Gera logika - kadangi viskas išbarstyta po anksčiau buvusiu vienu temos pavadinimu - pasyvus namas, tai dabar prie PN temos dar kuriam A, dar kuriam A+, A++, kas nors ne maksimalistas šilto namo norintis dar sukurs apie B. Visur apie energetinį efektyvumą, bet vietoj išbarstymo 1 temoje jau išbarstymas penkiose. Tiesiog superinis būdas kovoti su išbarstymu. Tai kad kai kur informacija 2-4 metų senumo - irgi geležinis argumentas. Žinok šitoj temoj po 2-4 metų informacija irgi bus 2-4 metų senumo.
Pagal SM taisykles besikartojančios temos yra draudžiamos. Ši tema tėra dar vienas PN, A temos klonas kitu pavadinimu, tik daugiau sumaišties įvedantis. Gal ir norėjot kaip geriau, bet gavosi kaip visada.
O konkrečiam vienam projektui aprašyti mano manymu tinkamesnis blogo formatas. Turėsi lankstumą bet kada bet kokią info pataisyti, beprasmius komentarus pravalyti. Bet čia tik asmeninė nuomonė.
Šiaip energetinio efektyvumo siekimas yra sveikintinas dalykas, bet paminėti dalykai - A++ siekimas, didelė kvadratūra (260m2), nenoras pačiam prisidėti, skolinti pinigai (lemia spaudimą statybos tempams, tarpiniai vertinimai ir t.t.), netgi planai samdyti teisininką sutarčių ruošimui ypatingai sunkiai dera sąvoka "nebrangi, ekonomiška statyba".
Dar norisi prikibti prie sienų proporcijų. Preliminari paminėta proporcija 1:2,6. Labai jau pailgas. Taip, pietinėje sienoje atsiranda galimybė sukoncentruoti visus langus, bet sienų/vidaus ploto santykis stipria pablogėja. Laikoma, kad ekonomiškai/energiškai efektyviausias sienų ilgių santykis svyruoja apie 1:1,5. Mano atveju šis santykis 1:1,25. Beje ar bandėt susidėlioti patalpas preliminariuose išmatavimuose. Matau ilgą koridorių, kuris iš principo yra nenaudingi kvadratai.
Pamatai - logiškas sprendimas priklauso nuo grunto. Va aš savo sklype radau vos ne idealiai tankinimui tinkančio žvyro karjerą. Iki to dar buvo įvairių abejonių, bet radus tą žvyrą nuodėmė būtų pamatą daryti ne plokščią.
Sienos/Blokeliai - tokie kaip otec paminėti keraminiai/polistiroliniai all-in-one nei dabar, nei niekada ateity mano manymu netaps efektyviu sprendimu, net jei jų kaina nukristų kartais. Idealus sumuštinis - tvirtas, didelę termomasę turintis konstruktyvas iš vidaus ir efektyvus apšiltinimo sluoksnis iš išorės. Prieskoniai (apdaila) pagal skonį, atrenkant suderinamus pagal garų varžos faktorių.
Stogas - plokščiam gelžbetoniniam stogui nematau alternatyvų siekiant gero sandarumo. Medinį šlaitinį irgi galima padaryti sandarų daug ir brangiai krapštantis, tik va klausimas kiek laiko medinis stogas išlaikys sandarumą.
QUOTE(skasparas @ 2015 03 22, 15:04)
Sveiki,
Perskaičiau daug temų apie šiltus namus ir nusprendžiau sukurti dar vieną. Kadangi viskas yra išbarstyta, informacija vienur 2 kitur 4 metų senumo, galvoju būtų visiems įdomu ir naudinga viską atnaujinti. Kadangi pats planuoju statytis ekonomiškai efektyvų namą, todėl labai įdomu patyrusių žmonių nuomonė, pastabos ir pasiūlymai, nes jie pirmieji išdrįso su minimalia informacija statytis EE namus. Dabar jau praėjo nemažai laiko, atsirado daugiau susidūrusių statybininkų, daugiau tam skirtų medžiagų, detalių, tvirtinimų, kuriuos anksčiau reikėjo sukurti patiems, todėl čia norėčiau suvesti visą informaciją jau iš naujos kartos medžiagų, bei atsinaujinusiomis žiniomis iš EE namų pradininkų. Labai norėčiau, kad čia dalyvautų tie kurie gali pagrįsti savo teiginius, bei tie kurie turi patirtį.
