Beveik keturi penktadaliai Belgijos gydytojų yra pasiruošę sutrumpinti beviltiškai sergančių kūdikių gyvenimą arba nutraukdami gydymą, arba paskirdami dideles analgetikų dozes, skelbiama britų medicinos žurnale "Lancet".

Tyrimų, kuriems vadovavo Lukas Deljenas (Luc Deliens), profesorius iš Briuselio Fry universiteto, metu paaiškėjo, jog per metus buvo 147 atvejai, kai pediatrai nuspręsdavo "gyvybę nutraukti". 17 atvejų kūdikiai buvo nužudyti neteisėtai, paskiriant jiems mirtinų vaistų.

"Mes nustatėme, kad maždaug trys iš keturių gydytojų, susidūrę su beviltiškai sergančiais naujagimiais, yra pasiryžę tam tikromis formomis nutraukti tokių vaikų gyvybę", - teigia L. Deljenas. - Pagrindinės naujagimio gyvybės nutraukimo priežastys buvo išgyvenimo šansų stoka (67 proc. gyvybės nutraukimo sprendimų atvejų) ir nepaprastai apgailėtina gyvenimo kokybė tuo atveju, jei vaikas išgyvens (29 proc.).

Nors eutanazija labai griežtomis sąlygomis Belgijoje leidžiama nuo 2002 metų, o mirtinų vaistų paskyrimas vis dar draudžiamas, vaikų eutanazija iki šiol neįteisinta.

Apklausus 121 gydytoją per laikotarpį nuo1999 metų rugpjūčio iki 2000 metų liepos buvo nustatyta, kad 79 proc. gydytojų laiko savo profesine pareiga paskubinti mirtį, kad apsaugotų segantįjį nuo kančių.

Didžioji dauguma - 93 proc. - teigė, kad būtina atsižvelgti į tėvų nuomonę.

Mirtini vaistai dažniausiai buvo skiriami neišnešiotiems kūdikiams, kuriems pakenktos smegenys, laiku gimusiems ir neišnešiotiems kūdikiams su dideliais nepataisomais apsigimimais.

Belgija yra antroji šalis po Nyderlandų, įteisinusi eutanaziją, nors manoma, kad ši praktika yra paplitusi ir kitose šalyse.

Nyderlanduose eutanaziją leidžiantis įstatymas priimtas 1995 metais.

Ligoniai, pareiškę valią numirti, turi būti sąmoningi ir "kęsti nuolatinius nepakenčiamus fizinius ar psichologinius skausmus".

Belgijoje eutanazija išlieka neteisėta vaikų ir kūdikių atžvilgiu, tuo tarpu Nyderlanduose neišgydomų vaikų eutanazija yra leidžiama tam tikromis griežtomis sąlygomis.

ELTA