QUOTE(cibulis @ 2015 05 19, 13:29)
O kodėl pats nedarei vien elektra? Nes turėjau jau nusipirkęs siurblį?
Taip, susigundžiau akcijinėm ŠS kainom, kai dar nebuvau pabandęs namo šildyti tik elektra, be to jau ir lauko kolektorių pasitiesęs, tai kaip ir abidna jo neišnaudoti. Nors dabar tai tikrai nieko panašaus nedaryčiau, daryčiau tik elektrinį šildymą, o kad atitiktų A++, sutaupytus pinigus ant šildomų grindų ir šilumos šaltinio geriau investuočiau į saulės kolektorius. Išleidus tą kainą, kaip kad tu dabar jau išleidai ant grindinio ir žadi išleisti ant ŠS, tiktai ant saulės baterijų, spėju ir A++ namo energinę klasę gautum.
QUOTE
Kiek gali kainuoti elektros šildymo sistemos įrengimas?
Vidaus cirkuliacinis kainuos ~200-400Lt. Jei ŠS įsigysi be cirkuliacinių, tai jį bet kokiu atveju reikės atskirai pirktis, jei ŠS bus su cirkuliaciniais, tai tada pinigai išmesti nereikalingam daiktui. Na ir tenas, manau į kokią 300Lt sumą galima būtų įsipaišyti.
QUOTE
Kokių dalių be boilerio reikia?
Boileris karštam vandeniui, o šildymo sistemai cirkuliacinis ir tenas, kurį kažkaip reikės įpaišyti į sistemą. Tavo namui per akis 3kW teno, tad elektrinį katilą pirkti kaip ir neprotinga būtų.
QUOTE
Pabandyti gal ir sutikčiau, bet yra keli momentai. Vienas: jei norėsiu vėliau šilumos siurblio, o bus tvora, tai bus sunku išgręžti.
Gręžinį gali ir dabar pasidaryti su įvadu į namą ir užpildymu glikoliu ir būtinai pajungtu monometru, kad jei yra koks nors nuotėkis, kad iškart pastebėtum. Nors tavo atveju, jei jau darai gręžinį, o ŠS kainą turi labai gerą, nematau prasmės nestatyti ŠS iškarto. Bereikalingas žaidimas.
QUOTE
O čia atrodo, kad ėmei, padarei ir pamiršai.
Žinant visą situaciją tai turbūt ir būtų protingiausia.
QUOTE
Beje, kiek gali kainuoti geotermos montavimas su variniais vamzdžiais?
Jei čia apie
lauko kolektorių su variniais vamzdžiai, tai pamiršk. Nors su variu ir įmanoma pasiekti aukščiausią COP`ą, bet pirmiausia - varis labai greitai įranti medžiaga dirvožemyje, negelbės ir jokios apsauginės plėvelės, varinio kolektoriaus išsihermetizavimas bus tik laiko klausimas, antra - varinio kolektoriaus montavimas sudėtingesnė operacija tad montavimo darbų kaina bus gerokai didesnė be to didesnė tikimybė, kad darbų metu kažkas padaryta negerai, trečia - varinis kolektorius ir pakankamai didelis freono kiekis jo užpildymui irgi kainuos keleriopai daugiau nei plastikinis vamzdis ir glikolis net esant pastarojo didesniems ilgiams.
Viską susumavus, EE namui varinis lauko kolektorius - pinigų išmetimas, o ne investicija.
Jei kalbi apie vidinį
katilo aprišimą variniais vamzdžiais, tai kainos neįsivaizduoju, bet santechnikas užtikrino kad kartais daugiau kainuos vien už medžiagas. Prasmės irgi nematau, nes metaliniai vamzdžiai reikalingi tam kad atlaikytų didesnes šilumnešio temperatūras po KKK, o kadangi su ŠS didelių temperatūrų nebus, nėra prasmės permokėti už varį.
QUOTE
Jau baiginėja antrą vatos sluoksnį sudėti. Name jau antrą savaitę mažiau +18 nebuvo. Kartais ir langai būna atidaryti, bet name šilta. Kaimynai pečius kurena, o mano name juntamas užsistovėjusio oro kvapas. Įtariu, kad bus labai šiltas namas. Todėl ir pradėjau abejoti dėl ŠS. Bet ir elektra kelia abejonių dėl minėtų priežasčių. Sertifikato nesiekiu.
vat vat, apie ką ir aš. Kol rekupo nejungiau, namo viduje temperatūros svyravimai buvo labai labai nedideli. Su rekuperatoriumi vidaus oro temperatūra pradėjo labiau reaguoti į lauko temperatūros pokyčius, bet be rekuperatoriaus oro kokybė patalpose tikrai apgailėtina.
Bet kokiu atveju mintys labai pažystamos. Lygiai tą patį patyriau savo name.
QUOTE
Beje, Mintai, kiek tau kainavo namo šildymas elektrą šią žiemą?
Buvau užfiksavęs tik vieno mėnęsio skaitliuko parodymus, tada čia parašiau apie juos, vėliau, kadangi sudariau sutartį su Teo dėl man palankesnio plano ir tiesioginio debito tai net nebuvau atsidaręs savo elektros dėžutės
. Patogu kai tuo rūpintis nereikia
.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2015 05 19, 13:50)
Pasiieskok kas parduoda koki jonini katila, uz koki 200e, pajungsi sezonuo ir bus matyt kas ir kaip. Jo pajungimas - ypac paprastas...
Šeip tai grindinis šildymas vandens pagalba surijo pakankamai nemažą pinigų sumą. Jei ir čia būtų sutaupyta paklojant tik elektrinį kilimėlį vietomis, tada kategoriškai tik už saulės baterijas ant stogo, dabar jau ŠS teisingesnė investicija, tad išmetinėti dar 200Eurų ant eksperimento, kad ir truksiančio kokį 10 metų ar dar ilgiau gal ir neverta. Vis tiek anksčiau ar vėliau Cibulis pasistatys ŠS, o pasistatęs ankščiau, sutaupys pinigėlių, jų nemėtydamas visokiems eksperimentams.