{mosimage}Dažniausiai pačios ryškiausios strazdanėlės puošia  20-25 metų blondinus ir raudonplaukius. Atsiranda jos paprastai pavasarį ir vasarą, o rudenį ir žiemą - pabąla ir dingsta.  Strazdanėlių spalva ir ryškumas priklauso ne tik nuo odos ar plaukų spalvos, bet ir nuo to, kiek ilgai yra veikiamos saulės spindulių.

Saulės palikti “pėdsakai” daugeliui yra nemažas galvos skausmas, tačiau visai be reikalo. Strazdanėlės suteikia patrauklumo, smarkumo. Vis dėlto daugelis trokšta jų atsikratyti, todėl pirmiausiai norisi patarti: kai tik saulė taps aktyvesnė, naudokite apsauginius kremus su UV filtrais, pudrą. Taip pat odą iš dalies saugo ir akiniai nuo saulės, plačiabrylės skrybėlės. Yra ir kitų priemonių apsisaugoti nuo strazdanų.

Pavasarį vartokite daugiau produktų, savo sudėtyje turinčių vitamino C: vaisių, žalio svogūno, citrinų, raudonųjų bei juodųjų serbentų sulčių, raugintų kopūstų, erškėtuogių arbatos ir t.t. Askorbino rūgštis mažina odos jautrumą saulės spinduliams.

Svarbu ir švari veido oda. Labai naudinga veidą valyti rūgusiu pienu, išrūgomis (pieno rūgštis balina odą). Vietoje to galima naudoti ir citrinos rūgšties tirpalą (2-3 g / pusei stiklinės vandens).

Puikų kosmetinį efektą suteikia ir veido kaukės. Jas galite pasigaminti iš produktų likučių, kurių rasite virtuvėje (pomidorų, ridikų, obuolių, serbentų, braškių). Galite sumaišyti keletą komponentų. Bet kuriuo atveju, ar vaisius, ar daržoves, reikia labai gerai pertrinti, kad neliktų grūdelių. Ridiką smulkiai sutarkuokite, įpilkite keletą lašų alyvų aliejaus, viską išmaišykite. Kaukė daroma taip: ant medžiaginės servetėlės, marlės uždėkite kaukės masę, suvyniokite ir dėkite ant veido, laikykite 15 min. Po to nuplaukite šiltu vandeniu. Po kaukės, pasidarykite šaltą kompresą veidui.

Galima pasigaminti ir mielių kaukę, atskiedus vandenilio peroksidu. Labai populiarios agurkų kaukės: juos reikia sutarkuoti, gautą masę 20 min palaikyti ant veido (arba tiesiog užsidėti plonų agurko skiltelių). Kaukėms labai tinka varškė, kefyras, pienas, rūgpienis, grietinė, kiaušinis, uogos, daržovės, gydomųjų žolelių nuoviras: ramunėlių, šalavijo, erškėtuogių, liepų ir kt.

Odos balinimui, minkštinimui ir atgaivinimui labai naudinga kaukė iš juodųjų serbentų lapų, rūgštynių, šermukšnio uogų, citrinos sulčių ar krieno košelės, sumaišyta su grietine ar rūgpieniu (1 arbat. šaukštelis / 1 šaukštui košelės). Balinimo savybėmis pasižymi ir petražolių  sultys (susmulkintas petražoles užpilkite virintu vandeniu, nukoškite ir atvėsinkite; užpilu prauskite veidą 2-3 kartus per dieną).

Nuo gegužės iki rugpjūčio mėn. kiekvieną strazdanėlę galima tepti kiaulpienių sultimis. O kai jos nudžiūna, patepti kefyru ar rūgpieniu.
Kaukes reikia naudoti sistemingai, 2-3 kartus per savaitę, geriausia – vakarais. Primename: strazdanų balinimo rezultatai ne taip greit pasiekiami!

Jei vis dėlto strazdanos išryškėjo, pagelbėti gali ir balinantys kremai. Naudokite juos kasdien, vakarais. Yra tokių kremų, kurie “nulupa” odą: vakare juo įtrinama švariai nuprausta veido oda, o ryte kremas nuplaunamas vandeniu bei muilu. Pradėdamos vartoti bet kokius kremus, išmėginkite juos iš pradžių užtepdami ant nedidelio odos plotelio. Jei per parą ant jo neatsiras raudonų dėmių, nepabrinks, tuomet galite kremo tepti ir ant veido. Jei pastebėsite bent menkiausią odos susierzinimą, kremo nenaudokite.

Beje, visos išvardintos priemonės  ir būdai tinkami ne tik strazdanų turintiems, bet ir tiems, kurių oda turi rudų pigmentinių dėmių. Tačiau turime įspėti: nesistenkite visiškai išbalinti odos, ji gali imti anksčiau laiko vysti ir atrodys nenatūraliai.

Šaltinis: 7ya.ru