Miegas – dalis mūsų organizmo apsauginės sistemos. Kai mes miegame, sulėtėja apykaitos procesai, o atsilaisvinusi energija panaudojama kovai su gausybe mikrobų. Noras pamiegoti – tai ne tinginystės požymis. Tai natūralus žmogiškas poreikis . Maždaug 7 - 10 val. miego yra norma. Tačiau žmonių suvienodinti negalime. Vienam gali pakakti 5, o kitam reikia bent 10 val. miego, antraip jausis lyg sudaužytas.

Kai miegame per mažai, organizmas netenka atsparumo. Jei nepakanka nakties miego, būtina pamiegoti dieną. Geriausia yra gultis ne vėliau 22 val. vakare, nes miegas iki vidurnakčio yra pats „kokybiškiausias“.
Jei nuolat netenkate poros valandų miego, imunitetas nusilpsta.

Neišsimiegojęs žmogui sunku susikaupti. Jei trūksta 4 val. nakties miego, žmogaus reakcija sulėtėja 2 kartus. Pamainomis dirbantys žmonės labai dažnai serga skrandžio, dvylikapirštės žarnos opa. Dėl tokio grafiko organizme pakinta cheminiai procesai, išsiskiria hormonas gastritas.

Italų mokslininkai tyrinėjo kelionėje į darbą praleidžiamo laiko įtaką miegui. Pasirodė, kad žmonės, kurie į darbą keliauja maždaug 45 min ir ilgiau, žymiai dažniau kenčia dėl miego sutrikimų bei susilpnėjusio imuniteto.

Šaltinis: Medicus.ru