{mosimage}Jūs esate nuostabi pora, mylite vienas kitą, jums gera kartu. Vis dėlto, kai jis prisiglaudžia prie jūsų, turėdamas atitinkamų ketinimų, jumyse dedasi kažkas nesuprantamo. Norisi susisukti į kamuoliuką, pasislėpti po antklode arba užsidaryti vonioje ir lindėti ten kol jis užmigs.

Iki tokios izoliacijos paprastai neprieinama. Moterys stropiai prisilaikydamos atstumo dažniausia atsigina tokiomis frazėmis: "Na prašau, nereikia. Ne dabar. Aš pavargusi (prastai jaučiuosi, skauda galvą)"... Žodžiu, šneka kažką, kas užgesintų jausmų antplūdį bet ir neįžeistų partnerio. Be abejo, priežastis ne bloga savijauta, paprasčiausiai nesinori. O kodėl, jūs ir pati nežinote. Bet juk jūs jį mylite, ir jums taip gera būdavo kartu. Kas nutiko? Ir ką daryti?

Be abejo, kažką daryti reikia. Ypač, jei atsisakėte jau 10 kartų. Vienuoliktam jam gali nebeužtekti kantrybės. Nesinori, bet nereikia dėl to panikuoti. Su šia problema susiduria daugelis porų. O priežastys dažniausiai būna paprasčiausios. Tiesiog dauguma net nenumano, kad jos  yra susiję su potraukiu. Todėl neskubėkite pas seksopatologą arba nutraukinėti santykių, pamėginkite patys paanalizuoti situaciją ir paieškoti "atšalimo" priežasčių ten, kur net į galvą neateitų ieškoti - gyvenimo prozoje. Priežastis gali būti bet kas. 

Chroniškas neišsimiegojimas. Panašu kad atsikalbinėjime "neturiu jėgų" yra tiesos. Chroniškas neišsimiegojimas veda prie fizinio išsekimo. O kai jėgų nedaug, organizmas įjungia programą "minimum" ir jokia veikla, reikalaujanti energijos, ir tokia kaip seksas, jam neįdomi.
Ką daryti? Pakeisti dienotvarkę ir skirti joje daugiau laiko miegui, tai yra mažiausiai 7 valandas. Jei net šito negalite sau leisti, pasistenkite bent jau atsigulti miegoti iki vidurnakčio.  Ir gerkite mažiau kavos!


Pastovus stresas. Jūs vis bėgate, kaip voverė rate, gyvenimo ritmas pernelyg įtemptas, o vakare dar - buities rūpesčiai, vaikai, kuriems privalai skirti dėmesio. Koks dar seksas, jei jautiesi lyg išsunkta citrina?
Ką daryti? Kaip žinoma, darbas būna mirtinai pavojingas net patiems ištvermingiausiems naminiams gyvūnams... o jūs viso labo tik moteris. Todėl atraskite būdą, kaip atsikratyti įtampos vakarais. Pasivaikščiokite prieš miegą, pagulėkite šiltoje raminančioje žolelių bei aromatinių aliejų vonioje. Atėję iš darbo, prigulkite pakėlę aukščiau kojas ir pasiklausykite mėgstamos muzikos, paprašykite kad vyras padarytų masažą. Dar geriau būtų išmokti meditacijos ir kas vakarą atlikti kvėpavimo pratimų - šios metodikos padeda atsikratyti streso ir atgauti prarastas jėgas. Gal visiškai atsipalaidavusiam kūnui norėsis patirti aistros protrūkį.


Per griežta dieta.  Deja, sprendimas bet kokia kaina atsikratyti nereikalingų kilogramų ir laikytis itin griežtos dietos, būtinai atsilieps geiduliui. Reguliariai negaudamas tam tikro kiekio kalorijų, organizmas persijungia į "ekonominį režimą" ir slopina viską, kas reikalauja energijos. O seksas pareikalautų pakankamai daug energijos.
Ką daryti?  Pasirinkite "gailestingesnę" dietą, Suvartokite bent 1500 kalorijų. Lieknėsite lėčiau, bet patikimiau: ir mažesnė rizika, kad numesti kilogramai sugrįš, mažesnė, ir sveikata bei raumenų tonusas bus geri. Tai vienas dalykas, o kitas - net ir laikantis dietos, organizmas turi gauti pakankamą baltymų kiekį, pavyzdžiui, iš žuvies ir pupų. Vartokite daug "sužadinančių" prieskonių - imbiero ir cinamono. Ir svarbiausia - dieta neturi būti ilgalaikė, nes tai gniuždo ne tik psichologiškai...


