QUOTE(*** @ 2015 05 29, 12:43)
Cibulis vonia vaikams prisipilt leis tik per gimtadienius
Ką tu tuo norėjai pasakyti? Jei čia pokštas - tai jis nevykęs. Nors iš esmės tik kandžiojiesi. Gal dantys tau kaip vaikui dygsta? Tada aišku, ko kandžiojiesi. Mano mažiukui jau kristi pradėjo, o tau dar tik dygsta.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2015 05 29, 16:20)
Pas Cibuli, kuri cia daznai linksniuojam, dujos prie tvoros. Jis kategoriskai priesinas siai minciai ipliusuodamas langa kamina i bendra samata kas mano nuomone yra neteisinga. Poreikis gi galingumui yra minimalus del to katiliukas gali buti integruotas netgi virtuves spinteleje arba kaip Bangas minejo nesildomam sandeliuke (nezinau kiek tai realu).
Pasaulis žengia milžiniškais žingsniais į priekį. Mano brolis prieš du metus už 96 000 Lt pirko trečios kartos visiškai naują Avensis. Štai jo
įranga. Praėjo tie du metai ir išėjo dar naujesnis
modelis. Active Plus kompletacija nepadarytų gėdos ir klasę aukštesnėms mašinoms. Sakysi absurdas pirkti naują mašiną, kuomet ji per du metus prarado apie trečdalį kainos, ypač kuomet naujesnis modelis pilnas faršas.
Bet toks gyvenimas. Jis eina į priekį. Ir nereikia žvelgti atgal. Nebent mokytis iš klaidų. O dujos mano atveju būtų klaida. Dėl šalčio tilto, dėl saugumo, dėl mano požiūrio į Gaspromą, į Rusiją. Aš nenoriu atgyvenusios technologijos. Pasaulis eina į priekį. Kažkodėl tau užteko smegenų kaip reikiant pastorint visus namo kailinius, bet komfortiška šildymo sistema, tau jau kelia alergija. Kada nors užaugsi. Juk dar tik dygsta dantys.
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2015 05 29, 17:43)
As puikiai suprantu Cibuli, jis perfekcionistas, jam svarbu namo isvaizda, o duju ivadas bei duju katilo kaminelis nebuvo numatytas koncepcijoje ir Cibuliui dabar yra nepriimtinas. As irgi esu padares panasiu sprendimu, kurie kainavo baisiai brangiai, bet uztat dabar dziugina aki
ne viskas taupumo matu matuojama
Nors vienas žmogus supranta esmę. Ne viskas matuoja vien sutaupytais pinigais. Dar yra ir namo grožis bei patogumas. Pasakojau, kad vakar nupjoviau lauko antenos kabelį, kuris buvo pravestas apie 15 metrų po tinku ir kurį reikėjo išvesti į lauką. Statybininkai pasakė lygiai tą patį, kaip ir jūs. Sako: tau šitas iš fasado išsikišęs ragas tikrai nepatiks. Prieš tai kelias dienas vis svarčiau reikia pjauti tą anteną ar ne. Gaila, jau atvesta, laidas kainavo, atvedimas ir t.t. Bet kai užsilipę ant plokščio stogo pasiskaičiavome, kur ją kabintumėme (ant EPS fasado nelabai kabėtų), ant plokščio stogo negalima gręžti, reikia vesti iki plytų sienos, tai išėjo kaip koks ragas. Tiesiog negražu.
Teisybė sakote: ne viskas taupumo matu matuojama.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2015 05 29, 20:32)
Atidžiai perskaityk kas ten parašyta, yra vietų kur draudžiama kieto ir skysto kuro naudojimas.
Aš prieš kelis metus su tuo susidūriau, kai projektavau namą. Mūsų teritorijoje irgi neleido kieto kuro, bet žinau 4 kaimynus, kurie tuo naudojasi ir vargo nemato. Namai priduoti. Kai namus projektavo, tai projekte nurodė atsinaujinantys energijos šaltiniai ar kažkaip panašiai, bet vis tiek įkalė kieto kuro/granulių katilus ir namus pridavė. Man irgi nepatinka, kad smirda po langais, bet tokia LT realybė.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2015 05 29, 21:38)
Cibulis pats išsirinks kas jam geriausia, neskaiciuokit svetimų pinigų.
Ačiū už palaikymą. Elektra - rizika, oras-vanduo nepatinka (prastas COP, kondensatas, triukšmas), horizontalus kolektorius mano smėlyje - pinigai į balą. Lieka dujos, bet jos atgyvena ir šiaip man jau neįguvendinamas etapas (katilinės lango pjovimas, kaminas, saugumas ir t.t.). Vienintelis realus dalykas yra ŠS su gręžiniu. Dėl gręžinio jau kaip ir viskas aišku - apie 90 metrų, jei geologija labai nesiskirs nuo kaimyno vandens gręžinio. Šito gręžinio pakaks ir šildymui ir pasyviam vėsinimui.
Lieka tik trys klausimai:
1. koks siurblys: brendinis ar kinas?
(aš už 4,7 kW Nibe arba Alpha Innotec).
2. Su pasyvia vėsinimo funkcija ar be jos?
(Aš už vėsinimo funkciją).
3. Katilinės aprišimas su variu ar su plastiku?
(čia nežinau, sako, kad varis sukuria mažesnį pasipriešinimą, be to gamintojai siurblių viduje naudoja varį).