Kaip suderinti malonumą ir sveikatą: ir sustiprinti vaiko organizmą vasaros atostogų metu, ir išvengti įvairių virškinimo sutrikimų, ir pasimėgauti naujovėmis bei gardumynais?
Svarbiausia, kad vaiko mityba atitiktų jo amžiaus ypatybes. Daugelis tėvų važiuoja su vaikais į pietines šalis. Pajūrio ar kalnų oras, saulė, maudynės – visa tai stiprina vaiko organizmą.

Tačiau nepamirškite, kad vaikams tenka ištverti aklimatizaciją, ypač jei į pietus atvykstate iš šiaurinių šalių. Adaptacija, kelionės nuovargis gali virsti peršalimo ligomis, virusine infekcija, ar disbakterioze...

O sugrįžus į namus mažylio vėl laukia aklimatizacija. Labai atidžiai sekite vaikučio savijautą, prižiūrėkite, kad rankytės nuolat būtų švarios, girdykite tik švariu geriamu vandeniu iš butelių (ne iš čiaupo!). Nepalikite mažylio paplūdimyje be priežiūros, kai jis žaidžia su smėliu. Jei vaikas „prisiragaus“ smėlio, akmenukų, būtinai praskalaukite jo burnytę virintu, geriamu šaltinio vandeniu.

Nepamirškite, kad vaikų virškinimo sistemai sudėtinga suvirškinti riebius, saldžius, miltinius bei gausiai vartojamus patiekalus, virtus kukurūzus, vynuoges. Jei pamatėte, kad vaikui prasidėjo alergija nuo maisto, prisiminkite, ką naujo jis valgė per pastarąsias 3 dienas ir nebeleiskite valgyti šių produktų.  Savo nuožiūra neduokite vaikui preparatų nuo alergijos, kreipkitės į specialistą.

Vaiko organizmas apsinuodijimą ir žarnyno infekciją ištveria sunkiau, nei suaugusiojo, jo medžiagų apykaita žymiai greitesnė, todėl net per keletą valandų gali išsivystyti šokas.

Jei vaikas staiga aprimo, neteko apetito, kyla temperatūra – tai gali būti pirmieji apsinuodijimo maistu požymiai, o viduriavimas ir vėmimas gali prasidėti vėliau, kartais net po 1-2 dienų. Jei vaikas pradėjo viduriuoti, neskubėkite iškart duoti specialių sutvirtinančių preparatų, nes kenksmingos medžiagos nespės pasišalinti iš organizmo ir pateks į kraują. Jei mažylis daug vemia, stebėkite, kad vaikas gertų pakankamai vandens. Maždaug kas 5 min po šaukštą mineralinio vandens. Ir kreipkitės į gydytoją, jis nustatys diagnozę bei skirs efektyvų gydymą.

Svarbu!

Per atostogas nustatykite vaikams keletą tabu:

- jokio sunkaus suaugusiųjų maisto: šašlykų, čeburekų, saldžių rytietiškų patiekalų, avienos, rūkytų žuvų ir pan;

- jokių neplautų vaisių bei daržovių;

- jokių ryškiaspalvių „sintetinių“ vaisvandenių, ir pieno produktų, kurių galiojimo terminas neaiškus;

- jokių alkoholinių gėrimų „degustavimų“ iš tėvų stiklinių: nei paskutinių lašelių vyno taurėje, nei gurkšnelio alaus!

Šaltinis: kp.kiev.ua