"Nelaimingi atsitikimai su kompiuteriu, ypač jo programine įranga, vagystės ar kitos nelaimės tampa vis dažnesne problema, kai žmogus praranda ne tik patį kompiuterį, bet ir jame esančius svarbius duomenis. Neretai brangesnius net už patį kompiuterį. Žmonės duomenų praradimą jau suvokia kaip kasdienybės grėsmę, todėl neretai ieško sprendimo, kaip gali išsaugoti savo duomenis.
Beveik ketvirtadalis "IBM Lietuva" užsakymu atlikto tyrimo apklaustųjų atsakė, kad dokumentus saugo tik kompiuteryje ir neįsirašinėja atsarginių kopijų į CD ar DVD plokšteles. Kiek daugiau kaip pusė (56 proc.) nepasitiki savo kompiuteriais ir įsirašinėja duomenis į kitas laikmenas. Maždaug penktadalis įsirašinėja tik svarbiausių dokumentų kopijas kitose laikmenose. Aktyviausiai taip savo duomenis saugo moksleiviai ir studentai net 70 proc. jų naudojasi papildomomis laikmenomis.
Apklausa taip pat atskleidė, kad jei iš kompiuterio dingtų šeimos švenčių nuotraukos, daugiau kaip pusė respondentų nesugebėtų jų atkurti. Kiti stengiasi išsaugoti negatyvus, atsispausdinti kuo daugiau nuotraukų, treti kaupia skaitmeninius nuotraukų archyvus CD plokštelėse.
Apklausa parodė, kad tik kas penktas apklaustasis atsakė, kad, jei kompiuteris būtų pavogtas, pavyktų atkurti beveik visus duomenis, nes pats arba sistema automatiškai daro kopijas ir jos išsaugomos specialioje saugykloje, atskirai nuo kompiuterio. 61 proc. atsakė, kad didesnės dalies nesugebėtų atkurti, nes išsaugo tik kai kurių dokumentų kopijas, o beveik 20 proc. atsakė, kad visiškai prarastų duomenis, jei kompiuteris būtų pavogtas, nes neišsaugo kompiuteryje esančių duomenų kopijų.
Įdomu pastebėti, kad moterys dažniau nei vyrai dokumentus atsispausdina ant popieriaus ir būtent taip saugo papildomas kopijas. Tačiau vyrai dažniau nei moterys įrašinėja elektronines dokumentų kopijas į CD, DVD ar panašias laikmenas.
Šaltinis: BNS pranešimai spaudai