirmokų tėvai iki mokyklos steigėjo nustatyto termino pateikia prašymą mokyklos direktoriui, nustatytos formos sveikatos pažymą ir iki rugsėjo 1 d. pasirašo mokymo sutartį. Šioje sutartyje abi šalys susitaria dėl ugdymo programos įgyvendinimo sąlygų, mokyklos ir tėvų atsakomybės.

Tėvai gali parinkti vaikams tradicinio ir netradicinio pradinio ugdymo programas, pvz., M. Montessori, Š. Suzuki, Valdorfo, "Geros pradžios". Jie taip pat gali rinktis ankstyvąjį meninį ugdymą nuo I klasės, ankstyvąjį užsienio kalbų mokymą nuo II klasės. Mokyklose vaikams teikiama švietimo pagalba - specialioji pedagoginė, psichologinė, socialinė pedagoginė, specialioji.

Pradinukai, gyvenantys kaimuose, toliau kaip 3 km nuo mokyklos, į artimiausią mokyklą privalo būti vežiojami. Vaikai vežiojami mokykliniais autobusais, o jei naudojasi visuomeniniu transportu, vežiojimo išlaidas jiems kompensuoja savivaldybės, kurių teritorijoje yra tos švietimo įstaigos. Mokiniai iš mažas pajamas gaunančių šeimų mokykloje maitinami nemokamai.

Priėmimą į Lietuvos mokyklas nustato Švietimo įstatymas, Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo lavinimo, profesinę mokyklą bendrųjų kriterijų sąrašas ir Nuosekliojo mokymosi pagal Bendrojo lavinimo programas tvarkos aprašas.

Išsamiausią informaciją, kokių mokyklų yra, pagal kokias programas jos dirba, kokia švietimo pagalba teikiama ir kt., gali suteikti tos savivaldybės Švietimo skyrius.

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJA