{mosimage}Mokslininkai pranašauja, kad 2014 metais žmonės taps tiesiogiai priklausomi nuo pasaulinio tinklo Interneto, o tai gali pritraukti teroristų pasikėsinimą į Tinklą.


Tyrimas "Interneto ateitis" parodė, jog 66 proc. apklaustųjų (moksleivių, tarnautojų, darbininkų ir kt.) mano, kad blogiausiu atveju pasikėsinimas į interneto infrastruktūrą gresia per artimiausius 10 metų.

Koks tai galėtų būti teroro aktas kol kas tik hipotezės. Kai kurie ekspertai mano, kad  Interneto struktūrai tampant vis sudėtingesnei, virusai taip pat tampa klastingesni. Kiti mano, kad nors ataka ir sukeltų sunkumų, tačiau vargu ar ji atneštų žmonių aukų. Specialistai įsitikinę, kad pasaulinio tinklo puolimas visko nesugriaus. Pasak projekto direktorės Suzanos Foks, daugelis žmonių šiuo metu dirba tam, kad Tinklas būtų apsaugotas, todėl galima nusiraminti, visiško Interneto sunaikinimo nebus. Vis dėlto, terorizmas, kai kurių specialistų nuomone, ne tokia didelė problema, kaip auganti žmonių priklausomybė nuo pasaulinio tinklo. Tyrimas parodė, kad 2014 metais dauguma sukurtų prietaisų ir mechanizmų bus prijungti prie Tinklo.  Mokslininkai mano, kad šitaip masiškai prisijungus prie Interneto, gali visiškai išnykti tokia sąvoka kaip "asmeninis gyvenimas".

Nepaisant visų patogumų, kuriuos suteiks Internetas ateityje, 2014 m. pasaulinis Tinklas vis dėlto nebus pakankamai apsaugotas, kad amerikiečiai rinkimuose galėtų balsuoti "on line" būdu. Kurtis Gans, JAV balsavimo sistemos Komiteto narys abejoja, ar ir po 100 metų JAV gyventojai galės rinkti Prezidentą Internetu. Nes tam, kad būtų galima balsuoti "on line" būdu, reikia būti 100 proc. įsitikinusiam, kad esame apsaugoti nuo virusų, hakerių įsilaužimo ir pan. Bet vargu ar taip kada nors bus.

Patys tyrinėtojai mano, kad jų projektas - "langas į Interneto ateitį", kuris žmonėms padės teisingai įvertinti savo santykį su pasauliniu tinklu.

Šaltinis: Mignews.com.ua