Bet kokia neišspręsta problema. Jūs negalite nuo jos pabėgti. Visos jūsų mintys sukasi tik apie ją. Nors yra moterų, kurioms būtent seksas padeda kurį laiką užmiršti problemas, bet tokių yra nedaug. Dauguma mūsų spręsdamos sudėtingą klausimą negali "persijungti" į kitas, meilės, bangas.
Ką daryti? Tokiais atvejais patarimai "persijungti" ar "laikinai pamiršti" nepadeda. O štai į rekomendaciją "nesinešti savo problemų į miegamąjį ir neužkrauti jomis savo partnerio" reikia pažvelgti kritiškai.   Mylintis vyras visada jus supras. Tegu ne miegamajame, bet pietaujant ar vakarieniaujant namuose pasidalinkite su juo savo išgyvenimais. Pirmiausia, nepakenks "šviežias" požiūris į jūsų problemą, antra - jis gali pasiūlyti išeitį. Galų gale, bent paguos ir palaikys jus. Tai padės nusiraminti, atsipalaiduoti, o gal ir nukreips jūsų mintis tinkama linkme.

Nepasitikėjimas apsisaugojimo priemonių efektyvumu, kai nėštumas nepageidautinas.
Ką daryti?
Patarimas vienas - kreiptis į ginekologą, kuris padės pasirinkti tinkamiausią priemonę. Šiuolaikinės apsisaugojimo priemonės pakankamai patikimos, tad šios baimės neaktualios.

Įtemptos treniruotės. Kaip ir griežtos dietos atveju, organizmas stengsis sutaupyti energijos likučius ir neeikvoti jos naktimis.
Ką daryti? Nors sveikas gyvenimo būdas siūlo judėti ir reguliariai sportuoti, tačiau per didelis plėšymasis naudos neduoda. Jei skiriate daug dėmesio jėgos pratimams, sumažinkite ne treniruočių intensyvumą, o treniruoklių svorius.

Didžiulės gyvenimo permainos.  Didžiulių permainų metas (naujas darbas, persikraustymas, vaiko gimimas) - seksui ne pats geriausias laikotarpis. Prisitaikant prie naujų gyvenimo aplinkybių, seksualiniai troškimai atsiduria antrame plane.
Ką daryti? Jei partneris supranta jūsų būseną, jei jūsų santykiai geri, geriau palūkėti. Kai permainų sukeltų išgyvenimų banga nurims, noras pats sugrįš.

Moteris jaučiasi nepatraukli. Savigraužos  priepuoliai būna kiekvienai moteriai, dažniausiai jie atsiranda iš niekur ir be reikalo. Bet kartais jie turi pagrindo, pavyzdžiui, po didelio streso ar gimdymo susikaupia šiek tiek viršsvorio. Ir jei moteriai atrodo, kad ji tapo nepatraukli partneriui, seksas jau neteiks malonumo. Ji bijo, kad vyras "staiga" pastebės kokia ji nepatraukli ir nustos ja domėtis. Nuo tokių minčių netoli iki artumo baimės išsivystymo. Paradoksali situacija: moteris nenori prarasti savo seksualinio patrauklumo ir dėl to ji atsisako suartėti.
Ką daryti?  Pastovi partnerė vyrui patraukli ne vien savo kūnu, bet ir dvasios artumu, pasitikėjimu ir galimybe atvirai reikšti savo jausmus bei emocijas. Ir į nežymius mylimos moters išorės pasikeitimus vyras žiūri ne taip griežtai, kaip moteris įsivaizduoja! Dažnai jų net nepastebi!  Be abejo, pasirūpinti savimi reikia, bet tai neturi trukdyto tarpusavio santykiams! 

Turbūt jau paaiškėjo, kas veikia jūsų seksualinio gyvenimo kokybę.  Supratote ir tai, kad jūs patys galite šią problemą įveikti. Jei ne - vertėtų kreiptis į seksopatologą. Tik nedelskite. Juk seksualinė harmonija - būtina laimingo gyvenimo sąlyga. 

Šaltinis: woman.by