{mosimage}Iki šiol gydytojai neturi vieningos nuomonės apie tai, ar galima mylėtis prieš pat gimdymą. Dar visai neseniai kai kurių medikų pozicija šiuo klausimu buvo vienareikšmė ir neigiama: likus 6 savaitėms iki gimdymo – jokio sekso. Nes moters juntamas orgazmas gali išprovokuoti priešlaikinius gimdos susitraukimus. Be to, manyta, kad moteris paskutinėmis nėštumo savaitėmis yra per daug išvarginta prastos savijautos, kad pajustų seksualinį potraukį vyrui.


Galbūt šios gydytojų rekomendacijos turėjo tikslą „apsaugoti nuo sutuoktinės pareigų“ tas nėščiąsias, kurios iš tiesų jaučiasi labai prastai, tačiau tikrai ne visos moterys prieš gimdymą jaučiasi taip blogai. Daugelis jų junta net didesnį potraukį vyrui, nei anksčiau. Tai susiję su žymiai padidėjusiu moteriškų hormonų kiekiu organizme, su troškimu patirti partnerio artumą ir švelnumą. Be to, daugelio tyrimų rezultatai įrodė, kad seksas nėštumo pabaigoje visiškai nekenkia nei būsimai motinai, nei vaisiui. Žinoma, jei kalbama apie abipusį troškimą mylėtis, ir atitinkamą saugią sueities pozą.

Orgazmas iš tiesų sukelia gimdos susitraukimus, bet jei gimda ir vaisius dar nepasirengę gimdymui, tokie susitraukimai negali būti priešlaikinio gimdymo priežastimi. Todėl taisyklė dėl mylėjimosi prieš gimdymą turėtų būti paprasta: moteris turi įsiklausyti į savo kūno poreikius ir sveikatos būseną. Jei nesinori, tai ir klausimų nekyla. Kai kuriose šalyse, tarkim Ispanijoje, poros tradiciškai užsiima seksu prieš gimdymą, kad pagreitintų gimdymo procesą, kad jis praeitų lengviau ir neskausmingiau.

Jei gimda ir vaisius jau pasiruošę gimdymui, seksas gali tapti natūraliu gimdymo pradžios stimuliatoriumi. Tam labai padeda ir hormonas prostaglandinas (kurio yra vyro spermoje). Be to, orgazmo metu moters kraujyje padidėja endorfinų („laimės hormonų“) kiekis, kurie veikia kaip nuskausminamieji. Seksualinis kontaktas labai padeda tuomet, kai prasideda dar neskausmingi pirmieji sąrėmiai.

Mylėtis prieš gimdymą galima tokiu atveju, jei nėštumo eiga buvo normali, gimdymas prasideda laiku, nuo parengiamųjų neskausmingų sąrėmių. Jei vis dėlto buvo komplikacijų, seksualinis kontaktas nepageidautinas. Beje, dėl moters ir vaisiaus saugumo, gydytojai apskritai rekomenduoja mylintis nėštumo pabaigoje naudoti prezervatyvus.

Šaltinis: akusherstvo.policlinica.ru