Įkraunama...
Įkraunama...

Spalvinis tipas

QUOTE(Dilukai @ 2015 03 31, 10:48)
Bet ir tos vadinamos taisyklės laisvėja, banke griežčiausia apranga tų kur langelyje sėdi, o kitų daug įvairesni kostiumai ir kostiumėliai.
O visur kitur darbo vietose tai labai liberalėja apranga ir išvaizda, pvz kaip tas NASA darbuotojas su skiautere ir išdažytom žvaigždutėm biggrin.gif
Ir mada liberalėja, kiek laisvų patogių kirpimų, kiek batų ne su aukštais kulnais ir tt ir tt.
Ir žmonių supratimas pamažu keičiasi, seniau ateisi su džinsais už žmogų nelaikys, o dabar gali ir palaikyti, bijo apsišauti, o gal tu nerealus profas freelanceris, arba ekscentriškas milijonierius biggrin.gif
Aišku yra oficialūs asmenys, oficialios progos, protokolas ir tt., bet aš kalbu apie tokį kasdienį gyvenimą.

Bet jeigu dirbčiau korporacijoj ir norėčiau daryti karjerą, manau vadovaučiuosi tuo patarimu "renkis vienomis pareigomis aukščiau" biggrin.gif nes ir taip būna sudėtinga gyvent, kodėl nepasinaudoti cheat'ais biggrin.gif

Kalbi kaip ne Lt gyventum biggrin.gif
Net politikai leidžia laužyti protokolą (Merkel tarkim), nes tai rodo į jų individualumą, o individualumas, kitoks požiūris - kitoks gebėjimas pažvelgti į įsisenėjusią problemą, labai madingas. MB pastebėjimu - užsienyje visi inžinieriai taturuoti, auskaruoti, neformaliai apsirengę - o mūsuose - pilkumo viršūnė, vargo pelės doh.gif

Čia tai geras thumbup.gif , negirdėjau tokio posakio, bet manau jis veikia labai. Ir kartais nereikia laukt kol tave pripažins, kad apsimaut kažkokį neprotokolinį kostiumėlį, geriau daryt įspūdį - kad jau gali sau tai leisti.
Atsakyti
dar kitaip: renkis pagal pareigas, kurių nori, o ne kurias užimi

kodėl kaip ne Lt? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dilukai @ 2015 03 31, 11:53)
iliustruoju NASA darbuotoją
bet žinokit jeigu aš skaidinčiau daiktus po planetas irgi žvaigždes ang galvos pasidaryčiau biggrin.gif
user posted image

koks gerulis bigsmile.gif va tau ir NASA darbuotojas... rimtas vyras biggrin.gif
prisimenu kaip vaikai senai senai pasakojo, kaip į mokyklą atejo dirbt jaunas mokytojas, su dredais biggrin.gif ir nei jam kas liepe tuos dredus issardyt ar nukirpt, .. buvo tiek mokinių, tiek mokytojų mėgiamas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(inc @ 2015 03 31, 09:11)
Mums , žinok, Katia kai demonstravo paletes, tai sakė, kad galima imt lyg "professional", kur yra praplėstas būtent neutralių spalvų kiekis.

Kontrastas didina statusą. O professional paletės ir skirtos "dress kodo" besilaikantiems (arba priverstiems laikytis)
QUOTE(bytte @ 2015 03 31, 10:33)
Jai kalbėt apie juodos ir pilkų spalvų "kėlimą" , tai mane jis žiauriai užknisa (nekalbu kaip juodos naudojimą išreiškiant anarchistinę ar kokią nors dar revoliucinę išraišką)... snobizmas čia kažkos. Suprantu tarnautojai ten visokie ir artimos profesijos - jiems privalu darbe sėdėt neišsišokant, jiems negalima ne tik ryškių spalvų, jiems negalima anei ekstravagantiškų šukuosenų, anei pirsingo, anei tatuiruočiu, anei sijonų trumpų, anei iškirpčių gilių. Tokios taisyklės... bet kodėl mūsuose susiformavo požiūris, kad jau rimtas žmogus irgi taip turi atrodyt? Todėl kad rimtas = nieko nekuriantis, visiškas konservatorius ir snobas?

Kiek žinau kūrybinei aplinkai galioja kiek kitokios "dress kodo taisyklės" - kur kas laisvesnės, kažkaip ten griežtumo laipsniais skirsto. Jei užimi vienokias pareigas - kodas vienoks, kitokias - kodas jau kito laipsnio.
Kodėl turi taip atrodyti? smile.gif O kaip kitaip padaryt, kad minioje atsiskirtų "viršūnėlės" nuo aptarnaujančio personalo? Manau patogu, kai "nuskaitęs" nepažįstamą asmenį, kartu "nuskaitai" ir jo statusą. Va kai tas asmuo jau visiems žinomas ir yra atitinkamame lygmenyje - jam statuso įrodinėt nebereikia smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Dilukai @ 2015 03 31, 12:15)
kodėl kaip ne Lt? smile.gif

o todėl, kad LT dauguma suvaržyti, įsprausti į rėmus mirksiukas.gif
Atsakyti
user posted image


O va dabar sąžiningai:
Tarkim susiduriate su šiuo žmogumi gatvėje, visiškai nieko apie jį nežinote.
Ką jis Jums "transliuoja"?
Kokios būtų mintys?

