{mosimage}Jei bučiniams skirsite bent 3 minutes, jūs ne tik patirsite malonumą, bet ir padėsite savo organizmui atsikratyti streso bei jo padarinių. Dėka bučinių, vykstant biocheminėms reakcijoms, sunaikinami „streso hormonai“ bei gaminasi „laimės hormonai“ – endorfinai.

Bučiniai pakelia viso organizmo tonusą. Net pats paprasčiausias bučinys (bet ne pakštelėjimas į žandą!) padidina širdies susitraukinėjamų dažnį. Dėl to kraujas greičiau teka kraujagyslėmis ir ląstelės gauna daugiau deguonies. Bučiniai veikia ir kvėpavimo ritmą. Ši „ventiliacija“ – geriausia kvėpavimo takų susirgimų profilaktika.
 
Bučiuotis rekomenduoja ir stomatologai. Čikagos stomatologijos instituto specialistai mano, kad bučiniai – puiki profilaktikos priemonė prieš... ėduonį. Bučiniai stimuliuoja seilių išsiskyrimą, o jose esantis kalcis ir fosforas patenka į dantų emalį ir apsaugo dantis.

Australų mokslininkai aptiko, kad seilėse yra natūralių antibiotikų, padedančių žaizdoms greičiau gyti.

Pernai vokiečių mokslininkai pranešė, kad švelnios glamonės ir bučiniai efektyviai nuima skausmą, nes veikia kaip dėmesį nukreipiantis efektas.

Tiesa, nors bučinių nauda ir akivaizdi, bučiuotis su kuo papuola nevertėtų. Nepamirškite, kad per bučinį perduodamas kai kurių rimtų ligų užkratas.

Šaltinis: diamedcom.ru