[img]http://www.supermama.lt/images/stories/sheimos/skyrybos.jpg[/img]Nevaisingumas - problema, nuo kurios, deja, neapsaugota nė viena šeima. Beprotiškas gyvenimo tempas, prasta ekologija, nėštumo atidėliojimas vėlesniems laikams ir kt. – visa tai  neigiamai veikia partnerių galimybes susilaukti vaikų. Šiuolaikinės medicinos dėka šiandien galima nugalėti labai daug kliūčių, pasitaikančių  laukiamo nėštumo kely. Jei ir jūsų šeima susidūrė su nevaisingumo problema, nenuleiskite rankų ir neskubėkite daryti išvadų. Nepamirškite, kad tėra 25 proc. tikimybė, jog sveikai porai pavyks pradėti kūdikį per pirmąjį mėginimų mėnesį. Daugybei šeimų prireikia nemažai laiko, kol pasiekia tikslą. Planavimui jūs turite visus metus (6 mėnesius, jei moteriai daugiau nei 35 m.), o tik tuomet ateis metas pagalvoti apie tyrimus (pagalvoti - o ne jaudintis).
Jei po 12 mėnesių reguliaraus lytinio gyvenimo, nenaudojant jokių apsisaugojimo nuo nėštumo priemonių, vis dar nepastojate - kreipkitės į profesionalus pagalbos.

Nuo ko pradėti?

Prieš nuskubant į klinikas, surinkite kuo daugiau informacijos apie nevaisingumą. Pasinaudokite visais įmanomais šaltiniais: medicinos leidiniai, Internetas ( pvz. [url="http://www.supermama.lt"]www.supermama.lt[/url]  [url="http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showforum=50"]„Nesulaukiantiems gandro“ [/url] ), kuriame galima rasti ir [url="http://www.vaisingumas.ku.lt/"]specializuotų svetainių[/url]. Šiose svetainėse surinkta visa svarbiausia informacija apie diagnostikos metodus bei nevaisingumo gydymą. Po to, kai surinksite visą jums reikalingą informaciją, kreipkitės į medicinos specialistus. Patariame pirmiausiai nueiti pas ginekologą, turintį patirties konsultuojant poras, susidūrusias su nevaisingumo problemomis.
Labai dažnai vyrai galvoja, kad tyrimus reikės atlikti tik moterims. Vyrų nevaisingumas ne ką rečiau pasitaikantis reiškinys, nei moterų, todėl apie tyrimų rezultatus galima bus kalbėti tik po to, kai išsitirs abu partneriai. 15 – 30 proc. atvejų sutrikimai būdingi abiem partneriams. Visas reikiamas procedūras reikėtų atlikti per 3 mėnesius.

Ką daryti, jei 3 mėnesiai jau praėjo, o ginekologas taip ir nenustatė, kokia jūsų nepastojimo priežastis?
Tokiu atveju reikėtų kreiptis į vieną iš vaisingumo klinikų, kurioje konsultuoja profesionalūs vaisingumo specialistai, atliekamos apvaisinimo procedūros. Dirbtiniu apvaisinimu vadinami vidiniai veiksmai moters kūne, kuriais dirbtinai sukeliamas vyro sėklinės ląstelės įsijungimas į moters kiaušialąstę, kai vyro sėklinė ląstelė dirbtinai įterpiama į moters kiaušialąstę arba moteriai perkeliama ne kūne apvaisinta kiaušialąstė. Pirmąkart ši procedūra sėkmingai atlikta Didžiojoje Britanijoje, dar 1978 metais, ir iki šiol ji padėjo gimti jau milijonams sveikų kūdikėlių.

Tai, kad kreipsitės į vaisingumo klinikas, dar nereiškia, kad ir jums būtinai bus atliekama dirbtinio apvaisinimo procedūra. Tačiau šioje gydymo įstaigoje bus sudarytos visos sąlygos išsiaiškinti nevaisingumo priežastis. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai jokie šiuolaikiniai medicinos metodai nepadeda atsakyti į klausimą „ kodėl“? Maždaug 10 proc. porų nepavyksta nustatyti tikslios nevaisingumo priežasties.
Neskubėkite

Daugybė moterų yra pasiruošę bet kokiam, net ir chirurginiam gydymui, kad tik greičiau pastotų.  Tačiau neskubėkite gultis ant operacinės stalo. Nevaisingumo gydymas trunka ilgai. Gydymo trukmė priklauso nuo vaisingumo sutrikimo priežasties, gydymo pobūdžio ir poros pasiryžimo. Gydoma pagrindinė liga, kuri yra nevaisingumo priežastis.
Labai svarbu, kad partneriai šiuo didžiulės įtampos laikotarpiu justų vienas kito palaikymą, jokiu būdu nekaltintų nė vieno, ir kartu įveiktų visus sunkumus. Nesėkmė turėtų suartinti, o ne išskirti.
Pasitikėkite patyrusiais specialistais, paremkite vienas kitą ir jums būtinai pasiseks.


Šaltinis: medlinks.ru