{mosimage}Priimdami bet kokį sprendimą, paprastai apgalvojame, kas mūsų laukia, dėliojame "pliusus" ir "minusus". Sprendimas lauktis antrojo vaikelio – ne išimtis. Be abejo, mes norime, kad mūsų pirmagimis turėtų broliuką arba sesutę – žaidimų draugą, mes svajojame apie didelę draugišką šeimą. Bet pagalvojame ir apie save: o kas manęs laukia ir ką teks paaukoti?

Akivaizdūs privalumai

Šeimos biudžetas. Kad ir ką besakytumėt, besilaukdami antrojo vaikučio išleidžiate žymiai mažiau, nei reikėjo pirmagimiui. Dabar jūs jau iš patirties žinote, kokių būtiniausių daiktų jums prireiks, o kurių pirkti neverta. Jei laukdamiesi pirmojo išlaidavote pirkdami brangius ir simpatiškus apklotus, lovytės apsaugas, baldakimą ir t.t., tai laukdami antros atžalos, perkate funkcionalius ir pigesnius daiktus. Didžioji dalis vaiko kraitelio dar liko nuo pirmagimio. Be to, susilaukę pirmojo vaiko, įsigijote daugybę naujų draugų ir pažįstamų tėvų, taip pat auginančių vaikus, kurių daiktai keliauja „iš rankų į rankas“.  Štai ir www.supermama.lt Forume yra daugybė pasiruošusių Jums pagelbėti „kolegų“, kurie su malonumu perleidžia vieni kitiems įvairiausius jau nebereikalingus daiktus bei priemones, skirtus vaikų priežiūrai. Laukiantis antrojo, beliks įsigyti tik būtiniausią minimumą.
 
Karjera. Turint dvi atžalas susirasti perspektyvią darbo vietą yra žymiai lengviau, nei tuomet, kai ant rankų sūpuojate tik vieną mažylį. Supermamų papasakota forume patirtis rodo, kad dauguma darbdavių, rinkdamiesi darbuotojas, turinčias du ir vieną vaiką, dažniau pasirenka moterį, turinčią 2 vaikus. Pirmiausiai, tokios darbuotojos yra labai rūpestingos, veiklios ir punktualios. Jos įpratę viską suspėti. Ir svarbiausia – maksimaliai atsidavusios darbui, nes ant jų pečių – dviguba atsakomybė. Per ilgą vaiko priežiūros atostogų laiką jos yra labai išsiilgę veiklos, dirba noriai ir su malonumu! Pasakysite, jog darbdaviai baiminasi nesibaigiančių vaikiškų ligų? Kai šeimoje auga du vaikai, jie labiau užgrūdinti ir  serga mažiau.

Ramybė... Jei auginamas vienas vaikas vis prašo jūsų pažaisti kartu, reikalauja daug dėmesio, tai broliukams ir sesutėms žymiai įdomiau žaisti tarpusavyje. Žinoma, net ir draugiškiausi vaikai pykstasi, pešasi, tačiau didžiąją laiko dalį leidžia kartu. Jums jau nebereiks antrojo vaikučio mokyti spalvų, pažinti raides, statyti pilis, konstruoti – jis visko išmoks iš vyresniojo. Vaikai patys vienas kitą auklėja, jums bereiks tik švelniai pakoreguoti šį procesą ir džiaugtis!

Malonumas. Antrasis naujagimis jau nebesukelia tiek paniškos baimės ir nerimo, jūs jau galite mėgautis bendravimu su juo, ramiai stebėti kaip jis auga, skirti jam daug dėmesio. Jums jau nebaisu paimti mažylį ant rankų, palepinti. Jūs nebeskubinate laiko, kad tik greičiau imtų laikyti galvytę, sėstis, eiti, kalbėti... Dabar jau jūs tiksliai žinote, jog „viskam savas laikas“. Pasimėgaukite šiomis akimirkomis, jos neįkainojamos! Jei pirmagimis – tai dar neįsisąmoninta laimė, tai antrasis vaikas – sąmoningas džiaugsmas.

Santuoka. Taip jau įprasta manyti, kad jei vyras ir moteris nusprendžia susituokti, tai jiems būtina susilaukti vaikučio. Gali nutikti taip, kad vos tik atvyksite su pirmagimiu į namus, išsilakstysite kiekvienas sau ir daugiau nebesusitiksite, o galbūt gyvensite ilgai ir laimingai. O štai antrojo vaiko gimimas – dažniausiai yra gerai apgalvotas ir pasvertas žingsnis. Antrojo gimimas liudija apie tai, kad jūs iš tiesų esate tvirta šeima. Supermamos forume pasakoja, jog kai vyrai užsimena apie antrojo vaikučio pradėjimą, tai joms tolygu gražiausiam meilės prisipažinimui! Tik pasitikėdami vienas kito jausmais ryžtamės susilaukti antrojo vaiko. Pasak psichologų, ir statistika tai patvirtina, poros, kurios nusprendžia lauktis antros atžalos, žymiai rečiau skiriasi, nei tos, kurios augina vienintelį vaiką.

Ateitis. Vaikai ir tėvai – patys artimiausi žmonės. Vaikai užaugs, pradės gyventi savarankiškai, bet jūs visada būsite patys artimiausi. Sunkiais gyvenimo momentais, kurių, deja, niekas neišvengia, visada atskubėsite vieni kitiems į pagalbą. Gimus antrajam vaikui, ir jūsų ateitis pagerėjo dvigubai, ir nebesikrimsite, kad kažkada jūsų pirmagimis liks vienišas – jis visada turės artimą brolį ar seserį.

Trūkumai, kaip privalumai

Nemigos naktys tęsiasi. Pirmagimis dar taip neseniai pradėjo normaliai miegoti naktimis, jūs nebešokinėjate per miegus kas keletą valandų, o štai ir vėl viskas nuo pradžių! Ir vėl nemiga, vėl įtampa. Tačiau kita vertus, jūs jau įpratote prie tokio gyvenimo būdo, dabar jums žymiai lengviau gyventi pagal tokį režimą ir nubusti naktimis.

Pavojus figūrai! Jūs ką tik atgavote ankstesnes formas (o gal dar ir nespėjote), o štai ir vėl reiks jas prižiūrėti, rūpintis kad neatsirastų strijų. O kas, jei nepavyks atgauti buvusių formų? Į ką bus panaši krūtinė po antrojo žindymo? Kita vertus, antrojo kūdikio laukimasis figūrai pridaro mažiau žalos nei pirmagimio. Gydytojai pastebi, kad po antrojo gimdymo moterys greičiau ir lengviau atgauna buvusią formą, nei po pirmojo gimdymo. Supermamos pastebi, kad kai kurioms moterims padidėjo krūtinės apimtis, nors po pirmojo žindymo buvo sumažėjusi.

Nebeliks laiko sau ir vyrui. Auginti du mažylius nelengva. Abu reikalauja dėmesio, daug emocinių ir fizinių jėgų. Jau ir vieną augindami vargiai surasdavote minutėlę sau (kirpyklai, apsipirkinėjimui, sporto salei), o kas bus kai atsiras antras? Kita vertus, nepamirškite, jog pirmagimis vis auga. Tuomet, kai jis turės broliuką ar sesutę, jau bus išaugęs bent jau iš sauskelnių. Todėl siūlome dar kartą paskaityti aukščiau esančią pastraipą – „Ramybė“ (Akivaizdūs privalumai).

Šaltinis: supermama.lt