{mosimage}Kasdien mes netenkame apie 100 plaukų – tai natūralu. Nėštumo metu plaukai praktiškai nustoja kristi dėl didesnio estrogenų (hormonų) kiekio organizme. Tačiau praėjus keletui savaičių po gimdymo, mes jų netenkame dvigubai. Kai kurių moterų plaukų apimtis sumažėja net 30 proc.! Nepanikuokite! Kai jūsų mažyliui bus maždaug metukai, apie šią problemą jau būsite pamiršusi.

Vitaminų režimas

Ką daryti? Palengvinti plaukų augimą. Kiekvienas plaukų svogūnėlis per savo gyvavimo periodą turi išauginti mažiausiai 25 plaukus. Bet kai kurie jų yra “tinginiai” ir dėl įvairių priežasčių būna “neproduktyvūs”. Įvairios medžiagos, stimuliuojančios plaukų augimą, veikia plauko šaknį. Tam būtini vitaminai, ypatinga priežiūra ir net gera nuotaika! Ypač reikalingas vitaminas B6. Šio vitamino yra subproduktuose, žuvyje, sojoje, riešutuose, ruduosiuose ryžiuose. Tik nepamirškite, jog maitindamos krūtimi, ne visus vitaminų kompleksus galite vartoti, pasikonsultuokite su gydytoju!

Po gimdymo, kurį laiką geriausia nedžiovinti plaukų fenu, nereikia ilgai šukuoti jų šepečiu. Apsilankykite kirpykloje: plaukų patrumpinimas atgaivins galiukus, o atitinkamas plaukų padažymas gali optiškai padidinti plaukų apimtį.

Vandens procedūros: Vien tik galvos plovimas – tai dar ne rūpinimasis plaukais, tai tik “dirvos” paruošimas procedūroms. Naudokite tonizuojančius šampūnus su vitaminais, derinkite juos su priemonėmis nuo plaukų slinkimo. Stiprinkite plaukus specialiais kremais, kaukėmis.

Augimo faktorius: Bet kokią plaukų gydymo programą pradėkite nuo gimdymo praėjus 2 mėnesiams, kai hormonų fonas organizme stabilizuojasi. Gydomosios priemonės stimuliuoja “tinginius” plaukų svogūnėlius, stiprina plaukus ir neleidžia jiems slinkti. Nesitikėkite žymiai padidėjusios plaukų apimties, gydymo tikslas – išvengti slinkimo. Pradėti reikėtų nuo galvos odos šveitimo. Tai pagerina kraujo apytaką ir pašalinamos negyvos ląstelės, “užkemšančios” plaukų svogūnėlius ir trukdančios plaukams augti. Po to naudokite serumą, savo sudėtyje turintį aktyvių gydomųjų medžiagų. Ne visus serumus reikia nuplauti. Paprastai specialistai rekomenduoja šią programą 2 mėnesiams. Plaukai ima blizgėti, atrodo tankesni, stipresni.

Apsaugome ir maitiname

Kai dėl genetinių savybių per mažai gaminasi odos riebalų, plaukai būna išsausėję. Dažnas plaukų dažymas, cheminis sušukavimas, saulės ir šalčio poveikis, neteisinga plaukų priežiūra tikrai neprideda sausiems plaukams sveikatos. Tokių plaukų žvyneliai (dengiantys plauką ir gulantys vienas ant kito) išsiskečia ir dėl to plaukai ima lūžinėti, veltis, skilinėti.

Pirmoji taisyklė: plaukite plaukus, arba bent jau nuskalaukite juos, filtruotu vandeniu. Sausinkite plaukus ne trindami juos, o švelniai nusausindami. Plaukams būtinas praturtintas gydomosiomis medžiagomis balzamas. Nenuplaukite jo bent 2 minutes. 1-2 kartus per savaitę palepinkite plaukus kaukėmis (sausiems plaukams). Tokius plaukus reikia saugoti ne tik vasarą nuo saulės, bet ir žiemą – nuo šalčio.

