Įkraunama...
Įkraunama...

Spalvinis tipas

QUOTE(Dilukai @ 2015 04 06, 11:25)
panašiai, su fotožopinėm irgi susiduriu

dėl hue, kuroj vietoj bepadėtum nulį, vis tiek neišeina, kad nulis viena kraštutinė reikšmė (tarkim šilta), o 100 kita kraštutinė reikšmė (tarkim šalta)
apskritai hue yra pagal akies matomos bangos ilgius sudėliotas, dar galim nematomus infraredus ir ultravioletus dadėt lotuliukas.gif



anglišaki neskaitysiu...
Žinom žinom, fizika čia, ne dailioškė biggrin.gif

nu jo... ratą perkirpus nesigauna g.gif... vadinasi ta liniuotė yra 100 padala kertanti spalvinį ratą nuo cool iki warm?
user posted image


beja aš kažkur angliškai skaičiau kad Munselis pirmas pradėjo žmogus pagal spalvas tipuot??? ar aš ne taip supratau beskaitydama g.gif Bet BFAS tikrai Munseliu vadovaujasi, gi dėjau filmuką kaip ten renka spalvytes remiantis Munsel spalviniu suskirstymu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bytte: 06 balandžio 2015 - 11:08
QUOTE(prek @ 2015 04 06, 11:02)
Aš asmeniškai visai nesuprantu, kaip veikia automobilis ir nemoku jo remontuot. Bet tai man visiškai netrukdo juo važinėti ir manyti, jog "sistema veikia". Ir poreikio kurti naują automobilį aš nejaučiu.


Vienam visada kaip yra - taip gerai, jis susitaiko, o kitam važinėjant gali gimti idėja, kaip jį patobulinti. Čia jau nuo asmeninių žmogaus savybių priklauso, ar yra tas poreikis, ar ne smile.gif


Atsakyti
QUOTE(prek @ 2015 04 06, 12:02)
Neužsigauk, bet - o kokia prasmė? Gal kas man paaiškins? Kodėl reikia dar vienos spalvinės teorijos? Kad tas, kas netelpa į 12 tipų, tilptų į 18? O jei kažkas netilps? Darysim 36? Netilpus vėl dauginsim?

A šiaip, kad būtų linksmiau gyventi biggrin.gif
Aš esu iš esmės 12-likos tipų šalininkė, ir manau kad pakanka jų, arba jau reik asmeninės paletės. Be to manau kad vien spalviniu tipu vadovautis gan kvaila, tokia pat nesamonė, kaip vadovautis mados trendų spalvom.
Atsakyti
QUOTE(Dilukai @ 2015 04 06, 12:02)
Ir šiaip mastau, o kokiais kriterijais tie sistemų kurėjai nustato kuri spalva yra tinkama tam tipažui. Sakykim idealiai tiksliai nustačiau odą, plaukus, akis, o iš kur ištraukiu tas tinkamas spalvas? Kaip jie daro? Pagal tas triadas, komplementarias ir tt., ar kaip? Atmetus tuos visus subjektyvius "pažiūrėkite kaip nuostabiai harmonizuojasi šios spalvas ir tinka pagal charakterį ir žvaigždžių pirmadienį išsidėstymą"

BFAS gyrėsi, kad kurdami sistemą, jie pratestavo kažkiek tai milijonų žmonių. Na milijonų ne milijonų, bet manau tai nebuvo labai mažas skaičius. Ir visus šiuos duomenis sukrovė į kompą. Pagal tai ir koordinates padarė. Spėju, kad kompas apdorojęs koordinates jau gatavai ir komplementarias, ir triadas turi, ir panašumo principu išmeta spalvinį tipą. T.y. kažkada buvusiai personų grupei su tokios pat spalvos plaukais, su tokia oda ir tokiomis akimis geriausiai tiko šios spalvos. Kažkas tai tokio, galbūt dar kažkokiais parametrais kontroliuojamo. Plius dar hue ir spalvinio tipo drapiruotės - kad konsultantas nesudėliotų bet kokių koordinačių.

Papildyta:
QUOTE(Erszebeth @ 2015 04 06, 12:11)
Vienam visada kaip yra - taip gerai, jis susitaiko, o kitam važinėjant gali gimti idėja, kaip jį patobulinti. Čia jau nuo asmeninių žmogaus savybių priklauso, ar yra tas poreikis, ar ne  smile.gif

Tuomet derėtų pradėt nuo Munsell sistemos - t.y. atsisakyt jos ir atrasti kažkokią kitą smile.gif Nes perdažyti automobilio sparną - vargu ar tai galima pavadint patobulinimu wink.gif
Papildyta:
QUOTE(bytte @ 2015 04 06, 12:13)
Be to manau kad vien spalviniu tipu vadovautis gan kvaila, tokia pat nesamonė, kaip vadovautis mados trendų spalvom.


