Trečią kartą Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad bendras gyventojų požiūris dėl lyčių diskriminacijos darbe blogėja: jeigu 2004 metais 42 proc. gyventojų teigė, kad vyrai ir moterys turi vienodas galimybes darbe, 2005 šis rodiklis tesiekė 37 proc., o 2007 metais jis dar sumažėjo tik 34 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad darbuotojai, nepriklausomai nuo jų lyties, turi vienodas galimybes darbe.
"Visuomenėje požiūris į moteris kaip į diskriminuojamas darbuotojas ir toliau vyrauja. Norisi tikėti, kad 2007-aisiais Europos lygių galimybių visiems metais visuomenė, o ypač darbdaviai, atkreips didesnį dėmesį į šią situaciją ir bus sulaukta teigiamų pokyčių darbo rinkoje" sakė TNS Gallup Žmogiškųjų išteklių tyrimų departamento vadovė Alma Tamošaitytė.
Kaip pažymi A.Tamošaitytė, apklausoje dalyvavusios moterys jaučiasi labiau diskriminuojamos nei apie tai galvoja vyrai. "Vidutiniškai 21 procentiniu punktu daugiau moterų nei vyrų pastebi, kad moterims nėra užtikrinamos lygiavertės galimybės įsidarbinti, gauti tokį patį atlyginimą ir vienodas darbo sąlygas", - teigia A.Tamošaitytė.
Tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad moterys už tą patį darbą gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, tam pritaria 63 proc. moterų ir 42 proc. vyrų. Moterų diskriminaciją atlyginimo požiūriu labiausiai jaučia 20-ies 40ies metų amžiaus šalies gyventojai, o mažiausiai jaunimas iki 19 metų.
Tyrimo metu 45 proc. respondentų teigė, kad moterų darbo sąlygos yra blogesnės. Pasak A.Tamošaitytės skaudžiausiai nelygybę darbo rinkoje pajunta vaiko priežiūros atostogose esančios moterys. Septynios iš dešimties šių moterų teigia, kad Lietuvoje moterims nėra sudarytos tokios pat darbo sąlygos kaip vyrams, taip pat daugelis iš jų jaučiasi patiriančios diskriminaciją ir dėl atlyginimo.
Tyrimą apie diskriminaciją darbo rinkoje "TNS Gallup" atliko 2007 metų sausio mėnesį, jo metu buvo apklausta per 1000 Lietuvos gyventojų.
Šaltinis: TNS Gallup