Pasak medikų, pavasarį pagimdyti kūdikiai gali vystytis kiek prasčiau dėl pesticidų poveikio. Mokslininkų tyrime dalyvavo 1,5 milijono vaikų. Rezultatai parodė, kad vasarą, kai pesticidų gaunama daugiausiai, pradėti kūdikiai yra mažiau intelektualūs, palyginus su vaikais, kurie buvo pradėti kitu metų laiku. JAV tyrėjas, klinikinės pediatrijos profesorius Polas Vinčesteris teigia, kad embriono smegenys pradeda vystytis labai greit po moters pastojimo. O vasaros mėnesiais laukuose ir daržuose, kuriuose auginamos įvairios gėrybės, kovojant su įvairiais kenkėjais, naudojamas didžiausias pesticidų kiekis.

Kartu su maistu gaunamų pesticidų kiekis sutrikdo nėščios moters hormoninį foną ir paveikia vaisiaus smegenų vystymąsi. „Pavasarinukai“ gali prasčiau mokytis mokykloje, nes jau pirmaisiais nėštumo mėnesiais jų smegenų vystymąsi paveikia kenksmingi cheminiai junginiai.

Kitas pastebėtas dėsningumas – vasarą pradėti vaikai  dažniau gimsta prieš laiką. Tai atskleidė Pitsburgo universiteto mokslininkų atlikta analizė. Nustatyti sezoniniai dėsningumai padės mokslininkams tiksliau apibrėžti rizikos grupes, todėl joms bus rekomenduojamas kitoks gyvenimo būdas ar skiriamas gydymas.

Šaltinis: Kleo.ru