Nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Be abejo, mažai pažįstamiems žmonėms visai nebūtina žinoti, bet būsimam tėveliui, tėvams, kai kuriems giminaičiams, draugams ir kolegoms anksčiau ar vėliau papasakoti teks.
Būsimas tėtis
Tai pirmasis žmogus, kuris turi išgirsti naujieną. Jei jis ne tik draugas, bet ir jūsų vyras, situacija paprastesnė ir nerimauti nėra ko. Daugelis moterų, prisižiūrėjusios telenovelių, įsivaizduoja, kad geriausias būdas pranešti vyrui naujieną - romantiška vakarienė, kad jis būtinai apsidžiaugs, čiups į glėbį ir bučiuos... O po to abu kartu planuos ateitį ir svajos apie laimingą gyvenimą trise. Žymiai realistiškesnėse kino juostose po frazės Mielasis, mes turėsime kūdikį seka reikšminga pauzė... Vyro reakcija pasilieka už kadro. Ir ši reakcija neturi nieko bendra su moters lūkesčiais. Gyvenimas ne toks romantiškas. Dauguma vyrų tiesiog praranda kalbos dovaną, arba uždavinėja daugybę kvailų klausimų.
Aišku, nesmagu, kad jis nepuolė glebėsčiuoti ir šokinėti iš džiaugsmo, bet prisiminkite ir savo pačios pirmą reakciją. Vyras turbūt nebuvo pasirengęs ir jam prireiks laiko įsisąmoninti žinią. Visi vyrai tam tikra prasme yra egoistai ir kritinėse situacijose pirmiausiai galvoja apie save. Taip ir šiuo atveju, iš pradžių vyras galvoja, kaip nuo šiol pasikeis jo paties gyvenimas, o jau po to prisimena, kad jo gyvenimo palydovei reikia paramos. Tad geriausia vyrui pranešti naujieną tiesiai šviesiai. Dar geriau, jei jis pats ims įtarinėti, kad galbūt jūs laukiatės. Papasakokite jam apie savo būseną, pojūčius ir abejones. Užsiminkite, bet nedarykite jokių išvadų. Kai jis mintyse jau bus pasirengęs galimiems gyvenimo pokyčiams, žinia apie nėštumą atrodys savaime suprantama.
Jei jūsų santykiai su būsimu tėveliu nėra visai aiškūs, situacija komplikuojasi. Bet pranešti žinią vis tiek reiks. Jaunam, šeimyniniam gyvenimui nepasirengusiam vyrui žinia apie draugės nėštumą rimtas išbandymas. Nereikalaukite iš jo džiaugsmingos reakcijos. Nes jis dabar turi priimti iškart 2 svarbius sprendimus: ar atsisveikinti su viengungio gyvenimu, ir kaip aprūpinti žmoną bei kūdikį? Pasistenkite jį suprasti ir neįsižeiskite, kad nedžiūgauja.
Daugelis moterų tokiu atveju praneša naujieną telefonu. Žinoma, įdomu pamatyti jo reakciją, bet jei ji nuvils? Vyras po pokalbio telefonu turi šiek tiek laiko atsitokėti ir sureaguoti tinkamai.
Sprendimą apie tai, ar gimdyti, ar ne, priima moteris. Tačiau tai nėra būdas manipuliuoti, mėginant išlaikyti šalia savęs mylimąjį. Jei jis panorės palikti moterį dabar, tai bus žymiai geriau, nei jei išeitų po 9 mėnesių. Jei vyras ne prieš kūdikio gimimą, nespauskite, kad kuo greičiau įformintų santykius oficialiai. Juk santuokos liudijimas dar nėra laimės garantas. Neskubinkite vyro ir įkyriai nesipirškite. Gali būti, kad po kurio laiko jis pats pasiūlys pasivaikščioti iki santuokų rūmų.
Pranešti vyrui naujieną apie nėštumą tai tas pats, kaip pereiti minų lauką. Bet jei ir neuždusino jūsų savo glėby iš džiaugsmo, tai dar nereiškia, kad jis bus blogas tėvas ar kad nemyli jūsų. Negalima daryti tokių išvadų remiantis pirmąja reakcija.
Jos tėvai
Mamos reakcija gali būti labai maloni, ypač jei ji patenkinta dukros pasirinkimu ir žento vardą taria be pagiežos . Kartais tėčiui šią žinią pranešti sunkiau, nei savo mamai. Tėvas, žinoma, apsidžiaugs, ypač jei jūs laiminga, bet pirmoji reakcija gali kažkiek priminti vyro reakciją.
