{mosimage}Mokslininkai teigia, kad motinystė stipriai pastūmėja moteris mokytis ir daug ką įsiminti. Šis pozityvus efektas susijęs su atskirų smegenų sričių formų bei dydžių pasikeitimais, pagimdžius kūdikį, ir tai gali tęstis keletą dešimtmečių. Galbūt jaunų mamyčių kalbą ir riboja įvairūs mažybiniai maloniniai žodeliai bei specifiniai garsai, tačiau jų smegenys intensyviai vystosi, nes vyksta prisitaikymas prie didelių pasikeitimų, gimus kūdikėliui.

     Taip pat pastebimas suvokimo paaštrėjimas, jo dėka moterys greičiau orientuojasi, pažįsta savo kūdikį, ypač per garsus ir kvapus.

     Moksliniame žurnale „Scientific American magazine” publikuotame straipsnyje prof. Kregas Kinslis iš Ričmondo universiteto bei jo kolegos teigia: „Motinystė moteriai suteikia daugelį privalumų, nes jos smegenys stengiasi „išaugti“, kad prisitaikytų prie daugybės reikalavimų, kuriuos iškelia naujos susidariusios aplinkybės.“

     Problema ta, kad daugelis mamų iškart po gimdymo būna pernelyg išsekę, kad aktyviai išnaudotų savo naujuosius protinius gebėjimus, be to, juos „užmaskuoja“ nuolatinis miego trūkumas.

     Teigiami pakitimai smegenyse susiję su išsilaisvinusiais hormonais bei smegenų struktūrų aktyvumu, kuris pasireiškia prižiūrint kūdikius. Hormonų svyravimai nėštumo, gimdymo metu ir žindant kūdikius padidina ląstelių dydį kai kuriose smegenų srityse.

     Nors kūdikio tėtis ir nepatiria hormoninių pakitimų, gerinančių smegenų darbą, pasak mokslininkų, jei jis aktyviai prižiūri ir auklėja savo vaiką, vyro smegenys taip pat stimuliuojamos, nes tai susiję su naujais patyrimais.

     Mokslininkai taip pat nustatė, kad moterys, tapusiomis mamomis gana brandžiame amžiuje, neretai sulaukia 100 metų, nes jų smegenys gauna papildomų jėgų būtent tuo periodu, kai paprastai jau ima šlubuoti atmintis. Tokiu būdu moterų protinė sveikata pratęsiama.

     Moters gyvenime nėra kito tokio periodo, kada jai reikia tiek daug nuovokos, kaip prižiūrint mažą vaiką.

Šaltinis: medinfo.ru