QUOTE(vaikis_ @ 2015 03 24, 14:58)
Sienos:
Keramines plytos d=250mm
Grindys:
Silumos perdavimo koeficientas U=0.079 W/(m2*K)
Kokie argumentai lėmė skylėtų keraminių plytų pasirinkimą vietoje pilnavidurių silikatinių?
Kodėl grindims toks dėmesys? Per identišką putplastį ir esant tokiam pat temperatūrų skirtumui sienoje bus prarandama daugiau šilumos nei pamate, o stoge daugiausia, todėl kad konvekcija šiltinimo medžiagoje daug sunkiau perneša šilumą žemyn nei aukštyn ar horizontalia kryptimi. Temperatūrų skirtumas taip pat švelnesnis pamate. Čia įžiūrėčiau šiokį tokį disbalansą.
QUOTE(madwifi @ 2015 03 25, 11:41)
Ar PHPP moka paskaiciuot kokia saules pritekejimu dalis spes susigert i mase, neperkaitindama patalpu ir kokia dali gali tekt isvedint lauk. itariu kad ne, cia turbut dinaminio modelio reikia.
Kaip tokios vitrinos gerai veikia, tai siais metai ofise labai gerai patyrem zonoj kur stalai per metra nuo ju, nors ir fasadas is isores kokiais 25% pridengtas gelezim, viduj zaliuzes, pastatas gelzbetonio, temeratura zonoj iki 2-3m nuo vitrinu kyla iki +29C, tenka langus atvert kad isgyvent . Tai norint issaugot tuos didziulius pritekejimus kovo-balandzio menesiais, kurie iskaiciuoti i ta 10kWh/m2 sezonini balansa reikia specialiu priemoniu ir konstrukciniu sprendimu. Priesingu atveju arba isvedinant ar seseliuojant ji bus prarasta ir tie 10kWh/m2 liks tik svajonese arba teks prisiruosus vantu kenteti
Nors is kitos puses, jei diena nieko ner namie tai nelabai ir didele beda. Ir kadangi namai ne ofisas, tai nesi priristas prie stalo netoli vitrinos.
Kiek žinau, phpp į termomasę neatsižvelgia, tik matematiškai visus pritekėjimus atima iš šilumos nuostolių skaičiuojamame intervale. Aš taip pat šiuos nuogastavimus iškėliau vos pamatęs skaičių 10kWh/m2 ir pagalvojau apie didelias vitrinas. Įdomu kaip seksis namui tvarkytis su tokiais šilumos kiekiais.
QUOTE(Verteris @ 2015 03 25, 11:13)
Na 'pačiam' čia gal per daug supaprastinau, čia kalbu apie tą variantą, kai nusisamdai kiek reikia juodadarbių ir dirbi 'šlubo vokiečio su bizūnu' darbą (ar dar papildomai prie tų juodadarbių kokį suprantantį darbo esmę žmogų vadovavimui). Gal klausimas skamba kitaip - o kiek realu surast įmonę ar patentininkų brigadą (prie kurių nereikės stovėt ir baksnot pirštu), kurie gali pastatyt namą pagal tokią statybos sistemą?
Juodadarbiai gal kiek per aštrus pavadinimas, bet klausimą supratau. Darbuojantis reikalingas bent vienas gerai besigaudantis visuose statybos darbuose + pagalbinis darbuotojas. Specifiniai su šia technologija susiję dalykai gali būti paaiškinami prieš darbą, per pietus ar po darbų. Iš šalies surasti kažkokią įmonę, kuri sudėtų putplastį į standartinius klojinius ir išlietų kažką panašaus gal ir įmanoma, bet darbai bus labai neoptimizuoti, reiks daug improvizuoti/rizikuoti ir kaina pasidarys nebekonkurencinga. Abejoju ar kažkas sutiktų net rimčiau paskaičiuoti. Norint, kad betonuota siena būtų finansiškai konkurencinga blokelių sienai, reikia iš jos gauti žymiai daugiau nei vien blokeliai gali pasiūlyti. Daug daugiau t.y. geresnės fizikinės savybės, konstrukcija be apribojimų, integruotos "komunikacijos", integruotas "amžinas" ypač sandarus apšiltinimo sluoksnis, integruotas ventiliuojamo fasado tvirtinimo karkasas, integruota šildymo/vėsinimo/saulės šilumos paskirstymo sienose sistema, iškart gaunama moderni vidaus apdaila jeigu to norima be papildomų darbų, interguotas langų tvirtinimo apšiltinimo sluoksnyje sprendimas, ploniausias įmanomas "sumuštinis" kai kitu atveju 60+ cm sienos nebeatrodo labai patrauklios. Be to tradiciniai klojiniai tam nėra tinkami, yra ir kitų labai specifinių detalių, kurių nesinorėtų gamintis dėl vieno karto. Geriau kreiptis į tuos statybininkus, kurie jau dirbo su šia sistema.