Kad nebūtų viskas tik pletkų lygyje, visi mano statybų įgyvendinti etapai bus aprašomi čia.
Trumpas pristatymas apie ką pats galvoju. Šiai dienai yra nedidelis sklypas, ekonomiškoj zonoj (Pilaitė, Vilnius). Tad į meno šedevrus tikrai nepretenduoju. Kaip ir daugelio jau pastačiusiųjų, vienas iš pagrindinių reikalavimų - ekonomiškai protinga kaina, bei mažinama iki minimumo statybininkų broko galimybė priimant vienokius ar kitokius sprendimus. Įsivaizduojam 2021 metus ir statom nebrangų namą atitinkantį visus reikalavimus.
Namo forma planuoju pailgą (preliminariai 18,5x7m), kad visi langai ir įėjimas būtų pietų pusėj. Garažo nebus, tik stoginė, saulės kaimynai nedengs. Namas 2a, abu aukštai vienodi, jokių papildomų kampų, išsikišimų ir pan. Namo grožį bandysiu išlaužt žaisdamas su apdaila.
Pagrindiniai reikalavimai (ar priartėt jiems iki tiek kiek ekonomiškai logiška/įmanoma šiai dienai):
Sandarumas ne daugiau n50 = 0.6
Energijos poreikis šildymui mažiau 15 kWh/m2 per metus
Ketinu daryti techninį darbu projektą, kad viską dar prieš pradedant susidėlioti aiškiai ir patogiai.
Kad turėčiau ką pasakyti architektui, pradžiai turiu nuspręsti kokia bus namo sudėtis (pamatai, sienos, apšiltinimas, perdangos, pertvaros, stogas t.t.) Todėl pirma norėčiau aptarti būtent tai.
Kol kas glaustai mano apmąstymai:
1. Pamatai plokštuminiai (koks sumuštinis ekonomiškai logiškas?)
2. Sienos svarstau tarp silikatiniu/keramikos blokelių + neoporas arba maksimaliai stori liktiniai klojiniai.
3. Pertvaros svarbu gera akumuliacija, minimalus garso pralaidumas
4. Langai ne daugiau 0,8 W/m2K plius gudrios žaliuzės arba markizės, arba dar koks būdas atvėsinti namus vasarą.
5. Stogas plokščias arba dvišlaitis/vienšlaitis (priklausomai kas patikimiau, pigiau, lengviau) nuo to priklausys ir šiltalo pasirinkimas.
Skirtumas nuo kitų temų/blogų, kad visi darbai bus atliekami ne savo rankomis, todėl į tai reikia atsižvelgti, kad ir lyginant liktinius klojinius (pigu savo rankom statant) su sienom/neoporu, bei turint omeny statinio sudėtingumą, kad nepadaryti daug vietos broko tikimybei (juk meistrai ne sau daro).
<{POST_SNAPBACK}>Pritariu kad būtų gerai, tik va iš karto matau porą sunkumų:
1. SM forumo formatas sisteminimui nėra tinkamas. Tam reiktų kurti atskirą forumą lydintį sisteminimų puslapį.
2. Daugiau įsigilinę ir nuosavos patirties įgiję statytojai turi mažiau laiko ir motyvacijos nemokamai užsiimti sisteminimu.
QUOTE(mintas @ 2015 03 24, 08:48)
Tik viena bėda, nėra savanorio susisteminančio visą tai

. Gal Jūs pasiryšit, vis tik idėja Jūsų

.
<{POST_SNAPBACK}>