Pastebėta, kad sutuoktinių pora, kurį laiką pagyvenusi kartu, įgyja bendrų bruožų. Anksčiau manyta, kad dėl to kaltas tik bendras psichoemocinis fonas: tie patys rūpesčiai, įpročiai, panašus gyvenimo būdas. Tačiau pasirodė, kad yra ir fiziologinių supanašėjimo priežasčių! Neseniai mokslinėje spaudoje pasirodė informacija, kurioje tvirtinama, kad pastojusi moteris įgyja savo vyro genų.
Švedijos molekulinės biologijos ir genetikos specialistai atliko lyginamąją to paties žmogaus DNR analizę, tik skirtingais jo gyvenimo periodais. Paaiškėjo, kad po gimdymo moters organizme įvyksta žymių pokyčių: atsiranda kūdikio tėvo genų.
Ilgą laiką manyta, kad žmogaus genai nekinta visą jo gyvenimą koks gimei, toks ir liksi visą gyvenimą. Tad kaip nutinka, kad pagimdžiusios moters organizme atsiranda vyro genų?
Nėštumo metu tarp mamos ir būsimo vaiko vyksta medžiagų apykaitos procesai, Per kraują vaisius gauna maisto medžiagų, deguonies. Per suirusias augančio organizmo ląsteles, į motinos organizmą patenka hialuronanas (Hyaluronic acid). Tai svarbus užpildas embrioniniame vystymesi, chemikų dar vadinamas magnetu nes sucementuoja ląstelę iš vidaus, sugeba pritraukti bet kokias medžiagas. Suirus ląstelei, hialuronanas pritraukia visus jos likučius, taip pat ir DNR grandines. Ši hialurono rūgštis labai aktyvi kai ji patenka į moters organizmą, jau po keleto minučių jos galima rasti visose kraujagyslėse ir organuose. Ji ištirpdo ląstelės apvalkalą, patenka vidun ir svetimi genai įsitvirtina motinos DNR.
Žinoma, kaskart motina iš nešiojamo kūdikio gauna labai menką hialurono rūgšties kiekį. Tačiau tai vyksta diena iš dienos, ir ne vieną mėnesį. Galiausiai motinos DNR gali pasikeisti: į ją įsitaiso vaiko tėčio genai. Moteris gali paveldėti visa, kas juose užkoduota nuo išorės ypatumų ir temperamento iki paveldimų ligų. Žinoma, hialurono rūgšties kiekis nėra toks didžiulis, kad visiškai pakeistų moterį. Tačiau gali pasikeisti riebalinio audinio sankaupų apimtis, akių spalva, atsirasti naujų apgamų; kartais atsiranda visiškai naujų gebėjimų, kurių anksčiau nebuvo. Iš liūdnesnių paveldėjimų gali atsirasti alergijų, kitų vyro ligų.
Šaltinis: Sveikata be paslapčių