1. Kuriu jaukumą, bet ne skrandžiui ir kūnui!
Atrodo kad visos merginos tekėdamos yra įsitikinusios, kad vyrui reikia suteikti komforto. Ir puola nuo pat pradžių šveisti, plauti, gaminti, lyginti.... Vis dėlto, dauguma jų išsiskiria. Išvada: ne toks jau svarbus tas skrandžio-kūno komfortas šeimyninio gyvenimo sėkmei.
Svarbiausia sielos jaukumas. Tik niekas moterų nemoko, kaip jį susikurti. Čia svarbios įvairios smulkmenos. Kartais turime vienas kitam papriekaištauti, išsakyti pastabų, bet ne daugiau kaip 2 per dieną!
Dar moterys labai dažnai naudojasi labai stipriai veikiančia priemone priverčia vyrus pajusti kaltę. Tai taip paprasta imi ir įsižeidi dėl kokio menkniekio. Rezultatas stulbinantis: kaltas vyras skuba viską užglaistyti ir tampa šilkiniu. Taip gali tęstis metų metus. Vyras - žmogus paprastas - jei jam sako kad įžeidei, jis ir tiki. Viskas būtų gerai, jei aplink nebūtų kitų moterų! Paprastai tai nutinka darbe: amžinai blogas vyras bendrauja ir su kolegėmis; žinoma, kad daro klaidų, bet bendradarbė kažkaip moka viską nuleisti juokais, ir pagirti moka. Žodžiu, ji negadina nuotaikos, o atvirkščiai ją pakelia. Štai šio narkotiko reiktų kiekvienam, ir tas, kuris jo paragauja, jau nebenori gyventi kitaip. O toliau ir pačios žinote, kaip būna: miela bendradarbė tampa meiluže, o vėliau ir žmona - mylima.
Štai ko reiktų mokyti būsimas žmonas pakelti nuotaiką! Kurti sielos jaukumą ir ramybę. Kaip? Pirmiausiai, reikia pačiai būti geros nuotaikos. Jei nepavyksta užsidarykite savo kambaryje, išsimiegokite. Antra reikia išmokti nerūpestingumo ir lengvabūdiškumo. Tai pavyksta, kai esate sveika ir nepervargusi nedirbate iki išnaktų.
2. Nesisėdu jam ant sprando. Kartais sunku atsilaikyti pagundai išnaudoti vyrą, kuris yra pasirengęs išpildyti visus jūsų norus. Dozuokite prašymus taip pat kaip ir pastabas ne daugiau kaip 2 per dieną! Ir žinoma jokių įsakymų: nueik!, atnešk!. Tai gadina nuotaiką bet kuriam žmogui. Turės laiko ir nuotaikos padarys, gražiai neskubinant paprašytas.
3. Neturiu jokių pareigų. Darau ką noriu, jis taip pat (nenukrypstant nuo bendražmogiškų vertybių rūpintis vaikais ir senoliais). Tačiau buitinių pareigų jokių. Bet kaip gi tuomet? Labai paprastai: kiekvienas atlieka tai, ką nori ir nedaro to, ko nenori. Kiekvienas susiplauna savo indus, pasigamina ką nori, išsivalo batus ir t.t.
4. Negudrauju. Gudrauti reikia su tokiais vyrais, kurie nesupranta logiškų argumentų, arba nuo kurių norisi bėgti, tik kad nėra kur. Gyvenant su normaliu žmogumi moteriškų gudrybių neprireikia.
Visai kas kita intymių paslapčių saugojimas. Jūs juk ne draugužės ar seserys, todėl distanciją reikia išlaikyti: jokių negražių ir nubrizgusių apatinių, jokių smulkmenų apie savo virškinimo sistemos procesus. Vienintelė moteriška gudrybė, kurią galima sau leisti neprieštarauti, kai žarsto komplimentus jums.
