Kol kas neįrodyta, kad kava sukelia priklausomybę, nors daugelis žmonių, nutraukę kavos vartojimą, jaučia „abstinencijos sindromą“. Net ir tie, kurie išgerdavo rytais po 1 puodelį kavos, jos atsisakę, skundžiasi galvos skausmais, mieguistumu, susierzinimu. Kartais žmonės net jaučia pykinimą, akyse liejasi vaizdas. Bet kokiu atveju, labai pasistengus, kavos bet kada įmanoma atsisakyti.

Moksliškai įrodyta, kad kofeinas gerina trumpalaikę atmintį ir reakcijos greitį. Tai pajunta kiekvienas, išgėręs ryte puoduką kavos. 2005 m. magnetinio rezonanso būdu buvo įrodyta, kad išgėrus kavos, suaktyvėja žmogaus galvos smegenų žievės sritis, o ji yra atsakinga už dėmesį bei atmintį.

Kita svarbi kofeino savybė – žaibiškas poveikis. Mažai yra tokių produktų ar vaistų, kurie imtų veikti taip greitai. Kofeino efektas pasireiškia jau po 5 minučių. Kofeinas sugeba įsiskverbti į kraujotaką praėjus vos keletui sekundžių, kai žmogus gurkšteli kavos. Jis lengvai skaidosi vandenyje bei riebaluose, todėl taip lengvai įveikia hematoencefalinį barjerą (itin patikimas barjeras, trukdantis pašalinėms medžiagoms patekti į smegenis).

Šaltinis: “MSN Health & Fitness”