Įkraunama...
Įkraunama...

Spalvinis tipas

QUOTE(prek @ 2015 04 06, 10:23)
O kam taip sudėtingai? smile.gif Va ateini, atsisėdi, ir pasako, kokias spalvas nešiot smile.gif)
http://tavostilius.c...spalvu-analize/
Dar ir kompiuterinę spalvų paletę pasiūlo smile.gif)

Arba galima tipizuotis pvz pagal 3 ar 5 nusiųstas foto. Mokamai žinoma.


Taigi galima ir su Taro kortomis spalvas išburti. Arba pagal horoskopą. Liūtui - oranžinę biggrin.gif Mes ne apie variantus, ku ir kaip nustatyti, o apie sistemą kalbam. Tokią, kur ir pačiam vartotojui būtų aiški, bet labiau individualizuota už dabar naudojamą. Nes BFAS yra tokia, jog velnias ragus nusilaužtų. Ir iš viso, kas per sistema, jeigu žiemų mažiau nei pavasarių išskirta? Kažkurios lentelės grafos neužpildytos, neatlikti namų darbai smile.gif

QUOTE(Dilukai @ 2015 04 06, 10:25)
šiaip manau iš dailioškės neužteks žmogelio, kadais spalvų ratą su aliejiniais paišiusio, spalvų teorija šiaip rimtas moksliškas reikalas biggrin.gif

Nors jeigu jau yra 16-kos tipų sistema, ko nebūt 20-ties biggrin.gif


Ne nu tai, aišku, kad tai turėtų būti žmogus, besidomintis to spalvų rato taikymu gyviems padarams biggrin.gif Gal stilistas, gal vizažistas, bet su teoriniu akademiniu bagažu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erszebeth: 06 balandžio 2015 - 10:33
QUOTE(Noa @ 2015 04 05, 22:54)
Matau Gvyneth Paltrow ir Sharon Stone su juodom suknelėm: sako, kaip joms anasai patinka, ir ką aš žinau, atrodo jos normaliai, su špaklium, aišku, neatplautos.

Eina manekenės juoda/balta aprengtos ir nekurios su baisiai ryžais šešėliais, kur inc grasinosi atimt iš Erszebeth ir užkast į žemę - o manekenės visokios light summer. Ir nieko, bendras vaizdas visai toks įdomus.

Manau kad ten, kur scena, kur šou, spalvų teorija netinka. Juk scenai dažomasi specialiai -kad iš salės matytųsi. Gatvėje gi toki makiažą priskirtum atitinkamos seniai gerai žinomos profesijos atstovėms smile.gif
Atsakyti
Erszebeth nieko čia naujo, tokie pamąstymai seniai plazda interneto platybėse... bet realiau įsitvirtino tik 16-likos tipų...
prie deep spring priskirt reiktų Inc, nes jai artima BSp paletė (kaip kitaip, seserinės paletės), bet ir DA artima... sakytum ji DA, bet netempia pagal gylį... ir gali jamti paletę be BSp tų šviesių ir DA be tų visai tamsių numurzintų, ta prasme tarpine tarp BSp ir DA...
Tokią sistemą reiktų daryt pagal kontrastus manau... imam 4 kontrastus, kaip BFAS ir toliau stumdom į 4 variantus pagal Munsel: toned, shaded, pure, tinted... gaunas 16-lika... jai +pilka padalinam į dvi dalis (tamsiai pilka ir šviesiai pilka) jau gaunam 18-lika tipų...
Atsakyti
QUOTE(Erszebeth @ 2015 04 06, 11:32)
Taigi galima ir su Taro kortomis spalvas išburti. Arba pagal horoskopą. Liūtui - oranžinę  biggrin.gif Mes ne apie variantus, ku ir kaip nustatyti, o apie sistemą kalbam. Tokią, kur ir pačiam vartotojui būtų aiški, bet labiau individualizuota už dabar naudojamą. Nes BFAS yra tokia, jog velnias ragus nusilaužtų. Ir iš viso, kas per sistema, jeigu žiemų mažiau nei pavasarių išskirta? Kažkurios lentelės grafos neužpildytos, neatlikti namų darbai  smile.gif

Prie ko čia BFAS? Taigi čia Munsel bjaurybė nusprendė, kad akimi matomas šaltų spalvų spektras (ar kaip jį pavadint?) yra kur kas mažesnis, nei šiltų
http://munsell.com/w...ory-300x239.jpg
BFAS tik naudoja šitą "gaublio išnarą"
Atsakyti
jo aš irgi norėjau rašyti, kad tas spalvų tūris yra nesimetriškas. Ir ne Munselis net kaltas, o mūsų regėjimo organai atpažįstantys būtent tokį spektrą.
Sakau kai būsim pusiau kyborgai ir matysim ultravioletus, infraredus ir dar rentgenu tada galėsim nusipiešti tobulos sferos formos tipų sistemą biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2015 04 06, 10:42)
prie deep spring priskirt reiktų Inc, nes jai artima BSp paletė (kaip kitaip, seserinės paletės), bet ir DA artima... sakytum ji DA, bet netempia pagal gylį... ir gali jamti paletę be BSp tų šviesių ir DA be tų visai tamsių numurzintų, ta prasme tarpine tarp BSp ir DA...
Tokią sistemą reiktų daryt pagal kontrastus manau... imam 4 kontrastus, kaip BFAS ir toliau stumdom į 4 variantus pagal Munsel: toned, shaded, pure, tinted... gaunas 16-lika... jai +pilka padalinam į dvi dalis (tamsiai pilka ir šviesiai pilka) jau gaunam 18-lika tipų...