Manau kad šiuo atveju labai smarkiai išsiskirs labai ryškiai išreikštų ir mažai išreikštų spalvinių tipų nuomonė smile.gif Neryškiai išreikšti tipai gali migruot į kaimyninius potipius be didelių nuostolių ir jiems tas spalvinis tipas nėra itin aktualu - ar čia kiek šilčiau, ar kiek murziniau - nėra esminis dalykas - bent taip spėju. Pati gi kaip ryškiai išreikštas tipas galiu pasakyt, kad man tai svarbu. Nes nukrypimai smarkiai keičia rezultatą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(prek @ 2015 04 06, 11:18)
BFAS gyrėsi, kad kurdami sistemą, jie pratestavo kažkiek tai milijonų žmonių. Na milijonų ne milijonų, bet manau tai nebuvo labai mažas skaičius. Ir visus šiuos duomenis sukrovė į kompą. Pagal tai ir koordinates padarė. Spėju, kad kompas apdorojęs koordinates jau gatavai ir komplementarias, ir triadas turi, ir panašumo principu išmeta spalvinį tipą. T.y. kažkada buvusiai personų grupei su tokios pat spalvos plaukais, su tokia oda ir tokiomis akimis geriausiai tiko šios spalvos. Kažkas tai tokio, galbūt dar kažkokiais parametrais kontroliuojamo. Plius dar hue ir spalvinio tipo drapiruotės - kad konsultantas nesudėliotų bet kokių koordinačių.



ok čia įdomu, jeigu pratestavo milijonus, bet kaip nustatė kokios spalvos tiko, remiantis tik žmogaus akies stebėjimais?
aišku suprantu, kad čia reiktų patardyt kūrėjus tos sistemos su lempa į akis šviečiant biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Erszebeth @ 2015 04 06, 11:51)
Vat ir pagalvojau, kad inc tai pats geriausias variantas būtų  smile.gif O tau pačiai, jei clear spring ne itin - galbūt light winter (žiema su pavasario ir vasaros įtaka), galbūt clear summer (vasara su pavasario ir žiemos įtaka)  biggrin.gif

Pagal kontrastus, kaip suprantu, būtų ne visai taip. Visgi 4 sezonų pagrindas yra šilta-šalta, o toloiau jau diferencijuojam, kur švariau, kur murziniau, kur tamsiau, kur šviesiau. Todėl ir čia turėtų pirmoje vietoje būti tas šiltumas, o kontrastai ir šviesumai susidėliotų savaime. Šviesieji būtų light ir soft variantai, pvz. soft spring irgi turėtų būti šviesus, bet tamsesnis už light. Ir šiltesnis, o kontrasto to paties, nes ar du "murzini" tipai 50/50 duoda įtaką, ar vienas murzinas visą 100 - tuo atžvilgiu skirtumo nėra  smile.gif

Taip taip... va galvoju reik man pačių cleariausių vasaros spalvų, ibo jos manes negadina... nu einam toliau... einam... kol prieinam kad iš tų cleariausių reik dar jamt ir šilčiausias... nu mąstau čia jau kaip ir į light summer paletę neša... einu ieškodama savo spalvų toliau, vis renku renku kas čia tinka parduotuvių lentynose, kol nnugrybauju, kad pasirodo reik ne tų šaltų švarių, o šiltų... dabar galvoju ar man išvis ne migruot į WSp lotuliukas.gif , ibo kažkaip pasižiūrėjau foto kur su tėčiu abu stovim išsiviepe... kažkaip neatrodau aš už jį šaltenė.

Aš šiuo momentu norėčiau būt light spring kontrastingas biggrin.gif Aš po kol kas manau kad esu neutralus tipas, kontrastas yra, o va tas švarumas man nelabai. Kažkaip linkstu prie subtilumo light spring paletės...
Atsakyti
QUOTE(prek @ 2015 04 06, 11:22)
Tuomet derėtų pradėt nuo Munsell sistemos  - t.y. atsisakyt jos ir atrasti kažkokią kitą smile.gif Nes perdažyti automobilio sparną - vargu ar tai galima pavadint patobulinimu wink.gif



Šiuo atveju tai nebūtų nauja sistema. 12 tipų sistema sėkmingai egzistuoja - tai ją galima patobulinti, įterpiant tarpinius trūkstamus variantus ir taip priartinant prie vartotojo. Susiliejančiame spalvų rate, ar supjaustysim į 12 atkarpų, ar į 20, pats ratas (sistema) nepasikeis smile.gif
Atsakyti
Aš ir būsiu light spring kontrastingas tada biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Dilukai @ 2015 04 06, 12:24)
ok čia įdomu, jeigu pratestavo milijonus, bet kaip nustatė kokios spalvos tiko, remiantis tik žmogaus akies stebėjimais?
aišku suprantu, kad čia reiktų patardyt kūrėjus tos sistemos su lempa į akis šviečiant biggrin.gif

