Tyrime buvo apklausti psichologai, gydytojai, religijos atstovai ir patys sutuoktiniai. Mėginta nustatyti šio fenomeno priežastis bei pasekmes. Atsakymai buvo praktiškai vienodi: miegojimas atskirai padeda santuokai tik tuomet, kai šis sprendimas priimamas subtiliai ir tinka abiems pusėms. Pasak gydytojų, išeities taškas aiškus: suaugusiam žmogui būtinas 7-9 valandų per parą miegas. To reikia sveikatai. Statistika rodo, kad vieno iš partnerių neramus trikdantis miegas kas naktį pavagia vidutiniškai 49 minutes kito partnerio miego, o šią problemą būtina spręsti.
Žmogus, netekdamas pilnaverčio nakties poilsio, tampa nervingas, prasčiau dirba, konfliktuoja, atsisako seksualinių santykių. To pasekmė santuoka byra. Tokiu atveju geriau miegoti atskirose lovose, ar net atskiruose kambariuose. Fiziologinė miego būtinybė ne vienintelė priežastis, dėl ko sutuoktiniams reikėtų daugiau erdvės. Kai kurios poros renkasi miegojimą atskirai, kad išblaškytų rutiną, tikisi įžiebti prigesusią aistrą. Pavyzdžiui, visą darbo savaitę miega atskirai, o savaitgalį susitinka bendroje lovoje. Tai tarsi atostogos.
Šeimos terapijos specialistai mano, jog visa tai tinkama, jei pora tai aptarė iš anksto. Pavojus slypi tame, kad partneriai neretai atitolsta vienas nuo kito ir kartais tai baigiasi skyrybomis. Jei motyvai ir taisyklės abiems aiškios nuo pat pradžių, šis triukas bus veiksmingas.
Tyrimo diskusijoje dalyvavę religijos atstovai pabrėžė būtinybę išlaikyti vienybę šeimoje, nepamirštant, kad seksualinių santykių paskirtis giminės pratęsimas. Pasak jų, geriau būtų miegoti kartu, tačiau jei miegojimas atskirai išgelbsti poros santuoką, tuomet tai duoda daugiau naudos, nei žalos. Svarbu apibrėžti tai kaip būtinybę, ir nuolat tvirtinti santuokinius ryšius kitais būdais, kad vėliau, porai vėl susitikus po viena antklode, nekiltų abejonių, jog šalia svetimas žmogus.
O gal iš tiesų miegoti atskirai nėra taip blogai?
Šaltinis: kleo.ru