Gali būti, kad po trejų metų  gims pirmasis kūdikis, kuris vystėsi persodintoje gimdoje. Pasak švedų profesoriaus M.Branstormo, atlikus eksperimentus su gyvūnais, nebeliko abejonių  dėl to, ar persodintoje gimdoje vaisius galės normaliai vystytis.

     Profesorius tvirtina, jog pats tinkamiausias organas transplantacijai – jūsų motinos organas, vadinasi, išnešioti kūdikį teks toje pačioje gimdoje, kurioje vystėtės jūs pats.

     Švedas mano, kad tokia techninė galimybė – persodinti gimdą į vyro organizmą - reali. O kad nėštumas vyktų  sėkmingai, reikėtų taikyti hormonų terapiją. Jei M.Branstormo idėja bus įgyvendinta, gimda taps pirmuoju žmogaus organu, kurio transplantavimas vyks ne tam, kad būtų išgelbėta paciento gyvybė.

     Nuo tada, kai profesorius pirmą kartą publikavo savo sėkmingų bandymų su pelėmis darbo rezultatus, į jį kreipiasi labai daug moterų. Tūkstančiai moterų negali susilaukti vaikų dėl to, kad dėl vėžinių susirgimų ir kt. ligų joms buvo pašalinta gimda. Iki šiol vienintelis jų šansas sulaukti kūdikio – surogatinės motinos paslaugos, tačiau tai daugelyje šalių draudžiama įstatymų.

     Saudo Arabijos medikai jau yra mėginę persodinti vienos moters gimdą kitai moteriai, tačiau sėkmė buvo laikina. Praėjus 100 dienų po operacijos, gimdą teko pašalinti, nes sutriko kraujo patekimas į organą.
Profesorius Branstormas tvirtina, kad jis įvaldė kitokią chirurginę technologiją, kuri leis išvengti tokios problemos.

Šaltinis: mignews.com