Vat ir pagalvojau, kad inc tai pats geriausias variantas būtų smile.gif O tau pačiai, jei clear spring ne itin - galbūt light winter (žiema su pavasario ir vasaros įtaka), galbūt clear summer (vasara su pavasario ir žiemos įtaka) biggrin.gif

Pagal kontrastus, kaip suprantu, būtų ne visai taip. Visgi 4 sezonų pagrindas yra šilta-šalta, o toloiau jau diferencijuojam, kur švariau, kur murziniau, kur tamsiau, kur šviesiau. Todėl ir čia turėtų pirmoje vietoje būti tas šiltumas, o kontrastai ir šviesumai susidėliotų savaime. Šviesieji būtų light ir soft variantai, pvz. soft spring irgi turėtų būti šviesus, bet tamsesnis už light. Ir šiltesnis, o kontrasto to paties, nes ar du "murzini" tipai 50/50 duoda įtaką, ar vienas murzinas visą 100 - tuo atžvilgiu skirtumo nėra smile.gif
Atsakyti
o kaip vadintųsi tarpe light spring ir bright spring esantis? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dilukai @ 2015 04 06, 10:54)
o kaip vadintųsi tarpe light spring ir bright spring esantis? smile.gif


Tame tarpe net trys būtų: soft, true (warm) ir deep biggrin.gif Jau rašiau, kad cool spring būti negali, nes pati sistema sudaryta šilta-šalta pagrindu, ir visi pavasariai bendrąja prasme yra šilti. Tikras (true) pavasaris yra šiltas. Nešiltas - ne pavasaris. Užtat ne po 6 tipus į sezoną siūlau, o po 5 smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2015 04 06, 11:42)
Tokią sistemą reiktų daryt pagal kontrastus manau... imam 4 kontrastus, kaip BFAS ir toliau stumdom į 4 variantus pagal Munsel: toned, shaded, pure, tinted... gaunas 16-lika... jai +pilka padalinam į dvi dalis (tamsiai pilka ir šviesiai pilka) jau gaunam 18-lika tipų...



Neužsigauk, bet - o kokia prasmė? Gal kas man paaiškins? Kodėl reikia dar vienos spalvinės teorijos? Kad tas, kas netelpa į 12 tipų, tilptų į 18? O jei kažkas netilps? Darysim 36? Netilpus vėl dauginsim?

Apie ką aš? Aš asmeniškai visai nesuprantu, kaip veikia automobilis ir nemoku jo remontuot. Bet tai man visiškai netrukdo juo važinėti ir manyti, jog "sistema veikia". Ir poreikio kurti naują automobilį aš nejaučiu.
Lygiai taip pat aš negaliu sukurt BFAS paletės Munsell sistemoje - bet sistema veikia ir aš ja naudojuosi.

Jei šnekant apie pinigus, kuriuos galima uždirbt, pamėginus prakišt vienokią ar kitokią spalvinę teoriją - taip, šitai aš puikiai suprantu smile.gif Bet iš naujo išradinėt dviratį -o kam? smile.gif

Atsakyti
dar pagalvojau, turbūt skirstant žmones į spalvinius tipus, nesvarbu kiek tų tipų bebūtų, gi vis tiek neaprėpsi viso spektro. Nes pats žmogiškas spalvynas užima tik tam tikrą spektro dalį. Kaip kokios lapės skiriasi atspalviais, bet vis tiek visos ryžos, taip ir žmogus, tamsus, šviesus, ar kontrastingas vis tiek tam tikrose šilumos ribose.
Iš čia atsiranda tos spalvos kur pasak Katios netinka niekam biggrin.gif Tiesiog negimė dar tokios spalvos natūralus žmogus biggrin.gif


Ir šiaip mastau, o kokiais kriterijais tie sistemų kurėjai nustato kuri spalva yra tinkama tam tipažui. Sakykim idealiai tiksliai nustačiau odą, plaukus, akis, o iš kur ištraukiu tas tinkamas spalvas? Kaip jie daro? Pagal tas triadas, komplementarias ir tt., ar kaip? Atmetus tuos visus subjektyvius "pažiūrėkite kaip nuostabiai harmonizuojasi šios spalvas ir tinka pagal charakterį ir žvaigždžių pirmadienį išsidėstymą"
Atsakyti
QUOTE(Dilukai @ 2015 04 06, 11:46)
jo aš irgi norėjau rašyti, kad tas spalvų tūris yra nesimetriškas. Ir ne Munselis net kaltas, o mūsų regėjimo organai atpažįstantys būtent tokį spektrą.

Aš apie tą patį lotuliukas.gif
Bet juk patogiau kažką apkaltint? smile.gif Geriau sakyt "kvaila teorija", nes "vienur spalvų mažiau, nei kitur". Negi dabar kaltinsi save, kad būtent taip mes matom? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Erszebeth @ 2015 04 06, 10:57)
Tame tarpe net trys būtų: soft, true (warm) ir deep  biggrin.gif Jau rašiau, kad cool spring būti negali, nes pati sistema sudaryta šilta-šalta pagrindu, ir visi pavasariai bendrąja prasme yra šilti. Tikras (true) pavasaris yra šiltas. Nešiltas - ne pavasaris. Užtat ne po 6 tipus į sezoną siūlau, o po 5 smile.gif

a nu jo lotuliukas.gif
Atsakyti