Kas išspręs lygtį? Štai šitas
šilumos siurblys. Jo galia - 4,7 kW. Kaimyno už 20 metrų išgręžto
vandens gręžinio elektrokarotažas. Klausimas: kokio gylio gręžinio reikia šilumos siurbliui pagal nurodytą geologiją? Užduočiai palengvinti pridedamas toks
skaičiavimas.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2015 05 28, 17:37)
1. Kuo didesnis boileris, tuo mažiau svarbus šildymo galingumas. Pasistatyk 300l boilerį, ir vandenį galėsi šildyti 0,5kW galingumu, jokio diskomforto nepajusi.
2. Teisus ir Milao ir tas grežėjas, tik jie kalba apie skirtingas vėsinimo sistemas. Milao kalba apie pasyvų vėsinimą, gręžėjas apie aktyvų, kurio atveju naudojamas kompresorius ir kompresorius start/stop modelio, o ne inverteris. Vėsinimui reikalingi didesni galingumai nei šildymui.
Bėk šalin nuo aktyvaus vėsinimo, rinkis tik pasyvų. Nors korida ir teigė, kad ne taip ir daug moka už vėsinimą per kompresorių, bet nereikėtų pamiršti, kad pas jį inverteris.
1. Ir ką daryti su 300 l boileriu? Jo momentinis pašildymas gal ir reikalauja mažesnės galios, bet kadangi tokio didelio boilerio nereikia, tai nuolatos šildysi bereikalingą vandenį. Kaip be pažiūrėsi išeina tas pats energijos eikvojimas.
2. Aš ir imčiau tą siurblį tik su pasyvia vėsinimo funkcija. Jei su pasyvia vėsinimo funkcija, tai išeina, kad išjungiamas kilovatinis kompresorius ir šilumą/šaltį iš gręžinio paima/varinėja tik cirkuliacinis siurblys, kurio galia apie 50 W. Vadinasi, su pasyvia vėsinimo funkcija visiškai neįdomus gręžinio gylis, t.y. gręžinio gylį reikia rinktis tik pagal šilumos poreikį.
O jei pagal šilumos poreikį, tai prašome išspręsti aukščiau nurodytą lygtį.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2015 05 28, 15:30)
Kreipkitės į Pagyvenus, ji tokius dalykus projektuoja ir turi daug praktinės patirties.
Neprojektuoja.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2015 05 28, 13:38)
pas jus reikėtų 2300W+300W viso 2600W. Tikėtina, kad užtektų 60-70m gręžinio. Galima gręžti ne 100m, o 60m, bet tai jau būtų rizikinga, nes visai nelieka atsargos.
Tai pagal kurį parametrą parenkamas gręžinio gylis: namo šildymo + karšto vandens poreikį ar pagal siurblio galią? Siurblys ne inverterinis - 4,7 kW, o namo šildymo poreikis - 2,3 kW.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2015 05 28, 15:30)
Imčiau 2kW ŠS su mažu horizontaliu kontūru ir nesukčiau galvos. Bet kuriuo atveju COP bus virš 3 net ir įskaičiuojant retkarčiais įsijungiantį teną. Todėl nereikia bandyti savęs pateisinti, kad 5kW ŠS bus pats tas.
Bet juk aš gaunu ne tik patį katilą, kuris gamina namo šilumą. Aš dar gaunu katilą su akumuliacine talpa, kuris ruošia karštą vandenį. Dar priedo ir pasyvią vėsinimo funkciją. Jūs dėsite kažkokias bures, kiti deda žaliuzes. Gal ir efektyvu, bet tai irgi kainuoja.
Man siurblio pasyvi vėsinimo funkcija kainuotų 600 eurų. Argi ne apsimoka? Nereikia papildomo gylio gręžiniui, turiu vėsinimą per grindis. Pirmas aukštas ir taip neperkaitinės, nes yra stogelis. Antras aukštas - ypač vaikų kambariai - gali perkaisti, todėl tenai dėsiu žaliuzes iš vidinės langų pusės. Tos žaliuzės bus šilumą atspindinčios. Jos sugebės "suvalgyti" apie 30 proc. saulės šilumos.
Likutį sutvarkys pasyvi vėsinimo funkcija per grindis ir naktinis bypass. Argi ne komfortas? Ir nereikia jokių burių nuimti, uždėti. Ir kaimynams gražu. O kaimynais reikia rūpintis.