QUOTE(vaikis_ @ 2015 03 24, 21:15)
Nagrinėjam toliau. Kokie selektyvai/užpildai parinkti tokioms vertėms gauti Ug=0,5 ir g=0,52?
Grafike kažkas nelogiška - raudonas stulpelis visais mėnesiais mažesnis nei melsvas + gelsvas. Ar tai reikštų, kad kiekvieną mėnesį turite šilumos perteklių?
Ar bendras stulpelių aukštis sudėjus raudoną + melsvą + gelsvą turi kokią nors prasmę? Kokią prasmę turi toks atvaizdavimas kai nesimato balanso?
Kiekvienam mėnesiui turėtų būti du stulpeliai - viename šilumos nuostoliai, kitame pritekėjimai ir papildoma šilumos gamyba.
Melsvas stulpelis - vidiniai pritekėjimai, kaip suprantu yra namo šildymas buitine technika, nes jis visada vienodas. Kur tada pavaizduotas trūkstamas 10 kWh/m2A papildomo šildymo poreikis? Kodėl jis neparodytas?
Realiai vertinti reikėtų tik spalio antrąją pusę, lapkritį, gruodį, sausį, vasarį ir kovo pirmąją pusę, nes tai yra A++ šildymo sezonas. Visas kitas laikas gal ir pataiso skaičius į gražesniąją pusę susumavus kWh balandį, bet realiai nebelieka jokios naudos iš kaitrios pavasario saulės, kai žiemą jau faktiškai įvyko šilumos trūkumas ir reikėjo pasigaminti kažkiek kWh trūkumą.
Pastebėjau, kad net kovo pradžia ir pabaiga skiriasi kaip diena ir naktis su kWh trūkumu pradžioje ir pertekliumi pabaigoje.
QUOTE(cibulis @ 2015 03 24, 16:00)
Pagal visas konstrukcijas idealiai atitinka mano namą. Kalbu apie liamdas. Štai ką reiškia šešeliuojančių objektų nebuvimas ir langų išdėstymas. Arba paprasčiausiai architktūra ir kaimynai. Mano vertė apie 15 kWh.
Pjaukit tą berželį, liks 14.
QUOTE(Verteris @ 2015 03 24, 16:02)
Čia jei darant pačiam ir po truputį. O ar įmanoma tokius sprendimus realizuot samdant žmones/įmones? Ar apsiima kas nors tokiu neįprastu būdų lieti sienas?
Pačiam po truputį tokių darbų geriau nedaryti. Reikia bent vieno sistemą žinančio žmogaus + pagalbinio arba 2 meistrai + 2 pagalbininkai kai jau ne pirmą kartą daro būtų optimalu. Statybų aikštelėje stovi daug medžiagų ir geriau suktis greitai. Vienas gali savaitę maišyti ir tampyti betoną, ką kriaušė su siurbliu padaro per 2 val. be jokio vargo, tik viskas atsimuša į pinigus. Turint stūmoklinę betono pompą ir didelę maišyklę gal ir apsimokėtų vietoje maišyti betoną, bet tokių mažo našumo pompų LT nieks nenaudoja, o su šnekiniais siurbliais nepaduosi didesnės frakcijos, pneumatinis tik smėlbetoniui. Gerai, kad visas aukštas ir užsipila per kartą, ne kaip labiau paplitusių icf, siurblys neturi važinėti kiekvieną kartą užpilant tik po 3 eiles. Labai tauposi pinigai ir laikas, mažiau žaidimo. Manau, kad įmanoma rasti kas apsiimtų ir toli ieškoti nereikėtų, bet su terminais bloga situacija.
Reikėtų išskirti dvi temas A ir A++.
A tema tiesiog šiltiems namams, renovacijoms, nesivaikant kiekvieno kWh - pvz racionalumo viršūnė - Arkavos namas, nepretenduojantis į A su pliusais, nes žmogui tai neaktualu, bet statomas kruopščiai ir apgalvotai apšiltinamas remiantis daugiau tradiciniais metodais. Ten kiekvienas įdėtas centas atidirba su kaupu.
A++ tema tik ypač šiltiems namams ir specifiniams sprendimams, kuriais siekiama išskirtinių rezultatų kartais net investuojant į sprendimus, kurie labai ilgai neatsiperka, bet ieškoma vis optimalesnių konstrukcijų, mazgų ir sprendimų būdingų ypač šiltam namui, kurio statyba yra tikrai specifinė ir yra apie ką pašnekėti. Namo energinis efektyvumas čia būtų Nr. 1. Vilienės, Minto ir Cibulio namai čia būtų kaip žinomiausi pavyzdžiai. Kitaip sakant PN temų teasinys. Nesinorėtų PN temų tęsinį pavadinti A namų statyba, kai visi čia žino, kad 40-50 kWh/m2A nėra jų siekiamybė.