WWF teigimu, klimato atšilimą visų pirma lemia šiltnamio efektą sukeliančios dujos, tokios kaip anglies dioksidas, kurias į atmosferą išskiria elektros energiją gaminančios jėgainės ir automobiliai.
Organizacija perspėja, kad Europai dėl klimato pokyčių gresia dar daugiau sausrų ir stiprių liūčių. Kylanti temperatūra gali sukelti ekstremalias oro sąlygas, o miestai dėl to ypač nukentėtų. WWF tyrimas parodė, kad Europos didžiuosiuose miestuose temperatūra auga greičiau nei tikėtasi.
Daugiausia klimatas atšilo Londone. Čia oro temperatūra šiuo metu yra vidutiniškai dviem laipsniais aukštesnė nei aštuntajame dešimtmetyje. Nuo augančio karščio taip pat kenčia Madridas, Paryžius, Stokholmas, Lisabona ir Atėnai - šiuose miestuose temperatūra vidutiniškai pakilo pusantro laipsnio pagal Celsijų.
Tokie klimato pokyčiai nereiškia, kad bus galima tiesiog daugiau laiko praleisti kavinėse po atviru dangumi. Jie gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų tiek jauniems, tiek seniems. Tačiau WWF perspėja, kad trumpalaikės priemonės problemos neišspręs. Oro kondicionavimas, dėl ko sunaudojama daug elektros energijos, tik dar pablogina padėtį.
Dauguma mokslininkų dabar sutinka, kad temperatūros augimą lemia anglies dioksidas. Jį sukelia iškastiniai energijos šaltiniai, tokie kaip anglis, kuri deginama kuriant elektros energiją. WWF ragina Europos šalis mažinti anglies dioksido išskyrimą ir investuoti į alternatyvias energijos gamybos formas, kadangi jei temperatūros ir toliau kils tokiais tempais, didžiuosiuose Europos miestuose po kurio laiko taps nebeįmanoma gyventi.
ELTA