čia info apie salos įžymybes, "pasisavinta" iš kelionių agentūrų:
keltu (~20 min) keliatės į Muhu salą. Apžvalginė ekskursija po Muhu ir Saremos salas. Salų įžymybės: Pangos skardis, Anglos vėjo malūnai, Kali ežeras (meteorito krateris). Kuresaarė Saaremos salos sostinė. Aplankome didingą bei viduramžius menančią Kuresaarės pilį.
išvykstame į Virtsu uostą. Keltu plaukiame į Muhu salą. Ekskursija saloje: pasivaikščiojimas ,,Juigu skardžiu, Nimkulos olandiški vėjo malūnai, Muhu cerkvė (XIII a.), Koguvos etnografinis kaimas, seniausias salose Emu vėjo malūnas. VaikeVain sąsiauriu persikeliame į didžiausią Estijos archipelago salą Saremą. Pakeliui į Saremos sostinę Kuresarės miestelį - aplankome Viki kaimelį, Angla vėjo malūnų kompleksą, Karjos bažnyčią, Karmos dolomitų kasyklas, vienintelį Europoje geriausiai prieinamą Kalio meteoritinį kraterį-ežerą. Ekskursija po Kuresarės miestelį: Saremos vyskupų pilis, miesto parkas, rotušė, ,,važnia (saugykla-archyvas).
Papildyta:o čia iš www.bicycle.lt
Ar verta žygį pradėti Taline?
Keliausime per Saremo ir Hiumos salas, į kurias nusikelsime keltu. Visi, kas čia buvo, pabrėžia paslaptingą šių vietų ramybę, šiaurietiškos gamtos santūrų grožį. Ir, be abejo, žmones. Jie čia tikrai draugiški ir malonūs, mielai ir šiltai bendrauja jokio šalto formalumo. Neseniai iš ten grįžo mano draugas, keliavęs po šias salas autostopu parsivežė tik pačius geriausius įspūdžius. Vietiniai gyventojai visada maloniai padėdavo surasti nakvynės vietas, parodydavo įdomias vietas, paaiškindavo, kur pamatyti retos rūšies paukštį ar jūros žvėrį ruonį, įprastą gyvūną šiose vietose. Akmenuotas Estijos pakrančių peizažas labiau primena Suomijos ar Švedijos kraštovaizdį, bylodamas ir apie giminingą šių šiaurės šalių dvasią. Tankūs miškai su gausiais kadagynais tarsi kviečia įžengti į šias gamtos šventoves ir
. ir susitikti su šiaurės šalių kultūrai būdingomis miško dvasiomis, troliais
Papildyta:o čia iš www.toptravel.lt
Saremo (Saaremaa) sala
Saremos sala - didžiausia Estijoje (2922 kv.m, 45 tūkst.gyventojų). Čia atvyksta tie, kurie nori pailsėti nuo miesto triukšmo ir tempo. Saremos ir Muhu salose gyventojų nedaug, todėl tai puiki vieta ramioms atostogoms.
Beveik 40 procentų gyventojų gyvena sostinėje Kuressaare, kurios senamiestis ir parkai, supantys XIII amžiaus pilį, traukia kiekvieną. Saremos saka istoriniuose šaltiniuose minima kaip Osel. Vokiečių kryžiuočiai salą užėmė 1227 metais; XVI amžiuje sala priklausė danams. 1645m sala perduota Suomijai, kuri tuo metu valdė didžiąją dalį Estijos. Sovietų Rusijos metais sala buvo karinė zona, į kurią patekti buvo galima tik turint specialų leidimą. Šiandien sala ir jos viduramžiškos bažnyčios, vėjo malūnai, reta laukinė gamta yra viena populiariausių Estijos vietų.
Į salą galima patekti autobusu iš Talino (jis važiuoja apie dešimt kartų per dieną). Kelionė trunka apie keturias valandas, įskaitant pusės valandos keltą iš Virtsu į Kuivastu. Keltas veikia nuo 6val ryto iki 10val vakaro. Muhu sala yra sujungta tiltu su Saremos sala. Keliaujantiems automobiliu prie kelto gali tekti palaukti eilėse (autobusai keliasi be eilės), o penktadienį ar sekmadienį patariama netgi užsirezervuoti vietą prie kelto.
Vietinės oro linijos Air Livonia skraidina nuo Talino iki Kuressaare, Parnu, Ruhnu salos.
Saloje siūloma aplankyti Muhu bažnyčią, Muhu tvirtovę, Üügu uolą, Eemu vėjo malūną, Koguva kaimą-muziejų, Pädaste dvarą, pasivaikščioti gražioje gamtoje. Kaali ežeras garsus, nes susiformavo iš dalies meteorito, nukritusio į tą vietą prieš 2700 metų.
Saloje lengva orientuotis, nes yra tik keli pagrindiniai keliai ir daug nuorodų į lankytinus objektus. Visi keliai Saremos saloje veda į sostinę Kuressare, kuri yra šalies centre. Svarbiausias lankytinas objektas yra XIII amžiaus pilis. Tai geriausiai išlikęs savo rūšies statinys Baltijos valstybėse. Dabar čia įrengtas muziejus. Pilies kiemelyje yra atvira scena, kur rengiami koncertai, dainų ir šokių festivaliai. Parke, supančiame pilį, prie Kuursaal yra estrada, kur vyksta daug renginių. Netoli pilies yra nuostabus paplūdimys. Kiti paplūdimiai yra Nasva (7km nuo Kuressare) ir Tehumardi (17km). Karujärv ežere vanduo šiltas, yra įrengtų stovyklų, pamėgtų tiek vietinių gyventojų, tiek turistų.
Kavinės, restoranai, užeigos, barai - tai vietos, kur galite maloniai praleisti laiką viešėdami saloje. Kuressare taip pat yra istorinis turgus, kur galite nusipirkti suvernyrų, vilnonių mezginių, žuvies. Galite aplankyti ir miesto rotušę (1654m). Jei šiais dalykais nesidomite, galite žaisti minigolfą, važinėtis kartingais ar tiesiog pasivaikščioti saloje.
Šiaurinėje salos dalyje yra Mustjala - 22 metrų aukščio uola. Šiaurės vakarinėje dalyje yra Harilaid - pusiasalis, ant kurio stovi švyturys, primenantis Pizos bokštą.
Netoli pagrindinio salos kelio stovi Eemu vėjo malūnas - Estijoje vienintelis tokios rūšies malūnas, kuris vis dar veikia. Malūne galima aplankyti mažą muziejų, nusipirkti miltų, sumaltų čia pat.
Vilsandi nacionalinis parkas yra vakarinėje salos dalyje. Šis parkas užima 180 kv.m. plotą, tai - turtinga ir sena jūros kultūros dalis. Parkas dažnai vadinamas "paukščių rojumi".
Viidumäe gamtos rezervatas ir Sõrve pusiasalis - dar pora vietų, kurias būtinai turite aplankyti. Ohesaare ir Kaugatuma uolos garsėja savo gražia gamta ir fosilijomis.
Gamta nesidomintys turistai gali aplankyti Tehumardi.
Atvykę į salą galite išsinuomoti automobilį ar dviratį. Tai netgi rekomenduotina, nes keliai yra gana geri. Saloje važinėja ir autobusai. Galite išsinuomoti ir mini autobusiuką su gidu. Saloje populiaru tranzuoti, taigi jei neturite pinigų, galite išbandyti šį keliavimo būdą.
Papildyta:vat kad dar kur radus šios salos žemėlapį