Gerai žinoma, kad sveikam aktyviam gerai besimaitinančiam žmogui reikia vidutiniškai 7-8 val. miego per parą. Tačiau yra žmonių, kuriems visiškai pakanka 5 val. miego, bei tokių, kuriems prireikia 10-12 val. Jei sunkiai žadinatės ir pakylate iš patalo, visą dieną būnate mieguistas, vadinasi, neišsimiegate. Jei pabudęs jaučiatės žvalus ir atsigavęs – nereikia jokių miego režimo pakeitimų.

Specialistai skiria du aiškius miego tipus: paviršutiniškas ir gilus. Šios dvi pagrindinės fazės skirstomos dar į 4 smulkesnes. Per visą naktį mes jas visas „pereiname“ vidutiniškai po 6 kartus. Paryčiais miegas tampa nebe toks gilus. Bėgant metams, senkant fiziniam aktyvumui, gilaus miego fazė vis trumpėja, ir paviršutiniškai miegame vis ilgiau.

Sveiko gilaus miego trūkumą pajunta visas organizmas. Net ir viena bemiegė naktis gali paveikti imuninės apsaugos efektyvumą. Įrodyta, kad imuninės sistemos ląstelės tokiu atveju 20-30 proc. prasčiau ginasi nuo virusų ir vėžinių susirgimų. Laimė, kad sugrįžti į normalią būseną galime gerai išsimiegoję! Statistikos duomenimis, 50 proc. žmonių bent 1 kartą gyvenime susiduria su miego sutrikimu. Ir tik nedaugeliui jų šis sutrikimas perauga į chronišką būseną.
 
Prieš pradėdami kovoti su savo nemiga, prisiminkite vaikystę: kai buvote vaikas, tėvai, guldydami miegoti, apvilkdavo minkšta pižama, apkamšydavo antklodę, prieš tai galbūt išmaudydavo šiltoje vonioje. Prieš miegą sekdavo pasakas ar dainuodavo lopšinę, švelniai apkabindavo ir gesindavo šviesą. Suaugę mes pasistengėme išsivadavome nuo šių ritualų, bet tai ir sutrikdė miego higieną. Todėl jei pradedate kovą su nemiga, prieš miegą maudykitės šiltoje vonioje, gerai išvėdinkite miegamąjį. Keiskite požiūrį į miegą - jis ne mažiau svarbus už teisingą mitybą ir sportą. Gerai išsimiegojusiam žmogui sėkmė šypsosi ir darbe, ir meilėje!

Šaltinis: medafarm.ru