Šokiai padeda pamiršti diskomfortą; suteikia organizmui energijos; choreografinis krūvis padeda pasiruošti gimdymui, nes stiprina kojų, šlaunų, pilvo bei nugaros raumenis.
Pastebėta, kad šokių užsiėmimai nėštumo metu padeda sumažinti gimdymo komplikacijų, hipertonijos sutrikimų, preeklampsijos išsivystymo, priešlaikinio gimdymo, diabeto riziką. Šokėjų gimdymai rečiau baigiasi Cezario pjūviu.
Kad šokiai nepakenktų nėščiosios bei būsimo kūdikio sveikatai, paruošėme jums atmintinę:
Pajuskite savo kūną, įsiklausykite ir nepersitempkite. Kasdien galite jaustis vis kitaip, todėl ir krūvis turi būti skirtingas. Šokate savo malonumui, todėl neturite jausti jokio diskomforto. Jei šokdama pajutote galvos svaigimą, dusulį ar skausmą nebešokite.
Likus valandai iki šokių ir praėjus valandai po jų, išgerkite nemažai vandens. Nešokite drėgnoje tvankioje patalpoje. Nėščioji turi gauti reikalingą kalorijų kiekį su sveiku maistu, pakankamą tiek būsimo kūdikio vystymuisi, tiek šokiams/sportui.
Apgalvokite savo judesius bei pozicijas. Nėščioji turėtų vengti pratimų, kuriuos atlikdama gulėtų ant nugaros arba ilgai stovėtų vienoje pozoje, nes visa tai sulėtina kraujotaką į gimdą.
Atkreipkite dėmesį į kiekvieno nėštumo trimestro ypatumus. Jei moteris buvo labai aktyvi, sportavo iki nėštumo bei pirmuosius 3 mėn., tikėtina, kad ji ir toliau norės sportuoti iki pat gimdymo. Tačiau apie 20-ą nėštumo savaitę ji pati pajus fiziologinę būtinybę sumažinti treniruočių/šokių intensyvumą, tempą. Taip ir reikėtų padaryti. Paskutinį nėštumo trimestrą gali apskritai nebesinorėti sportuoti.
Nėra taip svarbu ką pasirinksite sporto, ar šokių užsiėmimus, svarbiausia, kad stiprintumėte savo organizmą prieš gimdymą ir gautumėte daugybę teigiamų emocijų!
Šaltinis: medafarm