Jei būtumėt didelės kontoros vadovas - į kokias pareigas tokį žmogų imtumėt? Sprendžiant TIK pagal vaizdą smile.gif

Atsakyti
Na gal mano aplinka iš laisvesnių smile.gif
Bet daug tenka susidurti ir su valstybės tarnautojais, tai visko prisižiūriu. Vyrai viskas aišku - kostiumas, vieno gražesnis, kito prastesnis ar visai negulintis, į spalvas jie ne taip labai gilinasi. Bet moterys tai įdomių variantų pademonstruoja biggrin.gif Jaunos arba perdėm griežtai apsirengia arba nuvairuoja į sexy sekretorės įvaizdį. Vyresnės santūriai dažniausiai, bet gan senamadiškai, būna ir kas vos ne casual stilium visada rengias. Aišku atsiranda ir skoningai ir nepasenusiai ir pagal protokolą apsirengusių/susišukavusių/pasidažiusių, bet absoliuti mažuma. Bet ko negaliu pasakyt - kad labai būtų tie valdininkai sukaustyti g.gif
Papildyta:
prek laimė, kad tik pagal vaizdą į pareigas nepriima, bet aišku pirmas įspūdis yra svarus dalykas.
Ir vėl jeigu aš įprastai vaikštau su žvaigždėm galvoje klausimas ar aš noriu dirbti ten kur žmonės purtosi vien jas pamatę g.gif

(nekalbant apie desperatišką padėtį kai trys vaikai namie nevalgę verkia, tada nusikirpsi kaip pasakys ir auskarus mikliai išsiversi von, jeigu tik reikės)
Atsakyti
QUOTE(prek @ 2015 03 31, 12:26)
Ką jis Jums "transliuoja"?
Kokios būtų mintys?

Jei būtumėt didelės kontoros vadovas - į kokias pareigas tokį žmogų imtumėt? Sprendžiant TIK pagal vaizdą smile.gif

laisvas žmogus, turintis savitą stilių smile.gif
pagal išvaizdą nespręsčiau, reiktų pokalbio, kad sužinot, kas pas jį galvoj , po ta šukuosena ir žvaigždutėm dedas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Mute @ 2015 03 31, 11:35)
laisvas žmogus, turintis savitą stilių smile.gif
pagal išvaizdą nespręsčiau, reiktų pokalbio, kad sužinot, kas pas jį galvoj , po ta šukuosena ir žvaigždutėm dedas biggrin.gif

Klausimo esmė - ką Jums tas žmogus pasako, neištaręs nė žodžio?

Papildyta:
QUOTE(Dilukai @ 2015 03 31, 11:35)
prek laimė, kad tik pagal vaizdą į pareigas nepriima, bet aišku pirmas įspūdis yra svarus dalykas.

išvaizda "neša informaciją" apie tos išvaizdos savininką. Ir kartais transliuoja kur kas daugiau, nei tas žmogus apie save norėtų papasakot.
Atsakyti
Man tie visi išvaizdos suvaržymai atrodo juokingi, absurdiški, bet matyt su metais protingėju, ir jeigu kažkada būčiau protestavus, tai dabar būčiau linkus labiau pasinaudoti tom žmonių išankstinėm nuomonėm, įvaizdžiais ir pan. Jeigu man bus lengvesnės derybos nuo to ateisiu ir su griežtu švarku, o kitą dieną sėdėsiu biure sudraskytais džinsais ir paršiuko sėdynės spalvos bliuske biggrin.gif

Papildyta:
bliuskė aišku pagal spalvinį tipą bus lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(prek @ 2015 03 31, 12:41)
Klausimo esmė - ką Jums tas žmogus pasako, neištaręs nė žodžio?



tai ir sakau - laisvas, neįspraustas į rėmus žmogus, turintis savo nuomonę, savo Aš, o ne nuolankus žmogus, klusniai vykdantis kitų nurodymus ir nedrįstantis išreikšti savo.
Papildyta:
QUOTE(Dilukai @ 2015 03 31, 12:44)
Jeigu man bus lengvesnės derybos nuo to ateisiu ir su griežtu švarku, o kitą dieną sėdėsiu biure sudraskytais džinsais ir paršiuko sėdynės spalvos bliuske biggrin.gif

Papildyta:
bliuskė aišku pagal spalvinį tipą bus lotuliukas.gif

thumbup.gif va, dar viena su žvaigždutėm galvoj pasekėja lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mute @ 2015 03 31, 11:50)
tai ir sakau - laisvas, neįspraustas į rėmus žmogus, turintis savo nuomonę, savo Aš, o ne nuolankus žmogus, klusniai vykdantis kitų nurodymus ir nedrįstantis išreikšti savo.

Ok smile.gif Dabar kitas klausimas - ar Jūs būsite garantuota, jog šis asmuo neateis į operą su džinsais? (sąlyga ta pati - jis neištaria nė žodžio)
Atsakyti