Bet ar esate tikra, jog žinote, kaip teisingai juos pasirinkti ir naudoti?
Ką apie tai kalba geriausi šios srities specialistai? Štai keletas naudingiausių rekomendacijų bei taisyklių:
1. Paprastai manoma, kad uoslė jautriausia yra iš ryto, o vakarop jautrumas kvapams atbunka. Tačiau tai netiesa. Visą dieną uoslės receptoriai veikia vienodai. Tiesiog, prabudus po ramios nakties miego, kvapai psichologiškai priimami ryškiau. Tad kvepalus galite rinktis bet kuriuo paros metu.
2. Tik mūsų amžius gali iškrėsti uoslei piktą pokštą. Tačiau, jei visiems savo jutimams neleisime ramiai ilsėtis, tai padės išsaugoti uoslės jautrumą iki žilos senatvės. Uoslę puikiausiai išjudina nauji neįprasti aromatai!
3. Perkopus per 50 m., gebėjimas giliai pajusti mus supančius kvapus ima slopti. Nors mokslinių tyrimų išvados ir ramina, jog tai dažniau pasireiškia vyrams, nei moterims, pastebėta, kad visi senjorai renkasi stiprius, intensyvius kvapus. Ypač saikingai tokiais kvepalais reikėtų naudotis karštuoju metų sezonu.
4. Nereikėtų rinktis kvepalų, jei ką tik persirgote gripu ar kitomis peršalimo ligomis. Šie susirgimai dar ilgai trukdo suvokti užuodžiamą aromatą.
5. Karštis labiau sustiprina ne tik uoslės jautrumą, tačiau ir nuo žmogaus odos sklindantį aromatą. Todėl per karščius rekomenduojami lengvi ir gaivūs kvapai.
6. Renkantis kvepalus parduotuvėje, vienu kartu išbandykite ne daugiau 3 aromatų. Nes kitų jau arba nebeužuosite, arba suvoksite juos neteisingai.
7. Negalima apsispręsti įsigyti vienus ar kitus kvepalus, ar ne, jei nuo jų išmėginimo praėjo mažiau nei 10 min. Per šį laiko tarpą turi išgaruoti spiritas, kuris šiek tiek trukdė uoslei gerai suprasti, koks tai kvapas.
8. Nesirinkite tokių pačių kvepalų tik todėl, kad jais skaniai kvepėjo kitas žmogus. Nė vienas kvapas vienodai nekvepia ant skirtingų žmonių odos, nes vyksta individualūs cheminiai procesai, kurie ir paverčia kvapus unikaliais, ypatingais ir išskirtiniais.
9. Kaip teisingai pasikvėpinti? Atrodytų akivaizdu pasipurkšti ant odos, ir pirmyn! Bet ne, viskas žymiai sudėtingiau! Štai kad ir nuolatiniai vyrų skundai, jog tualetinis vanduo suerzina ir alergizuoja veido odą (kai jis naudojamas kaip losjonas po skutimosi). Natūralu: tualetinio vandens sudėtyje yra labai daug spirito (iki 80 proc.), todėl purkšti jo ant odos, kuri buvo ką tik nuskusta, negalima. Tam skirti specialūs produktai, nesukeliantys odos susierzinimo ir alergijos.
10. Ant buteliukų etikečių paprastai yra rašoma: Parfum, Eau de Parfum, Eau de Toilette. Skiriasi jų aromatinių medžiagų koncentracijos bei spirito santykis, ir aromatų intensyvumas, išsilaikymas. Daugiausiai aromatinių medžiagų (nuo 20 iki 30 proc.) yra kvepaluose, mažiau (15-25 proc.) - parfumuotame vandenyje ir dar mažiau (10-20 proc.) tualetiniame vandenyje. Todėl taip skiriasi ir šių aromatų kaina.
11. Geriausia vietelė kvepalams plaukai, bet tik jei jie yra švarūs! Riebalai, susikaupę netrinktos galvos odoje bei plaukuose, sustiprina ir iškreipia kvepalų aromatą. Kvepalų purkšti nereikėtų ir ant pernelyg sausų ar pažeistų plaukų.
12. Kvėpindamiesi saugokite brangenybes, nes kvepalai gali sugadinti akmenis, perlus, gintarą ir kt.
13. Ne taip paprasta, kaip atrodo, pakvėpinti ir drabužius. Ar neliks dėmių ant audinių? Geriausiai su kvepalais draugauja kailis ir vilna. O štai sintetinis audinys gali neatpažįstamai pakeisti kvepalų aromatą.
14. Jei turite būtent kvepalų, o ne tualetinio vandens, kuriuose yra maksimalus aromato koncentratas, kvėpinkite odą, o ne drabužius. Nes tik oda leis maksimaliai ryškiai atsiskleisti aromato kompozicijai.
15. Aromatas visada keliauja iš apačios į viršų. Jei moteris kvėpinasi tik paausius, o vyras naudojasi tik veido losjonu po skutimosi, jų kvapai, kyla viršun ir greit išgaruoja.
16. Jei norite mėgautis savo mėgstamiausio tualetinio vandens kvapu visą dieną, turėtumėte juo pasikvėpinti kas 3-4 valandas (jei jūsų oda itin sausa dar dažniau).
17. Kvapų skirstymas į kvepalus blondinėms, brunetėms, raudonplaukėms ir t.t. turi pagrindo. Blondinių oda paprastai yra sausesnė, todėl ji trumpiau išlaiko aromatą, kuris greit pasklinda į aplinką ir veikia netoliese esančius. Todėl šviesiaplaukėms rekomenduojami gėlių aromatai. Brunečių oda paprastai yra ne tokia šviesi ir riebesnė, o tai leidžia aromatui ilgiau išsilaikyti, jis lėčiau ir ne taip pastebimai sklinda aplinkui. Štai kodėl ryškus rytietiškas aromatas, sklindantis nuo brunetės, neatstumia aplinkinių. Švelni raudonplaukių oda gali būti visiškai nesuderinama su kvapais, turinčiais žaliąją natą.
18. Tai, ką mes suvalgome, turi įtakos nuo mūsų odos sklindančiam aromatui. Pavyzdžiui, privalgius kaloringo aštraus maisto, sklis intensyvesnis kvapas. Jam taip pat turi įtakos vaistų vartojimas, rūkymas bei kūno temperatūros pokyčiai (pakilus temperatūrai, kvapas sustiprėja).
19. Oficialiai, kvepalų galiojimo laikas yra 3 metai. Vis dėlto, jei kvepalų buteliukas nebuvo pradarytas, kvepalai gali stovėti ir ilgiau. Pagrindiniai kvepalų priešai šviesa ir šiluma. Kvepalus turėtumėte laikyti sausoje, vėsioje ir tamsioje vietoje (bet ne šaldytuve!), tik tualetiniam vandeniui ir odekolonui galima padaryti išimtį.
20. Kiekvienas žmogus turi savitą kvepėjimo ratą jo spindulys yra maždaug per ištiestos rankos ilgį. Aplinkiniai žmonės neturėtų jausti nuo jūsų sklindančio kvepalų aromato, jei yra už šio rato ribų. Tai yra gero tono ženklas. Kvapas lyg itin asmeniška ir intymi žinutė, kurią siunčiate tik tiems, su kuriais bendraujate.
Šaltinis: beautytime.ru