5. Esu nenuobodi nekalė. Kas kaltas dėl skyrybų? Vyras, anyta, prakeikta buitis ir t.t. taip kalba neišmintingos moterys, o išmintingosios mini charakterių nesutapimą. Na, o buitį keikia visos. Turbūt todėl, kad taip patogiau, nes buitis atgal nekanda ir pamazgom neapipila.
Gyvena sau 2 žmonės atskirai: kiekvienas neša šiukšles, plauna, gamina, apsipirkinėja. Pradeda jie gyventi kartu ir toliau vaikšto į parduotuves, tvarkosi, apsitarnauja. Tad kodėl kalta buitis? Ar pradėjote daugiau valgyti, išsitepate labiau? O skiriasi juk ir tos poros, kurių namuose dirba namų tvarkytojos. Galbūt turima galvoje buitis - rutina, kasdienybė? Sutinku. Kai tik kalba pasisuka apie meilės pradžią ir pabaigą, mes girdime: man su juo įdomu/nebeturiu apie ką su juo kalbėtis. Štai kodėl vyrams taip patinka kalės su jomis niekada nenuobodu, nes nežinai ką iškrės po minutės gyvas teatras namuose. Ir štai kodėl moteris taip traukia avantiūristai, perėjūnai su jais tikrai nėra kada nuobodžiauti...
Žmogus trokšta aštrių pojūčių, būtent jie verčia mus kurti, dirbti ir gyventi. Todėl mylintis žmogus turėtų stengtis pažinti pasaulį kartu su partneriu, dirbti kartu, ir stengtis, kad viena diena būtų įdomesnė už kitą.
6. Sugebu būti kilni. Kad ir kokia daili žmona būtų, kad ir kiek protingų knygų perskaitytų, ją gali nustoti mylėti, jei jos siela nebus graži. Kilnūs poelgiai nustebina ir žavi kitus. Štai kas prideda meilės! Ir atvirkščiai smulkmeniškumas, godumas, silpnadvasiškumas gali numarinti meilę per vieną dieną. Šeimyniniame gyvenime silpnadvasiškumo nenuslėpsite.
7. Nebijau. Kur baimė ten nėra dvasios komforto. Vyrai slepia savo baimes. O labiausiai jie bijo dviejų dalykų: būti nepajėgūs visų akyse ir vienumoje. Visų akivaizdoje tai karjera, reputacija, uždarbis; vienumoje tai lova. O žmona turi numanyti apie šias baimes. Čia išryškėja pagrindinis skirtumas tarp tų, kurias palieka, ir kurių ne. Ta, kurią palieka, tik sustiprina vyro baimes: Taip tau ir reikia!, o ta, kurios nepalieka, taktiškai jas išsklaido: Tu neprapulsi! Tegu jūsų šeimoje niekas nieko nebijo.
8. Nesivaržau su juo, o bendradarbiauju. Išmokite pasakyti: Taip, tu buvai teisus.... Abu būkite patys protingiausi. Sakoma kad santuoka tai dviejų sąmokslas prieš visus. Kad žmogus pajustų pilnatvę, jam reikia su kažkuo kovoti, bet tegu priešas būna ne šeimos narys. Jei vienas generuoja genialias idėjas, kitas tegu sudaro tinkamas sąlygas kūrybinei atmosferai. Mes ir mūsų santykiai turi būti pirmoje vietoje. Kitaip nieko nebus, kad ir kokie šaunūs žmonės susituoktų.
Į sutuoktinius tinka toks žmogus, kuris yra pasiruošęs dėl jūsų tapti geresniu ir dėl kurio jūs stengiatės siekti tobulybės.
Iš kur žinoti, kad šis vyras neįsimylės kitos tokios šaunios, protingos ir nenuobodžios? Šiandien esate tikra, o ryt gali viskas pasikeisti: jūs, jis ir visi kiti. Mes būsim kitokie, ir tikrai negalime žinoti, kaip pasielgs kitas. Štai čia dar viena taisyklė nebijoti, kad vyras jus paliks. Išeis? rasim dar šaunesnį, juk jau žinome, kaip reikia būti žmona!