Jei tėvai kategoriškai nusistatę prieš žentą, gali iškilti keblumų. Jie dėl visko kaltins vyrą, net jei dukra ir patenkinta savo gyvenimu. Pageidautina mandagiai išklausyti jų pretenzijas ir neprieštarauti. Juk niekas nereikalauja laikytis tėvų patarimų. Jus ir jūsų vaikutį jie mylės, kad ir kas nutiktų, nes yra patys artimiausi jums žmonės. Nesipykite su jais. Vyras gali ateiti ir išeiti, o tėvų meilė ir rūpestis amžini.
Jo tėvai
Jei bijote neadekvačios jų reakcijos, patikėkite šią misiją savo vyrui. Jis tikrai žinos, kaip pranešti naujieną saviškiams. Žvelgdama į jų reakciją, galite daug įdomaus sužinoti. Jei norite pamatyti ateitį, kaip atrodys jūsų vyras, būdamas tėvu po 20 metų, įdėmiai įsižiūrėkite į šešuro elgesį ir būdą.
Kartais anytos pernelyg atsakingai žvelgia į marčios nėštumą, jau nuo pirmos dienos pažerdamos gausybę naudingų patarimų. Išklausykite jos pamokslus ir galbūt kažką vertingo iš jų atsirinksite. Juk niekas neverčia laikytis visų anytos nurodymų.
Kad ir kokie giminaičiai jums atiteko, su visais galima rasti bendrą kalbą ir elgtis supratingai. Jūsų įsčiose augantis mažylis ateity nedalins senelių į tėčio ir mamos. Jam visi jie bus vienodai mylimi ir reikalingi seneliai.
Artimi giminės
Kai kas mano, kad moteriai nedera kalbėti apie nėštumą, kol praeis pirmieji 3 rizikingi mėnesiai. Kai kuriose tautose esama papročių nepirkti jokių vaikiškų daiktų ir niekam nieko nepasakoti iki pat vaiko gimimo. Tačiau dauguma žmonių tiesiog negali nutylėti tokio džiaugsmo ir naujieną praneša iškart. O savireklama puikiai atsiperka: kai tik papasakojate naujieną giminėms, jie tampa be galo rūpestingi ir malonūs. Leiskite jiems laukti kūdikio kartu. Žinoma, jie taip pat negailės jums patarimų, bet kur dar surasite šitiek meilės ir rūpesčio?
Paprastai giminaičiai žinią sutinka kur kas emocingiau, nei tėvai, ir be išankstinių nuostatų. Jei šiuo metu jūsų ir tėvų santykių atmosfera įkaitusi, būtent artimi giminaičiai gali padėti ją išsklaidyti.
Draugai
Jūsų nėštumas taps pačia svarbiausia jų pokalbių tema. Jums bus pasiūlyti patys skaniausi vaišių kąsneliai, pati patogiausia vieta atsisėsti ir draudžiama sunkiai kelti. Būtent draugai nuolat akcentuos jūsų padėtį.
Kam slėpti nėštumą nuo draugų? Jei paslapčia pašnibždėsite naujieną vos keletui draugų, netrukus apie tai kalbės ir smalsiai jus nužiūrinės visi. O tai nėra labai malonu. Tuomet - arba niekam nė žodžio, arba garsiai apsiskelbti visiems.
Kolegos
Daugeliui atrodo, kad nuo kolegų žinią apie nėštumą reikėtų slėpti kuo ilgiau. Nes į nėščią darbuotoją neretai žvelgiama kaip į ligonę: jai stengiamasi skirti kuo lengvesnes užduotis, kai kas nuolat mėgina paliesti augantį pilvuką, jaučia pareigą papasakoti apie savo ir pažįstamų gimdymo kančias, kamantinėja apie asmeninio gyvenimo smulkmenas ir t.t. Kita vertus, nėštukei viskas leistina...
Išimtis jūsų vadovas ir tie žmonės, kurie gali jums kažkuo padėti. Vadovybė vargu ar labai apsidžiaugs, išgirdusi žinią apie vaiko priežiūros atostogas, tačiau tai pranešti būtina, ir kuo anksčiau. Ir jums bus lengviau nereikės prisigalvoti nerealių pateisinamų priežasčių, kad galėtumėte išeiti į gydytojo konsultacijas. O jei nesiruošiate ilgai užtrukti namuose prižiūrėdama kūdikį, jau dabar galite pradėti derinti patogų darbo grafiką.
Svetimi
Kiekvienam sutiktam visai nebūtina pasakoti apie savo nėštumą, tačiau kartais šia padėtimi galima ir pasinaudoti, pavyzdžiui visuomeniniame transporte, ilgoje eilėje, sustabdžius kelių patruliui ir pan.