Nu tai aš skaičiau kad Munseliu rėmesi, anas ten pradėjo sakyt kad taip ir taip... rengiamės savo spalvomis, jai normalias galvas ir akis turim. O BFAS nusprendė visą šį gėrį parduot žmogams, nes kažkaip labai parūpo visiems jų įvaizdis (manau mes tik dabar prie to einam, nes ne tokioje visuomenėje buvom), pasinaudojo paprasta sistema metų laikais (jau nepamenu kas ją sukūrė, tik kad ji skirta Europiečiams) ir sudėjo viską į stalčiukus. Aišku galim į dar daugiau tipažų suskirstyt, bet tie niuansai manau jau per subtilūs vartotojui.
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2015 04 06, 11:26)
Taip taip... va galvoju reik man pačių cleariausių vasaros spalvų, ibo jos manes negadina... nu einam toliau... einam... kol prieinam kad iš tų cleariausių reik dar jamt ir šilčiausias... nu mąstau čia jau kaip ir į light summer paletę neša... einu ieškodama savo spalvų toliau, vis renku renku kas čia tinka parduotuvių lentynose, kol nnugrybauju, kad pasirodo reik ne tų šaltų švarių, o šiltų... dabar galvoju ar man išvis ne migruot į WSp lotuliukas.gif , ibo kažkaip pasižiūrėjau foto kur su tėčiu abu stovim išsiviepe... kažkaip neatrodau aš už jį šaltenė.

Aš šiuo momentu norėčiau būt light spring kontrastingas biggrin.gif Aš po kol kas manau kad esu neutralus tipas, kontrastas yra, o va tas švarumas man nelabai. Kažkaip linkstu prie subtilumo light spring paletės...


Pavasaris, kurį beimsi, bus daugiau mažiau kontrastingas smile.gif Kaip light tu per tamsi - atkrenta. Pagal mano išrastą dviratį lotuliukas.gif soft spring būtų jau tamsesnis, bet tau per mažai kontrastingas. Reikia, kad įtaką bent dalinę duotų kitas kontrastingas tipas - žiema. Tavy kažkiek šaltumo yra, kontrastingumas prie didesnio, bet ne paties didžiausio, kur 100 proc., tą šiltą pamurzinimą, dėl kurio mažai skiriesi nuo tėčio, gali duoti rudens įtaka. Deep spring biggrin.gif
Atsakyti
galima ginčytis kiek tų tipų pakanka, bet kai pradedi juos skaldyti ir dauginti, daeini iki asmeninės paletės, o jeigu pradedi paprastinti tai lieki su keturiais tipais "susiorientavimui", o toliau pagal parduotuvės pasiūlą ir asmeninį skonį sukiesi.

Šiek tiek orientuojantis kaip spalvos pernešamos iš vienos medios į kitą (pvz iš kompo į popierių, ar į tekstilės dažus ir tt.) tai aišku, kad net asmeninės paletės neįmanoma pagaminti pagal tą menamą spalvinį idealą. Nekalbant apie tai, kad kiekvienas suvokia spalvą skirtingai, kiekvienoje medžiagoje spalva pernešama skirtingai, lyginant du daiktus vienoje šviesoje jie vienodi, kitoje jie skirtingi. Net jeigu paletės iš audinio, drobės ar ko ten dar begamintų.

Bet pati sau skaitau, kad gilinamasis į visus šituos tipus atsiperka, kažkiek atsiveri akis apie savo personos kontrastingumą, šviesumą, spalvingumą ir tt. ir vien tai jau padeda tą personą gražiau aprėdyt ar nudažyt biggrin.gif

O paletę nepaisant visų tų netikslumų progai esant irgi mielai paimsiu, vien iš smalsumo savo įsivaizdavimus palygint su tuo ką siūlo viena iš sistemų smile.gif
Atsakyti
Va rock muse iškart nutipizuotume į clear autumn. Tai yra, rudenį su žiemos ir pavasario įtaka. Švarų, kiek gali būti ruduo, kaip warm autumn, tik ne taip stipriai šiltą ir galbūt kiek tamsėlesnį, tačiau netraukiantį iki deep. Pasakytume, kad ji gali imti dalį spalvų iš warm, bet vengti pačių šilčiausių, ir dalį - iš deep ax.gif O tai dabar sėdės su WA spalvomis ir verks atsipeikėjus, kad lyg ir taip, bet ne visai taip, lyg ir per šilta.
[/quote]

Kolkas ir vengiu ypac siltu spalvu, jauciu, kad turiu saltumo. Bet pagal tai ka intuityviai renkuosi, noreciau buti tarp warm ir soft.
Atsakyti