QUOTE(mementoo @ 2015 07 25, 14:31)
Vilniaus apygardos teismas penktadienį išteisino buvusį Seimo narį Vitą Matuzą, kurį prokuratūrą kaltino kyšininkavimu ir sukčiavimu.
Teisėjas Stasys Lemežis paskelbė, kad byloje nėra jokių įrodymų, jog V.Matuzas būtų pasisavinęs pinigus per labdaros fondą. Įdomi byla - trejus su puse metų buvo sekamas Seimo narys, nieko rimto neužfiksuota, prokuroras tik prašė sekti, klausėsi iš visų pusių, - sakė teisėjas.
Teismas taip pat nustatė, kad
visi įstatymų projektai, dėl kurių V.Matuzas buvo kaltinamas, praėjo griežtai reglamentuotą Seimo įstatymų registravimo kontrolę, įtraukimo į darbotvarkę tvarką, balsavimo Seime procedūrą.Toje pat byloje teismas išteisino ir lobistą Andrių Romanovskį, kuris buvo kaltinamas piktnaudžiavimu. Dėl lobisto - lobistui draudžiama apgauti.
Įstatymų projektus patikrino Finansų ministerija, kitos institucijos, jiems buvo pritarta ir jie buvo priimti. Jie yra galiojantys, kur, kokia problema?, - kalbėjo teisėjas. Teismas paskelbė nustatęs, kad A.Romanovskis tyčia neklaidino ir neapgaudinėjo V.Matuzo, įstatymų projektai buvo kruopščiai ruošiami, pasitelkti specialistai ir teisininkai, pateiktos jų išvados dėl teikiamo įstatymo projekto.
Skaitykite daugiau:
http://www.delfi.lt/...a.d?id=68566026 svarbiausia, pasikloti įstatymų dirvonus, kad smūgis nežalingas būtų. Tai Italijoje vadinama Cosa nostra. Kas nors dar galvoja, kad šiais technologijų laikais piktnaudžiavimo ir grobstymo schemos nepasikeitė nuo tų laikų, kai vokus dėdavo į stalčių. Visa nauda yra gaunama rafinuotomis ir norminiais aktais-sutartimis užmaskuotomis formomis.
"Byloje teigiama, jog fondą Paramos iniciatyvos įkūrė V.Matuzas, bet jam oficialiai vadovavo Edmundas Babenskas. Prokurorai įsitikinę, jog realiai vadovaudamas fondui, V.Matuzas pažeidė įstatymą, Seimo nariams draudžiantį užsiimti kita veikla.
Byloje teigiama, jog skirti paramą V.Matuzo įsteigtam fondui kai kuriuos verslininkus įkalbėjo lobistas Andrius Romanovskis. Jis teisiamas kartu su V.Matuzu.
A.Romanovskis taip pat teisiamas pirmą kartą. Jam siūloma skirti 28 tūkstančių eurų baudą.
IŠ dokumentų, paimtų per kratas, nustatyta, jog A.Romanovskis įkalbinėjo bendrovę JTI Marketing and Sales skirti paramą V.Matuzo fondui. Ši bendrovė per tris kartus fondui skyrė 35 tūkstančių litų paramą.
Nustatyta, jog V.Matuzas, būdamas Seimo nariu, paramos fondui ieškojo ir pats. 2011 metų spalį jis buvo susitikęs su Lietuvos aludarių gildija ir kalbėjo apie tai, kad norėdama pagerinti savo įvaizdį spaudoje, aludarių gildija turėtų remti ne tik krepšinį, bet ir kitas organizacijas.
Netrukus po šio susitikimo, Lietuvos aludarių gildija fondui Paramos iniciatyvos pervedė 10 tūkstančių litų, dar kartą tokią pat sumą gildija skyrė po dviejų mėnesių.
Tuo metu Seime buvo svarstoma Alkoholio kontrolės įstatymo pataisa, kuri buvo aktuali aludariams. Prokuroras teigė, jog paramos fondą įkūręs V.Matuzas siekė asireklamuoti Panevėžio bei Radviliškio rajonuose, kuriuose buvo išrinktas į Seimą. Jis skirdavo pinigų šių rajonų neįgaliųjų bei pagyvenusių žmonių organizacijoms, parėmė vienos bažnyčios parapiją.
Šių organizacijų vadovai patvirtino, jog dėl paramos gavimo tarėsi su V.Matuzu. Prokuroras M.Rimkus įsitikinęs, jog tai buvo būdas pasireklamuoti, o ne nuoširdus noras paremti šias organizacijas, nes į fondą buvo pervesta daugiau pinigų nei buvo skirta pensininkams ir neįgaliesiems.
Kitą dalį į fondą Paramos iniciatyvos pervestų pinigų E.Babenskas išgrynino ir nurodė perdavęs juos V.Matuzui. Apie tokią fondo veiklą teisėsaugai papasakojusiam E.Babenskui byla buvo nutraukta.
V.Matuzas dar kaltinamas ir tuo, kad iš E.Babensko paėmė 2100 litų vertės fotoaparatą. Šį fotoaparatą 2011 lapkričio 10-ąją E.Babenskas nunešė V.Matuzui ir perdavė Seimo rūmų kieme. Per kratą V.Matuzo namuose rasta šio fotoaparato garantijos kortelė.
E.Babenskas tvirtino, jog fotoaparato prašęs V.Matuzas nežadėjo už jį sumokėti ir nesumokėjo. Verslininaks jį nupirko ne už fondo Paramos inicitayvos, o už kitos E.Babensko vadovaujamos bendrovės Lithill ID lėšas.
http://www.lrytas.lt...iems-metams.htm