Tačiau praėjus 3 mėnesiams po gimdymo, knarkiančiųjų sumažėjo iki kontrolinės grupės dydžio 18. Kad paaiškėtų knarkimo priežastys, mokslininkai pasinaudojo specialia ultragarso įranga ir pamatavo viršutinių kvėpavimo takų rodiklius 3 pozicijose: moterims sėdint, gulint ant nugaros ir ant šono.
Paaiškėjo, kad nėščiųjų viršutiniai kvėpavimo takai siauresni nei nenėščių moterų, ar jau pagimdžiusiųjų . Šis fenomenas susijęs su kūno masės padidėjimu ir padidėjusios gimdos spaudimu (spaudžiami plaučiai, trachėja).
Išanalizavę gautus tyrimo duomenis, mokslininkai pastebėjo sąsajų tarp kūno masės ir knarkimo. Knarkiančios nėštukės buvo maždaug 4 kilogramais sunkesnės už neknarkiančias. Taip pat pastebėta, kad kvėpavimo takų susiaurėjimą neretai lydi aukštesnis arterinis kraujospūdis, preeklampsija (tai būklė, kuriai būdingas aukštas arterinis kraujospūdis, pabrinkimai ir baltymas šlapime (proteinurija) bei neurologiniai sutrikimai.
Vienas paprastesnių, tačiau ne visada sėkmingas būdas kovoti su knarkimu miegojimas ant šono. Ypatingais atvejais gali būti naudojami specialūs įtaisai, skirti kovai su knarkimu.
Šaltinis medportal.ru