Vandens procedūros:   Reikalingas maitinamasis šampūnas, stiprinantis pažeistų plaukų struktūrą ir skilinėjančius galiukus. Jis turi raminti sausą ir suerzintą galvos odą, atstatyti jos mikroflorą. Po vonios: pamaitinkite plaukus priemonėmis, kurios išlygina plauką nuo šaknų iki galiukų, sudrėkina. Lepinimas: priemonės su vitaminu E suteikia plaukui sveiko blizgesio ir elastingumo.

7 plaukų priežiūros  klaidos:

1. Taupumas plaukų priežiūros priemonių sąskaita.
2. Neteisingas plaukų trinkimas šampūnu. Tegu jis delnuose suputoja, taip suaktyvinamos reikiamos medžiagos, ir tik tada paskirstykite jį tolygiai per visą plaukų ilgį.
3. Skubėjimas nuplauti priemones. Bent 2-3 minutes leskite joms veikti plaukus.
4. Per stiprus trinkimas. Galvos oda mėgsta švelnų lengvą masažą pirštų galiukais.
5. Per greitas išdžiovinimas. Fenas įjungiamas visu galingumu, jūs išlošiate keletą minučių laiko, bet plaukai praranda blizgesį ir sveiką išvaizdą. Nusausinkite plaukus rankšluosčiu, vėliau džiovinkite vėsia oro srove, laikydamos džiovintuvą maždaug 30 cm atstumu nuo galvos.
6. Nenaudojamos šukuosenos formavimo priemonės. Želė, lakas, vaškas, kremai (naudojami saikingai) ne tik puikiai formuoja, prilaiko šukuoseną, bet ir apsaugo plaukus nuo dulkių, nešvaros.
7. Besaikis plaukų priežiūros priemonių naudojimas.

Trumpai tariant, riebūs būna ne plaukai, o galvos oda. Jūsų užduotis: sumažinti riebalų liaukų aktyvumą ir rūpintis galvos odos sveikata. Plaukus reikia plauti kad ir kas dieną, kai tik jie atrodo riebaluoti. Tačiau pirkite tik riebiems plaukams bei kasdieniam galvos plovimui skirtą šampūną. Trinkdami galvą, netrinkite odos stipriai, lengvai ją masažuokite. Kad atsikratytumėte riebalų pertekliaus ir sumažintumėte riebalinių liaukų aktyvumą, kartą per savaitę naudokite specialią kaukę plaukams. Jokiu būdu nesinaudokite plaukų džiovintuvais. Kartais tokių plaukų (riebaluotų ties šaknimis) galiukai būna išsausėję. Tokiu atveju jiems reikia specialios priežiūros – balzamo sausiems plaukams.

Plaukų apimties didinimas

Ploni plaukai paprastai greit priglunda prie galvos, net ir pritaikius specialų kirpimą, ilgai “nelaiko formos”. Jiems reikia ypatingos priežiūros, ypač, jei jie dažyti ar sušukuoti cheminiu būdu. Storesniais jie tikrai netaps, todėl reikia tiesiog išmokti teisingai juos prižiūrėti. Optiškai padidinti plaukų apimtį šiais laikais nesudėtinga. Idealus variantas – geras geometrinis kirpimas ir specialios priemonės plaukų šaknims bei fiksuojantis lakas. Labai svarbu saugoti plonų plaukų struktūrą, todėl iššukavimui naudokite natūralių šerių šepečius bei medines šukas. Saikingai naudokite plaukų priežiūros priemones. Kruopščiai išplaukite šampūno, kondicionieriaus likučius po galvos trinkimo. Plaukų džiovintuvo srovė turėtų būti vėsi, palenkite galvą žemyn ir išdžiovinkite plaukų šaknis. Yra specialių priemonių su mineraliniais komponentais, pakeliančių prigludusius plaukus nuo šaknų.

Šaltinis: 7ya.ru