Tarptautinės vaikų gynimo dieno išvakarėse į Vyriausiąją rinkimų komisiją kreipėsi piliečių iniciatyvinė grupė, kuri sieks surinkti 50 tūkstančių parašų, kad Seime būtų pradėtos svarstyti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos , kurios leistų ženkliai pagerinti šeimų, auginančių vaikus materialinę padėtį.
Iniciatyvos ėmėsi Seimo Naujoji sąjungos frakcijos nariai po to, kai nepavyko pasiekti, kad Seimas svarstytų 2007 m. sausio mėnesį Seimo nario Artūro Paulausko įregistruotas įstatymo pataisas , kuriose buvo numatoma gerokai sumažinti mokesčius dirbantiems tėvams, auginantiems vaikus. Socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė šį projektą atmetė. Keista, tačiau Seimo komitetai palaikė Vyriausybės nuomonę ir taip pat atmetė įstatymo projektą, net nesvarsčius Seimo plenariniame posėdyje.
Naujoji sąjunga (socialliberalai) mano, kad Lietuvos Vyriausybė, nelaukdama demografinės katastrofos turi skubiai pradėti remti šeimas, auginančias vaikus, priešingu atveju po pusantro šimto metų mūsų tautos neliks.
Statistikos departamento duomenimis Lietuvos gyventojų skaičius katastrofiškai mažėja. 1992 m. Lietuvoje buvo 3746.9 tūkst. gyventojų, o 2007 m. pradžioje jų liko 3381,8 tūkst. Politikai, galintys keisti šalies demografinę situaciją tik kalba apie iškilusias grėsmes, tačiau nieko nedaro.
Kai kurios gimstamumo sumažėjimo priežastys yra žinomos. Sumažėjo santuokų, darbo įstatymai ir materialinės sąlygos neskatina tėvų noro harmoningai derinti šeimos gyvenimą ir profesinę veiklą ir t.t. Iki šiol vykdyta Vyriausybės politika labiau skatino šeimas gyventi iš pašalpų, o ne pačioms dirbti ir užsidirbti. Manome, kad tokios ydingos praktikos reikia atsisakyti ir kiek įmanoma padidinti paramą dirbančioms šeimos, skatinant jas auginti daugiau vaikų .
Susibūrusi piliečių iniciatyvinė grupė, nesutikdama su valdžios pozicija ir naudodamasi Lietuvos Respublikos piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos teise, parengė Lietuvos Respublikos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 str. pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siūloma 10 kartų padidinti tėvų papildomą pajamų neapmokestinamąjį minimumą, lyginant su dabar esančiu.
50 tūkstančių parašų, reikalingų, kad siūlomas įstatymo projektas būtų pradėtas svarstyti Seime, bus pradėti rinkti po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija savo posėdyje įregistruos piliečių iniciatyvinę grupę ir išduos parašų rinkimo lapus.
Šaltinis: BNS pranešimai spaudai