Vasara pats smagiausias laikas besilaukiančioms, tačiau tyko ir nemažai pavojų: vargina karščiai, labiau pykina, prakaituojama.
Aplinkui tiek žalumos, tačiau pakankamai vitaminų organizmas sukaups tik rudeniop. O kur dar saulės spinduliai. Nėščioji turėtų būti protingai atsargi. Besilaukianti moteris neturėtų degintis saulėje ilgiau kaip 1 val. per dieną, geriausia iš ryto arba po 16 val.. Piktnaudžiauti saulės voniomis nė vienai moteriai nenaudinga.
Maudynės puikus būdas išjudinti dėl nėštumo sustingusią apatinėje kūno dalyje kraujotaką. Bet nėščiai moteriai geriau pliuškentis vietoje, nei siekti kokių plaukimo rekordų... Toks fizinis krūvis, ypač ištempus kūną ir pilvą, gali sukelti priešlaikinį placentos atsidalijimą, virkštelės apsisukimus apie vaisiaus kaklą ir dar didesnių problemų.
Vasarą pasigauti infekcijų vandens telkiniuose ir prie jų tikimybė padidėja. Paplūdimio smėlyje, dumbliais apaugusiame tvenkinyje ligos sukėlėjų knibždėte knibžda. O nėštumo metu bet kokia infekcija gali išplisti kur kas stipriau, nei kitu periodu. Nėščioji turėtų pasirinkti uždaresnį maudymosi kostiumėlį, nesėsti po maudynių tiesiai ant smėlio, o prisidengti ar persirengti sausu kostiumėliu. Maudykitės tik švariuose, patikrintuose vandens telkiniuose.
Irstytis valtimi nėščioji gali, tik irkluoti turėtų kiti.
Jei norite keliauti į svečią šalį, rinkitės kurortą panašaus klimato šalyje. Pasirinkus labai skirtingo klimato kraštą, kurį laiką teks aklimatizuotis. Vos organizmas apsipranta su nauja aplinka, atostogos baigiasi ir jam vėl tenka naujas išbandymas...
Nepatariama kopti į kalnus, plaukti į sudėtingus vandens žygius. Kaip ir grybauti nuolatinis lankstymasis link žemės niekaip nesiderina su nėščios moters saugumo režimu.
Žodžiu, pramogaudamos vasarą turite nuolat galvoti, ką darote, koks tai krūvis ir kaip jis paveiks jus bei būsimą mažylį.
Papasakokite, kaip jūs leidžiate šią laukimosi vasarą, ir kokių smagių bet saugių pramogų siūlote kitoms besilaukiančioms!
Šaltinis: supermama.lt