Baigiantis vasarai daugelis mamų skuba pasirūpinti savo vaikų imunine sistema, kuri mūsų organizmą apsaugo nuo įvairių svetimkūnių: bakterijų, virusų, parazitų ir pan. Vienos iš mūsų grūdiname vaikus, kitos – perkame įvairiausius vitaminus, maisto papildus. Tenka pripažinti, jog užduotis nelengva, tuo labiau kai vis dažniau stengiamės atsigręžti į gamtą, siekdamos užtikrinti tiek priemonių efektyvumą, tiek sveikatą. Viena iš tokių itin veiksmingų priemonių – greipfrutų sėklų ekstraktas. Baigiantis vasarai daugelis mamų skuba pasirūpinti savo vaikų imunine sistema, kuri mūsų organizmą apsaugo nuo įvairių svetimkūnių: bakterijų, virusų, parazitų ir pan. Vienos iš mūsų grūdiname vaikus, kitos – perkame įvairiausius vitaminus, maisto papildus. Tenka pripažinti, jog užduotis nelengva, tuo labiau kai vis dažniau stengiamės atsigręžti į gamtą, siekdamos užtikrinti tiek priemonių efektyvumą, tiek sveikatą. Viena iš tokių itin veiksmingų priemonių – greipfrutų sėklų ekstraktas.

Tinkamas kūdikiams

Viena iš pagrindinių greipfrutų sėklų ekstrakto panaudojimo sričių yra imuniteto stiprinimas. Ką tik gimusio kūdikio imuninė sistema yra labai silpna. Pavojų į organizmą patekus svetimkūniams padeda išvengti tik motinos pienas, su kuriuo kūdikis gauna pagamintus antikūnus. Vaikui augant, jo organizmas „susipažįsta“ su vis daugiau svetimkūnių ir įgyja jiems atsparumą, kurį išlaikyti galime užtikrinusios tinkamą mitybą, poilsį, pakankamą kiekį vitaminų ir mineralų. Tačiau ne visada tai įmanoma, be to, dėl tam tikrų priežasčių ne visos mamytės maitina kūdikius savo pienu. Tuomet kyla didelė grėsmė, kad vaikai gali susirgti. Vienas iš būdų stiprinti jų imuninę sistemą – kasdien vartoti greipfrutų sėklų ekstraktą, kuris yra laikomas natūraliu bioflavonoidų šaltiniu.

Bioflavonoidai kaupiasi daugiausia vaisių ir daržovių sėklose bei žievelėse. Kaip ir vitaminai, flavonoidai dalyvauja organizmo metabolizmo procesuose. Jie tarsi natūralus organizmo pagalbininkas, ypač reikalingas esant nepalankiems orams, nepakankamai mitybai, nusilpus organizmui, siaučiant virusams, esant peršalimui ar sergant aplinkiniams. Skysto pavidalo greipfrutų sėklų ekstraktas yra tinkamas ir kūdikiams.

Rekomenduojamas nėščiosioms ir žindančioms mamoms

Imuninės sistemos palaikymas itin svarbus ir nėščiosioms bei žindančioms mamoms. Nėštumo metu moters organizme vyksta daugybė pokyčių. Keičiasi moters kūnas, medžiagų apykaita, hormonų pusiausvyra. Šiuo laikotarpiu keičiasi ir organizmo poreikiai. Vykstant organizmo pokyčiams, svarbu prisitaikyti prie naujų organizmo poreikių, kad moteris būtų sveika ir galėtų sėkmingai ruoštis motinystei. Moters kūnas nėštumo metu patiria didelį krūvį.

Po gimdymo prasideda kitas svarbus etapas – kūdikio žindymas. Motinos pienas vaikelį pirmaisiais gyvenimo metais aprūpina visomis būtinomis maisto medžiagomis, apsaugo nuo aplinkoje tykančių pavojų. Tai, ką moteris gauna maitindamasi, ji perduoda kūdikiui su savo pienu. Dar po gimdymo neatsigavęs organizmas jau privalo aprūpinti mažylį visomis medžiagomis, kad šis galėtų augti sveikas. Pieno gamyba iš moters organizmo reikalauja daug energijos. Tai yra didelis išbandymas ir jos imuninei sistemai. Dažnai, nesirūpinant savimi, organizmas išsenka, nusilpsta, tuomet padidėja rizika susirgti užkrečiamomis ligomis, peršalti.

Gydytojai rekomenduoja laiku užkirsti kelią ligai, kol ši dar neprasidėjusi. Jų manymu, imuninės sistemos stiprinimas, vartojant greipfrutų sėklų ekstraktą, – vienas iš efektyviausių būtų. Ekstrakte esantis Vitaminas C yra stiprus antioksidantas, jis pasižymi imunitetą stiprinančiomis savybėmis, dalyvauja įvairių svarbių medžiagų sintezėje organizme (hormonų, karnitino), svarbus augant kaulams. Vitaminas E taip pat vaidina svarbų vaidmenį palaikant stiprų imunitetą.

Tinkamas ne tik kūdikiams ir jų mamoms

Pasak mokslininkų, greipfrutų sėklų ekstraktas ne tik stiprina sveikatą, bet ir reguliuoja apoptozės procesą. Apoptozė yra vienas iš ląstelės žūties būdų, kai ląstelė yra sunaikinama. Apoptozė yra svarbi tuo, jog ji reguliuoja ląstelių skaičių. Tai itin svarbu priešvėžinėje ir priešvirusinėje būklėje, kai pasireiškia ląstelių mutacijos ar yra sutrikusi ląstelių gamyba. Sumažėjus apoptozei, atsiranda navikų, autoimuninių ligų. Apoptozę reguliuoti padeda greipfrutų sėklų ekstrakte esantis naringinas, kuris veikia patogeninių mikroorganizmų bei mielių dauginimąsi, slopindamas jų dalijimąsi.

Verta pabrėžti ir tai, jog greipfrutų sėklų ekstraktas teigiamai veikia ir kepenis, apsaugodamas jas nuo kenksmingo poveikio. Todėl ekstraktą rekomenduojama gerti vartojant daug alkoholio, vaistų ar tiesiog profilaktiškai, norint apsaugoti savo kepenis. Tyrimų metu nustatyta, jog greipfrutų sėklų ekstraktas užkerta kelią toksinų poveikiui bei kepenų ląstelių žūčiai. Be to, greipfrutų sėklų ekstraktas organizme dalyvauja įvairių medžiagų sintezėje, kurios yra svarbios cholesterolio kiekiui kraujyje.

Kartais mes pamirštame, kiek gali mums duoti gamta. Ir atrodo keista, jog tokia maža greipfruto sėklytė gali padaryti tiek daug. 15-20 lašų ekstrakto, išspausto iš šio subtropikų augalo sėklyčių, tris kartus per dieną gali stiprinti ne tik imunitetą, bet ir tapti vaistu užpuolus virusams: anginai, dantenų uždegimui, sinusitui, sergant gripu, siekiant apsaugoti kepenis, sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, kovoti su patogeninėmis ląstelėmis. Rūpinkimės savo ir artimųjų sveikata!

Kūdikiams ir krūtimi maitinančioms mamoms tinkamas greipfrutų sėklų ekstrakto preparatas „Citrus Plus“ šiuo metu yra jau vaistinėse. Kaina – apie 36 Lt (20 ml). Rekomenduojama rinktis produktą, kuriame aiškiai nurodyta bioflavonoidų koncentracija, ir ji yra ne mažesnė nei 600 mg / 100 ml.

Daugiau informacijos www.citroplus.lt