Vienoje Indijos valstijoje vyriausybė pasiūlė šeimoms, turinčioms tik vieną dukterį, po 100 tūkstančių rupijų (5,9 tūkst. litų) - tokia priemone tikimasi pagerinti iškreiptą lyčių santykį šioje šalyje.

Pinigus ketinama išmokėti dukterims, kai joms sueis 20 metų, bet su sąlyga, kad šeimoje mergaitė būtų vienturtė, be brolių ir seserų. Taip norima kontroliuoti ir gimstamumą, kad Indijos gyventojų skaičius nebeaugtų, pranešė ketvirtadienį Andra Pradešo pareigūnai.

Šioje pietinėje valstijoje 943 moterims tenka 1000 vyrų. Miesteliuose ir kaimuose jau tradicija tapo ankstyvas vaisiaus lyties nustatymas ir moteriškos lyties vaisiaus pašalinimas.

"Gėda, kad mūsų šalyje priimta rinktis kūdikio lytį prieš jam ateinant į pasaulį", - kalbėjo Andra Pradešo vyriausiasis ministras Radžasekaras Redis (Y.S. Rajasekhar Reddy) Haidarabade vykusiame susitikime, skirtame moterų teisių plėtojimui.

Milijonai sutuoktinių Indijoje trokšta turėti berniuką. Visoje Indijoje lyčių santykis yra 1000:927 berniukų naudai. Per dešimt metų jis sumažėjo nuo 1000:945.

Mat berniukas užaugs ir uždirbs duoną, pasirūpins tėvais senatvėje, o mergaitės ištekintos taps vyro šeimos narėmis.

Beje, Indijoje galioja parlamento išleistas įstatymas, draudžiantis vaisiaus testavimą, bet įstatymas nevykęs ir vaisiaus lyties nustatymas yra įprasta ir dažna procedūra.

Andra Pradešo vyriausybė paskyrė garsią Indijos tenisininkę Saniją Mirzą (Sania Mirza) valstijos ambasadore kampanijoje už moteriškos lyties kūdikių išsaugojimą.

Aštuoniolikmetė S. Mirza yra pirmoji indė, patekusi į trečiąjį teniso turnyro "Grand Slam" etapą. Ji reklamuojasi plakatuose taip: "Jūsų duktė gal bus kita čempionė".

ELTA