Iš viso Vaikų dienos centrų projektų konkursui, kurį ministerija paskelbė 2005 m. pabaigoje, buvo pateikti 127 nevyriausybinių organizacijų projektai.
Vaikų dienos centrų projektų konkurso tikslas skatinti kurti socialinių paslaugų infrastruktūrą, skirtą darbui su socialinės rizikos šeimomis, kad vaikai galėtų augti savo šeimose ir nebūtų atskirti nuo tėvų. Konkurso metu prioritetas buvo teikiamas projektams, kurie numatė teikti kompleksinę pagalbą socialinės rizikos šeimoms ir vaikams, taip pat tiems projektams, kurie turėtų papildomą finansavimą, užtikrinsiantį dienos centro veiklos tęstinumą.
Šiemet daugiausia projektų sulaukta iš Vilniaus 35 (parama suteikta 33 projektams). Iš Kauno gauta 14 projektų (parama suteikta 13 projektų), iš Marijampolės 8, iš Klaipėdos 2, iš Panevėžio 1 projektas (parama skirta visiems pateiktiems projektams).
Nacionaline nevyriausybinių organizacijų vaikų dienos centrų programa siekiama spręsti priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų, augančių nedarniose šeimose, socialines problemas, organizuoti jų ugdymą, popamokinį užimtumą, užtikrinti socialinį darbą su tėvais siekiant sudaryti sąlygas vaikui likti šeimoje.
Jos įgyvendinimui 2005-2007 m. iš valstybės biudžeto numatyta skirti per 15 mln. litų. Prieš penkerius metus pradėjus įgyvendinti šią programą, iš valstybės biudžeto jai buvo skirta 600 tūkst. litų, o pernai jau 3 mln. 500 tūkst. litų.
Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės, kasmet augant lėšoms atsiranda galimybė paremti vis daugiau centrų. Pirmaisiais programos įgyvendinimo metais buvo finansuota 40 projektų. 2004 m. parama skirta 80 projektų, o 2005 m. 107 projektams.
Dienos centruose organizuojamas socialinis darbas ne tik su vaikais, bet ir su juos lankančių vaikų šeimomis. Taip siekiama padėti šeimai grįžti į visuomenę ir gyventi pilnavertį gyvenimą, o drauge užtikrinti ir tinkamą vaikų priežiūrą. Vertinant programos įgyvendinimo rezultatus, pastebėta, kad sistemingas, įvairiapusis darbas su dienos centrus lankančiais vaikais ir jų šeimomis pagerino vaikų ir tėvų tarpusavio santykius, padėjo pačiai šeimai spręsti iškilusias problemas.
Šaltinis: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija